Skocz do zawartości
Forum

Najczęstsze pytania dotyczące tabletek antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Gość gfgfgfgfg

1. W pierwszy dzien miesiączki jak i pierwszy dzien przyjmowania tabletek anty. zazylam nimesil , nie znalazlam żadnych informacji na temat stosowania tego leku przy antykoncepcji .
2.W drugi dzien , ok. godzine - dwie po przyjeciu tabletki , dostalam lekkiej biegunki , bez bolow brzucha(na ulotce pisze , że pominiecie tabletki mozna uznac po ciezkiej biegunce).
3.Wypilam piwo godzine po polknieciu tabletki antykoncepcyjnej.

Odnośnik do komentarza

witam!
mam zapytanie dotyczące odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.Nie pojawiła się jeszcze miesiączka ,zaczęły się lekkie bóle jajnika i gorsze samopoczucie czy w związku z tym możliwy jest powrót do antykoncepcji,czy muszę czekać na pojawienie się okresu?
Beata O.

Odnośnik do komentarza
Gość Oczy Twoje

Jeśli chcesz wrócić do tabletek to możesz je przyjąć w kązdy dzień cyklu z tym że przez tydzień musisz się dodatkowo zabezpieczać. Jeśli zaczniesz w pierwszy dzień cyklu wtedy jesteś chroniona od poczatku

Odnośnik do komentarza

Witam, cztery dni temu skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Pierwszą pigułkę wzięłam tak, jak powinnam, pierwszego dnia miesiączki. W dodatku nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, ewentualnie tylko jakieś bóle głowy, ale to wyłącznie pierwszego tygodnia.

15 dnia brania tabletek kochałam się wraz ze swoim facetem do końca. Wszystko ładnie, pięknie, lecz dziś już czwarty dzień, a krwawienia nadal nie ma.

Na ulotce zostało uwzględnione, że u niektórych kobiet podczas pierwszej przerwy może ono nie wystąpić.

Czy w powyższym przypadku są jakiekolwiek powody do niepokoju?

Odnośnik do komentarza

~Iza26
Witam, od piątku rozpoczełam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Każdego dnia o 20:00. Wczoraj (wtorek) przyjełam tę tabletkę o północy (4 godziny po normalnej porze). Współżyłam z chłopakiem ostatnio we wtorek rano (o 7). CZy mimo 4 godzinnego opóźnienia tabletki nadal byłam i jestem chroniona?

TAK

Odnośnik do komentarza

Syluch
Witam, cztery dni temu skończyłam pierwsze opakowanie tabletek Novynette. Pierwszą pigułkę wzięłam tak, jak powinnam, pierwszego dnia miesiączki. W dodatku nie wymiotowałam, nie miałam biegunki, ewentualnie tylko jakieś bóle głowy, ale to wyłącznie pierwszego tygodnia.

15 dnia brania tabletek kochałam się wraz ze swoim facetem do końca. Wszystko ładnie, pięknie, lecz dziś już czwarty dzień, a krwawienia nadal nie ma.

Na ulotce zostało uwzględnione, że u niektórych kobiet podczas pierwszej przerwy może ono nie wystąpić.

Czy w powyższym przypadku są jakiekolwiek powody do niepokoju?

nie, nie masz. W ulotce zostało to wyjaśnione. Prawda jest taka, że takie hece moga być do 3 opakowania

Odnośnik do komentarza

Witam, za 20 dni kończe opakowanie tabletek Artizia a zaczynam Vixpo. Czy mam robić tygodniową przerwę? W ulotce Vixpo pisze tak: "Można rozpocząć przyjmowanie leku V ixpo następnego dnia po zastosowaniu ostatniej aktywnej tabletki (zawierającej substancje czynne) poprzedniego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu następującym po przerwie w przyjmowaniu tabletek poprzedniego środka antykoncepcyjnego"
Dla mnie jest to masło maślane. Jeśli zrobię przerwę 7 dni i zacznę brać Vixpo po krwawieniu to wszystko będzie OK?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Od 8 miesięcy stosowałam antykoncepcję logest, jednak ostatnio postanowiłam zmienić ją z powodu negatywnego oddziaływania na mój organizm(głównie w sferze emocjonalnej itp) na yasminelle. receptę miałam, jednakże samej zmiany dokonałam bez konsultacji z ginekologiem, robiąc 7 dniową przerwę tak jakbym brała normalnie logest i po tych 7 dniach (czyli 8 dnia) nową antykoncepcję. Czy nie naruszyłam tym ochrony/działania tabletek? dodam, że zaniepokoiła mnie zmiana śluzu szyjkowego - 17 dzień cyklu - lekko różowawy, 18 dzień cyklu, barwa coś w stylu cielistej/kawa z mlekiem. Uprzejmie proszę o radę i odpowiedź czy to normalna reakcja na nową antykoncepcję czy istnieje ryzyko ciąży.

Odnośnik do komentarza

Hej mam takie pytanko do Was :) Brałam teraz 3 blister tabletek Lesina i planowo miałam go rozpocząć we wtorek czyli po 7 dniowej przerwie ale coś mi się pokićkało i wzięłam w poniedziałek czyli przerwy miałam 6 dni to kiedy mam zacząć brać teraz 4 blister? po 7 dniach czy po 6 przerwy?

Odnośnik do komentarza
Gość Elka153

Super post! Bardzo przydatne informacje. Edukacja w kwestii antykoncepcji to podstawa poprawnego działa tabletek. Nie zapominajmy jednak, że podstawą wyboru odpowiednich środków jest dobry lekarz, który dobierze odpowiednie tabletki do naszego organizmu. Trochę osobnym tematem jest także antykoncepcja pośród nastolatków, gdzie wyjątkowo ciężko zapanować nad popędem.

Odnośnik do komentarza
Gość qwertyty

witam, biorę pierwszy blister tabletek antykoncepcyjnych bonadea. pierwszą tabletkę przyjęłam 01.07 - wtorek, ostatnią biorę w poniedziałek 21.07.
kiedy wziąć pierwszą tabletkę z drugiego blistra?
dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...