Skocz do zawartości
Forum

Cellulit na udach i pośladkach


winogronko

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku, gdy zależy nam na redukcji cellulitu - niestety konieczna jest regularna, racjonalna dieta i aktywność fizyczna ;(.

Ważna jest również systematyczna pielęgnacja skóry - stosowanie kosmetyków pobudzających krążenie skórne (zawierających np. kofeinę) oraz działających ujędrniająco (wyciąg z bluszczu).

Cellulit nie lubi masażu ;) - dlatego warto również systematycznie masować skórę. Można to robić w czasie kąpieli za pomocą szorstkiej rękawicy bądź gąbki. Można również wybrać się na profesjonalny masaż do specjalisty.

Skuteczne są również metody stosowane w klinikach medycyny estetycznej, takie jak:
-Endermologia LPG
-i-lipo
-ultrashape

Odnośnik do komentarza
Gość hanna_anna

Ja też walczę z cellulitem od dłuższego czasu, mimo że jestem młoda i dość szczupła. Niestety cellulit może pojawić się w każdym wieku i nie zależy od wagi. Do tej pory stosowałam tylko kremy antycellulitowe i delikatny masaż, ale widzę że to było kompletnie nietrafione. Z artykułu dowiedziałam się, że substancje aktywne zawarte w kremach nie przenikają dostatecznie w głąb skóry. Pewnie dlatego nie widziałam żadnych efektów. Teraz wybieram się na masaże i silniejsze zabiegi do gabinetu kosmetycznego. Mam nadzieję, że to mi w końcu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Gość MsssBlue

Działanie kompleksowe pozwoli zwyciężyć z walkę z cellulitem, który nie lubi racjonalnej diety, aktywności fizycznej, masaży, a po zabiegami wykorzystującymi np. fale radiowe to po prostu już całkowicie znika ;). Zdecydowanie polecam takie łączone działanie, bowiem szybciej uzyskamy zadowalające efekty.

Odnośnik do komentarza

Cześć . Mam 16 lat i zaczyna mi się pojawiać cellulit na udach i pośladkach. Nigdy nie miałam z tym problemu. zawsze byłam szczupła. Mam 173 cm wzrostu i wagę 51kg. Muszę przyznać, że nigdy nie odmawiałam sobie jedzenia, ale to dlatego, że nigdy nie miałam problemów z tyciem . Zawsze utrzymywałam stałą wagę i zmieniała się ona tylko wraz z moim wzrostem. Lubię jeść różnego typu fast-foody, chipsy, czekoladę. Bardzo lubię pikantne rzeczy. Chciałabym pozbyć się mojego cellulitu, bo sprawia, że czuję się niekomfortowo w spodenkach i bikini. Co powinnam jeść, a co ograniczyć, żeby wraz odpowiednimi ćwiczeniami jak najszybciej pozbyć się cellulitu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Milkaaaaa

Wcinaj przede wszystkim dużo produktów z błonnikiem, pij wodę, ogranicz słodycze i sól, które zatrzymują wodę w organizmie. Poza tym dużo produktów bogatych w witaminę C, krzem, kwasy Omega 3. Polecam pływanie i rolki, bardzo przyjmy sposób na pomarańczową skórkę, ja latem właśnie stawiam na to i mam ciało w całkiem niezłym stanie. :-)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry jest masaż bańką chińską, bieganie i tzw body wrappnig. Ja mam do tego koncentrat cynamonowo-kofeinowy bingo spa. Jest jednak mocny i przed użyciem trzeba zrobić próbę uczuleniową. Ten środek bardzo mi pomaga. Oczywiście trzeba też zastosować racjonalną dietę, bez śmieciowego jedzenia.

