Skocz do zawartości
Forum

Jak dbasz o podrażnioną skórę? [konkurs z nagrodami]


Alantan

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Wystarczy napisać: Jak radzicie sobie z drobnymi ranami skóry oraz jakie są Wasze sposoby na przyspieszenie gojenia ran po skaleczeniu, otarciu lub podrażnieniu skóry?

Do wygrania 5 zestawów kosmetyków Alantan Dermoline. Każdy zestaw zawiera:

- 2x Alantan demoline - krem ochronny półtłusty z witaminami A+E (opakowanie 50g)
- 2x Alantan dermoline - maść pielęgnacyjna z witaminą F (opakowanie 50g)
- 2x Alantan dermoline - krem ochronny z witaminą A (opakowanie 50g)
- 2x Alantan dermoline - lekki krem (opakowanie 50g)

Konkurs trwa od 17.10 do 31.10.

Posty konkursowe mogą zawierać autorskie teksty, zdjęcia oraz linki do filmów zamieszczonych w serwisach zewnętrznych (Youtube, Facebook itp).

monthly_2012_10/jak-dbasz-o-podrazniona-skore-konkurs-z-nagrodami_292.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam! Zawsze noszę ze sobą w torebce plasterki na otarcia. W domu, jeśli mam jakąś rankę to po pierwsze, sprawdzam czy nie jest zabrudzona, po drugie, jeśli mam maść to smaruje na przyśpieszenie gojenia. Czasami też mogę posmarować jodem. Prowadzę aktywny tryb życia, a to jazda na rolkach, na rowerze, albo treningi z aikido, więc często mam różnego typu skaleczenia, niestety.. chociaż to mnie nie zniechęca;-)

Odnośnik do komentarza

Po skaleczeniu się stosuję wodę utlenioną. Na szybsze gojenia ran : kapsułki:

n-acetyl-l-cysteine'a w dawce 2G, 1 G witaminy C
maśći/płyny: propolis na ranę, później dodaję maść cynkową i maść z witaminą A + krem no scar który ma za zadanie zagoić ranę bez blizny,ale ma również działanie przyspieszające.

Odnośnik do komentarza

Gdy się skaleczę, pierwsze co robię to polewam ranę niezbyt silnym strumieniem wody, następnie dezynfekuje ranę wodą utlenioną i polewam rywanolem. Dodatkowo stosuje maść Alantan Plus- Dzięki zawartości alantoiny i D-pantenolu pomagają oczyszczać rany oraz pobudzają odbudowę naskórka, przywracając skórze jędrność i zdrowy wygląd, na koniec zakładam plasterek na ranę ;)

Odnośnik do komentarza

Co mi pomaga na szybsze gojenie?
Rany wystawianie na świeże powietrze - wietrzenie.
Bo skóra potrzebuje oddechu, rana tlenu
Stosuję też troszeczkę zasypki lub delikatnego kremu.
W czystości utrzymuję takie miejsca przymusowo
I rany goją się w ten sposób luksusowo.
Przypomnę więc że dostęp powietrza jest bardzo ważny
Niech pamięta o tym każdy!

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze jest utrzymywanie czystości podrażnionego miejsca, rany staram się osłaniać opatrunkiem, tylko wtedy kiedy jest to konieczne, niewielkie otarcia pozostawiam z dostępem powietrza.
Odkażenie to podstawa, dostępnymi pod ręką środkami, świetnie sprawdza się woda utleniona w żelu.
Potem systematyczna, codzienna pielęgnacja.
Moimi sprawdzonymi środkami są kremy z alantoiną, która nawilża skórę, przyspiesza procesy gojenia i regeneracji naskórka. Są w moim domu od dawna, używam ich również w pielęgnacji skóry trądzikowej, zapobiegają utracie wody, pozwalają utrzymać odpowiedni stopień nawilżenia i świetnie wpływają na regenerację skóry wymęczonej trądzikiem.
Kolejnym sposób to maść nagietkowa, ona także wpływa na odbudowę uszkodzonego naskórka, używam jej wtedy gdy rana zaczyna się goić, stosują ją doraźnie.
Świetnie sprawdza się również maść propolisowa, choć ze względu na tłustą konsystencję używam jej tylko gdy przebywam w domu.
Wszystkie środki są tanie, łatwo dostępne, warto mieć je pod ręką i używać również do pielęgnacji skóry.

