Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość olaaleksandra

Hej :)
byłam w ginekologa i przypisał mi tabletki vixpo . bardzo byłam zestresowana swoją pierwsza wizyta i zapominam tego co tłumaczył mi pan doktor. jakby ktoś mógł mi wszystko wytłumaczyć co jak , w jakim czasie i kiedy nie brać tych tabletek . z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaDobosz

Witam
Mam dylemat. Brałam tabletki vibin pierwszy miesiac. Zapomniałam wziąć ostatniej 21-szej tabletki o stałej porze i polknelam ją z opóźnieniem 14h. Wiem powinnam była jej nie łykać tylko rozpocząć przerwę wcześniej ale ulotki nie miałam przy sobie i zdążyłam po czym rozpoczęłam przerwę 7 dniową. (Dzis jest trzeci dzień przerwy)Niepotrzebnie ale co teraz? Mam ja skrócić ? Dodatkowo sie zabezpieczać ile dni?

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

Wczoraj (czwartek) zapomnialam o 20:00 wziac tabletke - JASMIN
Dzisiaj (piatek) o 9:07 ja wzielam. Opoznienie wynioslo wiecej niz 12 h.
Do konca opakowania zostaly mi 3 tab. Co robic????
Czytalam ze powinnam zaczac nastepne opakowanie bez przerwy.
A moge wybrac te opakowanie do konca, zrobic przerwe i zaczac nowe opakowanie ??????
Czyli tak jakby sie nic nie stalo.
PROSZE O ODP

Odnośnik do komentarza

Witam 16 listopada powinnam wziąść tabletkę po 7 dniowej przerwie, zawsze kazda tabletkę zażywam rano, lecz o tej jednej zapomniałam i przyjęłam ją o godzinie 15, a o 21 doszło do stosunku. Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Wspomnę ze od tamtego czasu boli mnie podbrzusze, i nie wiem czy boli mnie z powodu późniejszego przyjęcia tabletki czy ewentualnej ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam 16 listopada powinnam wziąść tabletkę (Microgynon 21) po 7 dniowej przerwie, zawsze kazda tabletkę zażywam rano, lecz o tej jednej zapomniałam i przyjęłam ją o godzinie 15, a o 21 doszło do stosunku. Czy jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę? Wspomnę ze od tamtego czasu boli mnie podbrzusze, i nie wiem czy boli mnie z powodu późniejszego przyjęcia tabletki czy ewentualnej ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Mam problem, zgubiłam tabletke antykoncepcyjną MYWY, więc pominełam zażycie tej tabletki. Wzięłam tabletkę dnia następnego, taką która przypadała na dany dzień tygodnia. Na początku myślałam, że wzięłam 2 tabletki jednego dnia, patrząc na puste okienko po tabletce, lecz dzisiaj ją znalazłam i okazało się że po prostu jej nie wzięłam. ta sytuacja miała miejsce jakieś 4 dni temu, ale brałam tabletki normalnie, lecz wystapiło krwawienie w 20 dniu przyjmowania. Co mam zrobić, przestać brać i czekać na kolejną miesiączkę żeby zaczac nowe opakowanie? Czy brac do końca i zacząć kolejne normalnie? Proszę o szybką odpowiedź!

Odnośnik do komentarza

witam,mam takie pytanie.wlasnie zaczelam brac drugie opak.tabl .anty ovulastan,w sobote tj.20,12 dostalam okres tz wystapilo krwawienie z odstawienia-dodam jeszcze ze cale pierwsze opak.mialam plamienie bo zaczelam brac na nowo tabl.bo dluzszej przerwie.24,12 juz nie bylo zadnego krwawienia ani plamienia-do wczoraj.Po stosunku z mezem pojawila sie zywa krew ale tylko wczoraj ,dzisiaj juz nic nie ma.Nie wiem czy to przez tabl.nigdy wczesniej tak nie miala.Do ginekologa chodze chyba czesciej niz inne kobiety,w czerwcu mialam wypalana nadzerke ,we wrzesniu bylam u kontroli i wszystko ok w maju mialam cutologie i jest ok ,usg ok jajniki ok -jednym slowem wszystko ok.Moze to smieszne ale ja jestem jedna z tych osob ktora jednemu lekarzowi nie bardzo ufa,trzech mnie badalo i ok,dlatego to krwawienie mnie zmartwilo,nie wiem czy to te tabl.po dluzszym okresie czasu czy poprostu otarcia-chociaz to byla chyba za duza ilosc tej wydzieliny.Prosze o jakies pomysly na moje dolegliwosci.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Hej ;) Zaczęłam po raz pierwszy zażywać tabletki antykoncepcyjne. Przyjmuje je zgodnie z ulotką, codziennie o tej samej porze. Dodam, że są to tabletki Naraya Plus 24anty.+4 placebo a nie 21. Przyjęłam pierwszą tabletkę dokładnie pierwszego dnia miesiączki(26.12), po niej krwawienie przez dwa dni(gdzie zawsze miałam bardzo obfite) jakby było mniejsze(tak jak przy 4 dniu). Dzisiaj mija 5 dzień zażywania tabletek, a moja miesiączka od 2 dni jest bardzo obfita(tak jakbym dopiero co dostała). Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza

