Skocz do zawartości
Forum

Matura


Gość asia 123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 18 lat, 172 cm wzostu i ważę 77 kilo, chciałabym ważyć tak do 60 kg i bardzo mi zależy na zgubieniu odstającego brzucha i szerokich ud. Co powinnam jeść i jakie ćwiczenia wykonywać. Uprzedzam tylko że jestem w klasie maturalnej i mam dość mało czasu na ćwiczenia.
P.S Jestem uczulona na wszelkiego rodzaju sery, białe, żółte, topione

Odnośnik do komentarza

Witam. Kluczem jest dobrana dieta. Jedz malo ale czesto (na poczatek co 2,5h potem co 3h), najpierw 6, potem 5 posilkow dziennie. Ostatni posilek powinnas spozyc o godzinie najpierw 19, potem o 18. Najwiecej jem do godziny 12, potem ograniczam weglowodany w spozywanych posilkach. Kolacje jem juz bardzo skromna i lekka.
Przykladowo: rano o 6:30 lekkie, ale bardzo pozywne sniadanie: trzy- piec lyzkek stolowych platkow owsianych (gorskie albo zwykle, ostatecznie blyskawiczne) zalane wrzatkiem, do tego ok-200g jogurtu naturalnego 0,1% tluszczu (mozesz tez wiecej- jest niskokaloryczny), z wkrojonymi owocami (np male jablko LUB pol banana LUB 2 sliwki suszone, pol jablka). Musza byc drobno pokrojone, wtedy wydaje sie byc ich wiecej. Mozesz dodac tez lyzeczke miodu, dla oslody. 2) W szkole ok 9:00 1 kromka chleba (najlepiej pelnoziarnisty lub zytni) z szynka, twarogiem czy jajkiem. Do tego pomidor, swieze ziola, bazylia. Zadbaj o to zeby posilek byl ladny, o wiele milej bedzie ci go jesc. 3) Do szkoly mozesz wziac zlozona kanapke i druga czesc zjesc o godzinie 11:30 razem z malym jogurem. 4) o 14:00 zjedz owoce. Jablko, gruszka, kilka sliwek (zabronione sa banany). Mozesz mieszac, np 2 jablka albo jablko z gruszka. Wieksze pole do popisu mamy oczywiscie wiosna i latem, ale zima tez dasz rade ;). 5) Na obiad o 16:30 zjedz np samo mieso i same warzywa (ziemniaki, makarony, kasze, ryz- zakazane), lub miske zupy. Pamietaj tylko o racjonalych porcjach. 6) na kolacje o 19:00 skromnie- mala kromka chleba z szynka, twarogiem, pomidorem, ogorkiem itp/ lub maly jogurt/ twarozek.
Jakis posilek mozesz zastapic np butelka kefiru 0,1%tluszczu, mozesz tez zmieniac ich kolejnosc. Jezeli masz ochote na cos slodkiego, pamietaj ze lepiej zjesc to do godziny 12 ZAMIAST ktoregos z posilkow. Wszystko co jemy jest bowiem posilkiem.
Jest to tylko przyklad diety, mozesz dopasowac sobie ja do siebie. Pamietaj tylko o regularnosci i malej objetosci posilkow, a takze zeby nie jest po godzinie 18/19. Na poczatku bedziesz chodzila glodna spac, ale da to rezultaty w wadze. Z czasem nie bedziesz tego zauwazac, kiedy zoladek ci sie juz skurczy.
Pamietaj zeby pic duzo wody mineralnej. W pewnym stopniu zapycha zoladek i nie czujesz glodu. Jesli czujesz- naprawde jestes glodna i idz cos zjesc ;)
Ja osobiscie nie lubie pic wody, pije zielone herbatki. Na rynku mamy ich cala game, nie tylko te tradycyjne. Ja pije z pigwa, z cytryna, z jasminem. BEZ CUKRU.
Sport jest wzkazany, ale np w moim przypadku nie najwazniejszy. Tez nie mam na to czasu. Pamietaj jednak, ze jezeli zaczniesz uprawiac sport, wzrosnie tez zapotrzebowanie na spozywane kalorie- musisz wtedy zwiekszyc objetosc posilkow. (zjedz 2 jogurty zamiast 1, wiecej miesa lub wiecej warzyw na obiad).
Podsumowujac. ZDROWO, MALO, CZESTO. Duzo wody, herbaty, nie jedz po 18.
Tyle :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...