Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów odchudzania przy nadwadze


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam 16 lat ważę 78 kg. Bardzo dużo u mnie jest rodzinne. ciągle sobie powtarzam od jutra bd się odchudzać, ograniczać. Ale nic z tego nie wychodzi. W sumie jakiś czas temu powiedziałam stop nie jem słodyczy jem regularnie, ograniczam się. kupiłam sobie rowerek stacjonarny. Ale jak na razie nie widać żadnych efektów . A chcę schudnąć jak najszybciej ok 20 kg co najmniej.;( pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Sposoby na motywacje sa najtrudniejszym tematem. Kiedy ja mam ochote zlamac diete mysle o mojej kolezance ktora, jak dla mnie ma idealna sylwetke. Czesto tez poprostu zastanawiam sie jak to cos na co mam ochote smakuje. Wtedy tez zdaje sobie sprawe, ze nie jest to juz tak atrakcyjne, bo wiem jak smakuje i nie musze tego jesc.
Oczywiscie na kazdego dziala cos innego. Jezeli chcesz schudnac, pamietaj zeby jesc regularnie, najlepiej o tej samej porze. Czesto pomaga patrzenie na zegarek (o za 30 minut zjem!) Pamietaj tez zeby przerwy nie byly zbyt dlugie. Na poczatek jedz male posilki co 2,5h. Nie jedz tez zbyt obfitego posilku na wieczor. Napewno zauwazysz rezultaty jak ostatni posilek zjesz o 19.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze nie napisałaś ile masz wzrostu, co utrudnia a wręcz uniemożliwia określenie czy rzeczywiście powinnaś tyle schudnąć.
Po drugie nie podałaś od jakiego czasu nie jesz słodyczy i ćwiczysz na rowerku stacjonarnym?
Co do samej diety, to powinnaś jeść regularnie co 2-3 godziny. Tak by ostatni posiłek wypadał na 3 godziny przed snem. Posiłki powinny być małe. Nie podjadaj pomiędzy nimi. Kolacja powinna być lekka aby nadmiernie nie obciążać organizmu przed snem.
Jedz warzywa i pieczywo pełnoziarniste, ponieważ obie te rzeczy posiadają dużo błonnika, dzięki któremu dłużej będziesz czuć się syta. Owoce jedz 2 razy dziennie.
Do tego ogranicz słodycze, fast foody i kolorowe napoje gazowane, ponieważ mają dużo kalorii.
Oprócz diety powinnaś ćwiczyć. Poświęcaj godzinę czasu na ćwiczenia dziennie. Możesz podzielić ją na 15 minut rozgrzewki na rowerku, 30 minutach ćwiczeń siłowych i 15 minut ponownej jazdy na rowerku. Najlepsze rezultaty daje jazda w systemie interwałowym, jeśli Twój rowerek ma taką opcję to ustaw ją sobie. Jeśli nie to sama pedałuj szybko na przemian z okresami kiedy będziesz pedałować wolniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...