Skocz do zawartości
Forum

Jak mieć ładne paznokcie?


Gość Karoooo

Rekomendowane odpowiedzi

kobietanaplus
Ja polecam kąpiele w olejkach, te odżywki nic nie pomagają niestety :/

Odżywki do paznokci wykazują działanie natłuszczające płytkę bądź ochronne. Te drugie pozostawiają na powierzchni paznokcia warstwę zabezpieczającą go przed działaniem czynników zewnętrznych. Często jednak samodzielne stosowanie odżywek nie daje zadowalających rezultatów, w szczególności w przypadku paznokci łamliwych i skłonnych do rozdwajania się. W tej sytuacji warto dodatkowo stosować kąpiele w olejku rycynowym + chronić dłonie w trakcie porządków domowych za pomocą gumowych rękawic. Dzięki temu kondycja paznokci się wzmacnia.

Odnośnik do komentarza

~ania mawlik
Odżywka new nails, systematyczność i będzie ok. Zmianę mam sporą, ale jednocześnie pytanie - czy powinnam po czasie zaprzestać używania odżywki? Czy też powinnam z niej korzystać stale?

Dobrze by było, żebyś od czasu do czasu robiła przerwy od odżywki. W czasie takiej przerwy możesz pielęgnować paznokcie przy pomocy olejku rycynowego bądź oleju arganowego ;)

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
kobietanaplus
Ja polecam kąpiele w olejkach, te odżywki nic nie pomagają niestety :/

Odżywki do paznokci wykazują działanie natłuszczające płytkę bądź ochronne. Te drugie pozostawiają na powierzchni paznokcia warstwę zabezpieczającą go przed działaniem czynników zewnętrznych. Często jednak samodzielne stosowanie odżywek nie daje zadowalających rezultatów, w szczególności w przypadku paznokci łamliwych i skłonnych do rozdwajania się. W tej sytuacji warto dodatkowo stosować kąpiele w olejku rycynowym + chronić dłonie w trakcie porządków domowych za pomocą gumowych rękawic. Dzięki temu kondycja paznokci się wzmacnia.

Dziękuję za poradę na pewno skorzystam

Odnośnik do komentarza

New nails ma moim zdaniem najsolidniejszą odżywkę i przy niej właśnie nie mam żadnych problemów z utrzymaniem paznokci w zdrowiu. U Was podobnie? Przede wszystkim paznokcie wymagają totalnej dbałości o systematyczność.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zabiegana (zresztą, kto w dzisiejszych czasach nie jest?) i dla mnie najlepszą opcją są paznokcie hybrydowe. Używam lakierów Semilaca (bo sama sobie robię) i wiem, że dzięki temu mam spokój i ładne paznokcie na co najmniej dwa tygodnie, więc to mi odpowiada:)

Odnośnik do komentarza
Gość florenkaaa

Moim problemem było obgryzanie skórek, z którym nie mogłam sobie też poradzić. Aż pewnego dnia postanowiłam, że nie wyglądam kobieco za grosz, dlatego z miejsca poszłam do kosmetyczki i zrobiłam sobie cudowne paznokcie. Było mi tak szkoda paznokci, że obgryzanie odeszło w kąt.

Odnośnik do komentarza
Gość Larpenia

Ja nie mam raczej problemów z paznokciami, są twarde, nie rozdwajają się i nie łamią. Jedynym problemem było to, że szybko odpryskiwał lakier. Ale od jakiegoś czasu robię sobie sama hybrydy. Na urodziny dostałam zestaw startowy Semilac i na początku miałam obawy, czy będę potrafiła robić sobie paznokcie sama, ale poczytałam różne blogi i nauczyłam się. Lakierów też używam Semilaca, przede wszystkim dlatego, że są naprawdę trwałe. Spokojnie na mojej płytce utrzymują się co najmniej dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie paznokcie mam w dobrej kondycji nawet jak ściągam hybrydy a ostatnio praktycznie ciągle mam zrobione, myślę że dobrze ściągnięte hybrydy nie niszczą paznokci ja używam semilaców, potem używam odżywki z eveline.

Odnośnik do komentarza

Ja swoje pazurki najpierw traktowałam odżywką, poprawił się ich wygląd i stan. Potem gdy zakupiłam sobie na top drogerii zestaw do hybryd z semilaca to zaczełam robić hybrydy i pod nimi paznokcie mi rosły. Robiłam tak zwyczajnie ale uważałam, że jednak paznokcie są w jakiś sposób słabsze przez hybrydy więc pomyslałam, ze może by tak nałożyć hybrydy na 2 warstwy odżywki i to zmatowić i faktycznie działa a paznokcie po zdjęciu hybryd są mega twarde. I teraz już tylko i wyłącznie tak robię paznokcie.

Odnośnik do komentarza

Ja używałam olejku rycynowego codziennie na noc. Musiałam bardzo odżywić paznokcie po tym jak "kosmetyczka" zniszczyła mi paznokcie zdejmując nieumiejętnie hybrydy... Teraz jak już odrosły i się wzmocniły, kupiłam sobie zestaw z semilaca do hybryd na topdrogeria.pl i sama sobie robię, ściągam i już chyba nie zaufam żadnej kosmetyczce po tym co przeszłam. Ale olejek bardzo mi pomógł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...