Odnośnik do komentarza

sporo tu dobrych rad, ja dorzucę jeszcze od siebie, że warto też organizm wspomagać od środka, ja biorę detocell i u mnie działa, pierwsze efekty widoczne były już po miesiącu, a po 3 miesiącach było już na prawdę świetnie i do ideału niewiele brakuje ;)

Odnośnik do komentarza

Asiekx3
Cześć . Mam 16 lat i zaczyna mi się pojawiać cellulit na udach i pośladkach. Nigdy nie miałam z tym problemu. zawsze byłam szczupła. Mam 173 cm wzrostu i wagę 51kg. Muszę przyznać, że nigdy nie odmawiałam sobie jedzenia, ale to dlatego, że nigdy nie miałam problemów z tyciem . Zawsze utrzymywałam stałą wagę i zmieniała się ona tylko wraz z moim wzrostem. Lubię jeść różnego typu fast-foody, chipsy, czekoladę. Bardzo lubię pikantne rzeczy. Chciałabym pozbyć się mojego cellulitu, bo sprawia, że czuję się niekomfortowo w spodenkach i bikini. Co powinnam jeść, a co ograniczyć, żeby wraz odpowiednimi ćwiczeniami jak najszybciej pozbyć się cellulitu ? ;)

To naturalne, że w Twoim wieku mogą pojawiać się pierwsze symptomy cellulitu. To dobry moment, aby zapobiec temu defektowi. Istotna jest regularna aktywność fizyczna oraz racjonalna dieta. Te dwa czynniki mają podstawowy wpływ na wygląd cellulitu. Jeżeli dobrze się odżywiasz i uprawiasz sport to cellulit nie będzie bardzo widoczny.

Bez wątpienia, musisz zrezygnować z fast-food'ów, chipsów i słodyczy. W ciągu całego dnia powinnaś spożywać 5 posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja). Produkty przetworzone zastąp tymi pełnoziarnistymi. Wzbogać swoje menu o ryby, takie jak: łosoś czy tuńczyk. Nie zapominaj również o tym, aby pić dużo wody (1,5-2 l).

Odnośnik do komentarza

~slimkaa
Bardzo dobry jest masaż bańką chińską, bieganie i tzw body wrappnig. Ja mam do tego koncentrat cynamonowo-kofeinowy bingo spa. Jest jednak mocny i przed użyciem trzeba zrobić próbę uczuleniową. Ten środek bardzo mi pomaga. Oczywiście trzeba też zastosować racjonalną dietę, bez śmieciowego jedzenia.

Wszelkiego rodzaju masaże bardzo dobrze działają na skórę i mogą redukować "skórkę pomarańczowa". Można je wykonywać za pomocą szorstkiej rękawicy bądź gąbki. Można też masować skórę przy aplikacji balsamów pielęgnacyjnych. Bańka chińska też się dobrze sprawdza. Najważniejsza jest jednak systematyka ;)

Odnośnik do komentarza

~sistersa
Ja podczas kąpieli używam rękawicy do masażu. Szybkimi i mocnymi ruchami masuję uda i pośladki. Po kąpieli wcieram w wymasowane miejsa EVENSWISS REFINING BODY COMPLEX. Efekty bardzo fajne.

Masaż szorstką rękawicą pobudza krążenie krwi, a dzięki temu usprawnia się proces eliminacji toksyn z organizmu. Poza tym, zabieg ten regularnie wykonywany zmniejsza widoczność cellulitu.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasieka75

Ja dość długo walczyłam problemem rozstępów i cellulitu.
Mam znajoma kosmetyczkę, która zaoferowała mi serię zabiegów Celullit VIB jakiejś francuskiej marki (dwa lata temu). Nie pamiętam dokładnie na jakiej zasadzie wszystko działało, ale po serii 5 zabiegów widocznie poprawił mi się stan skóry na udach i pośladkach. Później używałam jeszcze specjalnego żelu z tej linii żeby podtrzymać efekt. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona ze swojego wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinawierzbinska

Aby pozbyć się niechcianego cellulitu regularne chodzę na zabieg VelaShape III w klinice Dr Legrand w Krakowie. Zabieg wykorzystuje trzy technologie w jednym urzadzeniu- a cum, fale radiowa oraz podczerwień - przez co efekty są dużo lepsze niż przy innych zabiegach tego typu z których do tej pory korzystałam. Zabieg wykonuje się co 7 dni w serii min 4-6 zabiegi. Polecam dziewczyny, skończ znalazłam coś, co naprawdę pozwala rozprawić się z cellulitem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...