Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie na hennę


Gość Dżoannaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Ostatnio zrobiłam sobie sama na kostce mały tatuaż henną, dosłownie ma może ze 3 cm. Na drugi dzień zauważyłam że skóra w okół mojego tatuażu jest czerwona i jakby lekko podpuchnięta. Zaczęłam zmywać ten tatuaż ale wiecie henna tak szybko nie schodzi. Więc teraz mam wyblakłą hennę na czerwonej i podpuchniętej skórze. Co mogę zrobić, podejrzewam że to może być uczulenie, choć to trochę dziwne bo nie raz robiłam tatuaże henną.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie jesteś uczulona na PPD czyli parafentylenodiaminę. Składnik ten ukrywa się pod jedną z nazw: p-fenylenodiamina lub paraphenylenediamine, 4-fenylenodiamina, fenylenodiamina, p-diaminobenzen, 4-aminoaniline, 1,4-benzenodiamina, 1,4-diaminobenzen.
To jeden z głównych skladnikow henny.
Polecam wybrać sie do dermatologa na testy, i po porade.
Prosze nie lekceważyć tej alergii i nie wykonywac henny.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zrobiłam sobie henne .Wieczorem zaczeły mnie swedziec brwi i były czerwone.Rano doszły do tego łzawiace i piekace oczy.Gdy popatrzyłam w lustro przeraziłam się,moje oczy są spuchniete i czerwone.Wydaje mi się,że mam też gorączke.Isc z tym na pogotowie,czy poczekać do jutra i pojść do lekarza rodzinnego?

Odnośnik do komentarza

Idź do lekarza rodzinnego, powinien zapisać Ci środki przeciwzapalne i przeciwuczuleniowe.
Miejscowo steryd (sam lub z dodatkami) i ew. ogólnie lek p/histaminowy.
Na przyszłość musisz uważać jaką hennę stosujesz.
Naturalna henna zwykle nie daje uczuleń.
Często mimo, że jest to zabronione stosuje się jednak dodatek w postaci sztucznej henny, co ma nadać bardziej czarny efekt działania kosmetyku. Ta sztuczna henna to parafenylenodiamina i to ona uczula.
Jeśli jest wymieniona w składzie produktu to go unikaj. Po parafenylenodiaminie mogą być ciężkie reakcje zarówno z podrażnienia jak i uczuleniowe.
Gorzej jeśli producent jest nieuczciwy i nie wymienia jej w składzie. Pozostaje stosowanie sprawdzonych produktów albo naniesienie na próbę, na skórę niewielkiej ilości substancji i sprawdzenie czy nie ma reakcji niepożądanych.

Odnośnik do komentarza

xxyy
Wczoraj zrobiłam sobie henne .Wieczorem zaczeły mnie swedziec brwi i były czerwone.Rano doszły do tego łzawiace i piekace oczy.Gdy popatrzyłam w lustro przeraziłam się,moje oczy są spuchniete i czerwone.Wydaje mi się,że mam też gorączke.Isc z tym na pogotowie,czy poczekać do jutra i pojść do lekarza rodzinnego?

W takich sytuacjach najlepiej szybko reagować i od razu wybrać się na ostry dyżur.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...