Odnośnik do komentarza

"Nauczyłam się sama radzić z podrażnioną skórą"
Postaram się skrócić moją historię do minimum.
Ok. 5 lat temu zauważyłam zmiany skórne po raz pierwszy... na szyi , łokciach, kolanach, brzuch, palcach, brodzie ,za uszami, a nawet na pośladkach!
Swędzenie, pieczenie, rany.
DIAGNOZA: alergia na produkty spożywcze, uczulenie na produkty codziennego użytku, nikiel itd.
Miałam potworne myśli ( Wstyd mi było nawet rozbierać się przed lekcją wf-u). Musiałam jednak stawić czoło chodź przyznam szczerze, że to było nie lada wyzwanie.
Lekarz kazał zażywać tylko tabletki na alergie jednak samo ich stosowanie nic mi nie pomagało... poszłam i powiedziałam mu to, a on mi odpowiedział : " Pani niech się wyprowadzi najlepiej na Antarktydę ponieważ tam nie ma alergenów".
Wtedy wzięłam sprawy w swoje ręce. Zaczęłam dużo czytać na ten temat i rozmawiać z innymi ludźmi z podobnymi uczuleniami , a przede wszystkim obserwowałam samą siebie. Oto moje rady:
1. Założyłam sobie zeszyt , w którym zapisywałam jak reaguje moja skóra na dany produkt. Gdy zauważyłam ,że najbardziej uczulają mnie np. cytrusy, orzechy, pomidory odstawiłam je.
2. Przestałam nosić wszystko co zawiera w sobie nikiel (jeansy, biżuteria, wyciągnęłam nawet druty ze staników).
3. Kupiłam w aptece mydło do atopowej skóry, zaczęłam brać kąpiel w oliwkach, aby nawilżać skórę, używać balsamów natłuszczających. Pranie robiłam tylko w płynach do płukania.
4. Zrobiłam sobie paznokcie żelowe ,aby nie móc tego drapać ( może i wydawać się to wszystkim śmieszne, ale skuteczne).
5. Wysypkę smarowała tylko sudorcremem, a tabletki odstawiłam.
Gdy teraz zakładam spodnie jeansowe smaruje od wewnętrznej strony wszystkie metalowe części lakierem bezbarwnym ( pomaga). Czy końcówki kolczyków.
Czasami wyskakuje mi jeszcze gdzieś drobna wysypka jednak nie załamie się już z tego powodu. Teraz na zmianę pogody wyskoczyła mi na brodzie... codziennie rano i wieczorem myję twarz tylko wodą przygotowaną a podrażnioną skórę posmaruję kremem natłuszczającym i w po paru dniach mija.

Nie liczę na nagrodę ,ale na to ,że może ktoś ma podobne problemy i mogę chodź trochę komuś pomóc, doradzić bądź nauczyć się czegoś nowego od innych.

Odnośnik do komentarza

podrazniona skóra to trudny temat za każdym razem działa się inaczej raz trzeba posmarowac kremem nawilzajacym inym znów wysuszajacym. jedno jest pewne o taka skórę trzeba dbać i nie można się poddawać. miałam okazję wypróbować krem alantan niebieski gdy mój miesięczny synus miał potowki, krem zadziałał rewelacyjnie więc mogę go polecić:-)

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam miód, nie tylko jako dodatek do herbaty. Mam to szczęście, że dostaję całe słoje od babci-pszczelarki :) Miód jest moim lekiem na całe zło. Robię maseczki z dodatkiem miodu na podrażnioną skórę twarzy. Po depilacji nakładam cieniutką warstewkę miodu na nogi. Niemal co wieczór nakładam miód na spierzchnięte usta aby je odżywić i wygładzić - podobno nie powinno się go później zlizywać no ale kurcze, nie mogę się oprzeć!!! :D Nie twierdzę, że nie używam innych kosmetyków ale rozkochałam się w miodzie i jego właściwościach, co i wam polecam.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zawsze w pogotowiu aloes:) Wystarczy z jednego małego listka wycisnąć sok, a następnie nałożyć na ranę. Potem przykrywamy taki mini opatrunek bandażem i gotowe :) Tak więc wszyscy goście przychodzący w moje domowe progi, dziwią się , po co mi 15 aloesów w doniczkach:) A ja po prostu lubię mieć ,,naturalny opatrunek,, pod ręką :)

Odnośnik do komentarza

akurat mam problem ze skórom mam ją suchą i wrażliwą stosuję żele do mycia twarzy toniki oczyszczające i maseczki no i nawilżam ją kremem a teraz pojawił się trądzik do tego jeszcze używam kremu z firmy Alantan dla całej rodziny i jestem zadowolona że jest taka firma która robi kremy i są naprawdę ok zawsze mam go w domu krem lub maść

Odnośnik do komentarza

Poniżej lista zwycięzców z uzasadnieniem wybranych odpowiedzi:

1. bluegirl.ewa
2. gosia_1990
Wasze odpowiedzi były najlepsze, więc serdecznie gratulujemy wspaniałej wiedzy na temat podrażnień skóry oraz opatrywania ran :)

3. jolenka1312 - odpowiedź również b. dobra, choć mniej rozwinięta niż poprzedniczek ;)

4. rybicka - z jedną tylko uwagą, że aloes stosujemy na stłuczenia, nie rany.

5. Vitanella - pamiętaj, że woda w kranie może zawierać bakterie i zanieczyszczenia, więc znacznie lepiej jest ranę od razu polewać wodą utlenioną, a jeśli otoczenie rany jest zanieczyszczone można je oczyścić za pomocą jałowych gazików z płynem odkażającym.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i prosimy o podanie danych i adresu do wysyłki nagród na maila konkurs@abczdrowie.pl w tytule maila wpisując "Alantan - nick".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...