Skocz do zawartości
Forum

Czy makijaż to wszystko?


Gość Ona.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zabolała mnie jedna rzecz. Zazwyczaj mam normalny makijaż- pomalowane oczy i w zasadzie to wszystko, czasem lekki podkład. Zawsze zmywam makijaż wieczorem i tak widzi mnie mój facet. Niedawno nie pomalowałam się na cały dzień, chłopak wrócił popołudniu z uczelni i stwierdził, że dziwnie wyglądam, tak inaczej. Trochę się oburzyłam, bo miałam nadzieję usłyszeć że kobieta najpiękniejsza jest bez makijażu.. ale usłyszałam coś innego i to mnie zirytowało. Powiedział, że przyzwyczaiłam go do makijażu. Wiem, że może trochę przesadzam, ale myślałam, że mój facet nie ma takiego płytkiego myślenia i odkrywa w kobiecie prawdziwe piękno bez tych wszystkich podkładów. A jak Wy myślicie? Czy każdy facet tak ma?..

Odnośnik do komentarza

ehh...facetom zdarza się palnąć coś odnośnie makijażu.
Mam koleżankę,która mieszka z chłopakiem i nie potrafi obejść się bez makijażu.Zmywa go dopiero wtedy,gdy facet idzie spać i nakłada zanim on wstanie...nie ogarniam jej zbytnio.
Ja nie mam tego problemu,bo moim całym makijażem jest pomalowanie oczu i nałożenie trochę bronzera no i ewentualnie korektor gdyby zdarzyła się jakaś niespodzianka.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Hej! No tak facetom zdarza się palnąć coś... Ciekawe jak faceci tuszują swoje niedostatki urody? Ja robię makijaż, bo właśnie chcę zatuszować to co brzydkie i podkreślić tym samym co wyjątkowe w mojej twarzy kobiecej. Ale kto powiedział, że płeć przeciwną nie można czasem troszkę "oszukać" co do tego jakie naprawdę, my kobiety jesteśmy, choć nie każdą w końcu natura obarzyła twarzą prawie idealną?

Odnośnik do komentarza

Andy30
Hmmm....osobiście lubię kobiety bez makijażu, wyglądają wtedy naturalnie:) ALE, jeśli kobieta nie ma odpowiedniej urody to powinna chodzić w makijażu.Jedna kobieta w makijażu będzie wyglądała zjawiskowo inna tragicznie.

Czy zjawiskowo wyglądam to nie wiem, ale napewno nie tragicznie i cenie sobie w mężczyźnie takie wyznanie

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym się obruszylaś. To, co powiedział Twój facet jest całkowicie normalne i choć powiedział to wprost i odebrałaś może jako formę ataku, tak naprawdę wcale nią nie było. Większość facetów jest wzrokowcami i jeśli codziennie widzą kobietę w makijażu, to widok jej bez makijażu jest "inny", ale to absolutnie nie oznacza, że jest brzydka, ze sie nie podoba czy coś, po prostu jest "inna". To tak jakbyś przez pół roku chodziła w kucyku a nagle rozpuściła włosy. I możesz mu się nie wiem jak podobać w rozpusczonych, a on powie, że inaczej i będzie zdziwony, bo przyzwyczaił się po prostu do Ciebie w wersji dziennej takiej a nie innej. Nie przejmuj się tym, bo to całkowicie normalne :) Nie uważam, żeby coś palnął, ot po prostu zauwazył zmianę i tyle :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Tarja
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem czym się obruszylaś. To, co powiedział Twój facet jest całkowicie normalne i choć powiedział to wprost i odebrałaś może jako formę ataku, tak naprawdę wcale nią nie było. Większość facetów jest wzrokowcami i jeśli codziennie widzą kobietę w makijażu, to widok jej bez makijażu jest "inny", ale to absolutnie nie oznacza, że jest brzydka, ze sie nie podoba czy coś, po prostu jest "inna". To tak jakbyś przez pół roku chodziła w kucyku a nagle rozpuściła włosy. I możesz mu się nie wiem jak podobać w rozpusczonych, a on powie, że inaczej i będzie zdziwony, bo przyzwyczaił się po prostu do Ciebie w wersji dziennej takiej a nie innej. Nie przejmuj się tym, bo to całkowicie normalne :) Nie uważam, żeby coś palnął, ot po prostu zauwazył zmianę i tyle :)

Wiem, że troszkę przesadziłam, ale to nie jest tak, że go przyzwyczaiłam, bo tak nie jest. Bo nie raz do południa , w weekend gdy jesteśmy razem nie maluję się. A tamtego dnia gdy wrócił, to taką mnie zobaczył no i zirytowało mnie to :P

Odnośnik do komentarza

chłopak nie pomyślał i palnął z głupa.. jak to każdemu się zdarza :D nie zwracaj na to uwagi ;)
na szczęście mam męża z patrzeniem takim jak Andy30, też woli jak kobieta się nie maluje zbytnio, nawet czasem mi mówił że wolałby żebym chodziła bez bo wtedy mu się bardziej podobam. Na szczęście za bardzo nawet nic nie używam, tylko oczy podkreślę, od święta szminka, bez podkładów i innych takich :)

Odnośnik do komentarza

mój mnie nawet woli bez makijażu, nawet sama uważam, że bez żadnego pudru wyglądam lepiej, ale mimo wszystko się maluję... z przyzwyczajenia? Bez makijażu czuję się jak bez twarzy :)
Uważam, że makijaż nie jest do tego, aby zakrywać brzydotę tylko podkreślać urodę :)
Niepomalowane kobiety wyglądają trochę nijako, nawet jakby były nie wiadomo jak ładne.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie wszystko aby był trwały warto także zadbać o odpowiedni podkład, ale też dobre kosmetyki które są podstawą tego, żeby nasza cera wyglądała pięknie. Dlatego ja staram się jednak stawiać na jakość, żeby później przez nieodpowiedni makijaż cierpiała moja cera. Ostatnio potrzebowałam domówić sobie kilka gąbek do makijażu i zamiast od razu w pierwszym lepszym sklepie je zamówić to porównałam sobie możliwości i ceny na Ceneo  https://www.ceneo.pl/Akcesoria_do_makijazu/Rodzaj:Gabki.htm dzięki czemu sporo zaoszczędziłam, no i starczyło jeszcze utrwalacza :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...