jshfdga-nie masz co sie martwic,poniewaz organizm sie przyzwyczaja do hormonow.Tak moze byc nawet do 3 opak.a u nie ktorych nawet i dluzej,wszystko zalezy od organizmu.Tak samo nie ktorzy wogole nie maja plamien jak zaczynaja brac tabsy,a nie ktorzy plamia nawet przez 3 opak .Takze glowa do gory,wszystko sie unormuje ale to trzeba czasu.Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Gość hanka071090

Witam. Mam problem ktory spedza mi sen z powiek. Zaczelam zażywać tabletki antykoncepcyjne przy pierwszym opakowaniu w drugim tygodniu dostalam dziwnego krwawienia. Bylo ono gęste i brunatne. Ustapilo po okolo 4 dniach. Nie przerywalam brania tabletek.zawsze bylam punktualna i nie zapomniałam o nawet jednej pigulce.po skonczonym krwawieniu wspolzylam z moim facetem nie zabezpieczalismy się już innym sposobem. zastanawiam sie czy te tabletki w ogóle dzialaja i czy jest prawdopodobiensteo ze mogę zajść w ciążę? No i skąd to plamienie

Odnośnik do komentarza

Witam! Od miesiąca biorę nowe tabletki wcześniej był to Vibin mini a teraz jest to Atywia. Jak i w Vibinie tak i w Atywi zdażyło mi się zapomnieć dwóch góra trzech tabletek. Teraz po zmianie i skończeniu opakowania mialam 1 dzień plamienia w kolorze brązu dwa dni przerwy i kolejne dwa dni trochę silniejszego krwawienia. Dodam że czesto boli mnie głową, dziś rano wymiotowałam i trochę przytylam. Czy mogę być w ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam, biore regularnie tabletki antykoncepcyjne od ok pol roku. Nigdy zadnej nie pominelam,codziennie biore je o tej samej godzinie. Dostalam okres 19.02, skonczyl sie 24,a 23 zaczelam kolejne opakowanie tabletek. Biore dwuskladnikowe i wedlug zalecen kolejne opakowanie bierze sie po 7 dniach przerwy,tak wiec zrobilam. 26 mozna powirdxiec ze odbylam stosunek,chociaz to bylo tylko kilka pchniec i nie bylo wytrysku. Pozniej 02.03 bawilam sie z chlopakiem i wytrysnal na moj brzuch. To zostalo wytarte, ja mialam sperme na rekach,wiec je umylam. Po ok pol godziny chlopak zaczal mnie przytulac itp i glaskal mnie po tym brzuchu po czym penetrowal mnie palcami. Czy w zainstanialych sytuacjach moge byc w ciazy? Dalej biore tabletki,nie mam ani wymiotow ani biegunki. Jedynie od tygodnia boli mnie brzuch,ale nie wiem czy to po prostu z nerwow czy naprawde mam sie czym martwic, gdyz boli w roznych miejscach. Bede wdzieczna za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Od niecałych dwóch miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Najpierw był to microgynon a teraz artizia. Artizia jest preparatem o mniejszej dawce hormonów, więc nie robiłam 7dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami. Moje wątpliwości dotyczą plamienia. Wiem, że ono może wystąpić w ciągu trzech pierwszych miesięcy stosowania tabletek, ale wolę się upewnić czy to na pewno normalne. W drugim tygodniu stosowania artizi pojawiło się lekkie różowe plamienie, potem bardziej czerwone a teraz jest obfite i ciemnobrązowe. Trwa to już około sześć dni.

Odnośnik do komentarza
Gość vixpo  domcia

Hej mam pytanie,
Czy mogę stosować tabletki antykoncepcyjne (vixpo) z ssuplementami diety(tabletki, herbatki detox)? U ginekologa byłam już jakiś czas temu i nie przyszło mi do głowy żeby się o to zapytać a teraz zaczęłam chodzić na siłownię itp itd.ogólnie chciałam troche schudnac.
Zastanawiam się czy te herbatki detox i tabletki mogłyby wpłynąć na działanie tabletek( 3 opakowanie vixpo)??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...