Skocz do zawartości
Forum

Czy kobiecie wypada kląć?


Gość Trick

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Zastanawiałam się dzisiaj czy kobiecie wypada klnąć. Mnie się czasami zdarza zakląć. Dzisiaj był właśnie taki dzień i pod koniec już nie wytrzymałam i puściłam wiązankę, mój kolega stwierdził ze kobieta nie powinna klnąć bo jej to nie pasuje. A jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza

według mnie źle "wygląda" zarówno przeklinanie u mężczyzn, jak i u kobiet.
Jeśli chodzi o mnie, to przeklinam gdy mam bardzo nerwowy okres w życiu, jakieś jedno czy dwa wydarzenia na mnie aż tak nie działają, żeby już wiązanki puszczać. Poza tym kiedyś przeczytałam, że to jakich się używa słów bardzo wpływa na samopoczucie, i na głębię uczuć które się wyraża, więc zawsze staram się mówić na przykład zamiast "wkurwił mnie" to "zirytował mnie". Dzięki temu też lepiej wiadomo co się czuje, bo przekleństwo zazwyczaj jest zamiennikiem wielu słów, człowiek się przez to zubaża,i często sam nie wie jakie uczucia coś w nim wywołało, wie jedynie że jest "wkurwiony".

Odnośnik do komentarza

Witaj,

zgodnie z zasadami języka polskiego kobieta i mężczyzna może klnąć, ale w określonych sytuacjach, nie powinno klnąć przy dzieciach, mężczyźni w obecności kobiet nie powinni tego robić, jak też nie powinno się z tym przesadzać, bluźnierstwa spełniają w języku polskim funkcję wyrażania emocji przez człowieka.
a tak już patrząc nie z perspektywy zasad językowych, to myślę, że kolega trochę przesadza, raz na jakiś czas możesz sobie zaklnąć:)

Odnośnik do komentarza

Czartacz mnie isę wydaje że to co napisałaś nie wynika z zasad języka polskiego tylko z dobrego wychowania i jakiejś ogłady. Ja czasem klnę aby rozładować emocje.... Fakt nie jest to co drugie słowo, nie używam ,,panienek" jako znaku interpunkcyjnego ale fakt czasami się zdarza. Zarówno facet jak i kobieta idąca i co drugie słowo mówiący kurwa i tym podobne nie nalezą ani do pięknych widoków ani zbyt dobrze o nich to nie świadczy. Język polski jest tak bogaty w słowa że nie ma co się ograniczać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...