Skocz do zawartości
Forum

Swędzące plamy i bąble na całym ciele


Gość gr...ba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pół roku temu po raz pierwszy pojawiły się czerwone, bardzo swędzące plamy na całych nogach, taki stan utrzymywał się koło tygodnia, po czym udałam się do lekarza. Lekarz zapisał mi fexofenadine który brałam przez dłuższy okres czasu, (około 2m-ce). Objawy ustąpiły, więc tabletki odłożyłam. Po paru tygodniach krosty powróciły, tym razem na całym ciele, udałam się po raz kolejny do lekarza, dostałam tą samą recepte, pomogło.
Parę tygodni temu obudziłam się ze spuchniętą twarzą, ogromnymi bąblami na całym ciele, skóra swędząca nie do wytrzymania. Pirwsza wizyta u lekarza zakonczyła się receptą na fexofenadine, pomogło na dwa dni, po czym obudziłam się z obuchniętą twarzą i ogromną wargą, dostatałam recepte na chlorophenamine, opuchlizna zeszła, tylko opuchlizna, swędzące bąble zostały, po 5 dniach dostałam sterydy. Jak ręka odjął na 8 dni. Zakonczyłam swoją kurs sterydów i bąble wróciły. Poprosiłam lekarza o wykonanie testów alergicznych, na co dostałam odpowiedz, że testów nie robią, bo jest tyle różnych rzeczy otaczających nas, że nie sposób zrobić test na wszystko. zaproponowano mi prowadzenie kalendzarza i notowanie doslownie wszystkiego. Tak też zrobiłam. Niestety nie widzę żadnych zależności, tak na prawdę to nawt nie wiem czy to jest alergia pokarmowa czy alergia na jakiś środek chemiczny, płyn, kosmetyk. Staram się ograniczyć dosłownie wszystko, zaczęłam używać proszku do prania dla alergików, szamponu i mydła dla dzieci dla skóry alergicznej.
Moje pytanie brzmi: czy jest jakaś możliwość określenia, że alergia którą mam jest na 100% alergią pokarmową czy alergią na środek chemiczny? i czy jest sens zrobienia testów alergicznych?? (ostatni test alergiczny miałam 7 lat temu - alergia na kurz i p-fenylenodiaminy)
I czy to, że mam alergię oznacza, że będę musiała brać tabletki do końca życia??

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Trudno stwierdzić, czy Twoje dolegliwości będą się wiązały ciągłym przyjmowaniem leków. Aby skutecznie wyleczyć chorobę trzeba ustalić jej przyczynę. Jeśli dotychczasowe leczenie nie przynosi trwałego efektu to powinnaś zasięgnąć opinii innego specjalisty. W przypadku stwierdzenia alergii w większości przypadków możliwe jest odczulanie, które daje nadzieję na trwałe pozbycie się problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...