Skocz do zawartości
Forum

Jak zapobiec przedwczesnemu starzeniu się cery?


weronikam

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim należy chronić skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Z badań naukowych wynika, że za około 80% zmian widocznych na skórze po 50 roku życia (zmarszczki, bruzdy, przebarwienia, wiotkość) - odpowiada promieniowanie słoneczne.

Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby nasza cera w przyszłości dobrze wyglądała - stosujmy filtry słoneczne odpowiednio dobrane do fototypu naszej skóry (pomiędzy SPF 30-50).

Istotną sprawą jest również systematyczna pielęgnacja skóry. Kosmetyki nie odmłodzą skóry, ale znacząco spowolnią jej starzenie. Do 25 roku życia istotne jest nawilżanie skóry. Później warto uzupełnić pielęgnację o kosmetyki regenerujące skórę. Warto również wykonywać regularnie intensywne zabiegi w gabinetach kosmetycznych, np. peelingi chemiczne.

Peeling chemiczny wygładza skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz poprawia koloryt skóry. Co więcej, peeling ten stymuluje odnowę komórkową. Skóra szybciej się regeneruje. Warto zadbać o to, aby wykonywać dwie kuracje w roku na bazie peelingów chemicznych (w okresie jesieni oraz tuż po zakończeniu zimy).

Coraz popularniejszą metodą zapobieganiu starzeniu się skóry jest jej ostrzykiwanie preparatem zawierającym toksynę botulinową. Botoks powoduje "paraliż" poszczególnych mięśni co uniemożliwia ich kurczenie się. Znacząco ogranicza to wykonywanie niektórych ruchów mimiki twarzy - skóra się nie "marszczy" i nie powstają w tym miejscu zmarszczki.

Oczywiście przed wykonaniem zabiegu warto się upewnić, że wykonuje go odpowiedni specjalista. W przeciwnym razie może dojść do nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza

To zależy ile masz lat. Chociaż jestem zdania, że naturalne środki odmładzające sa najlepsze, czyli dieta, która może być stosowana w każdym wieku :) Ja byłam/jestem na diecie eliminacyjno rotacyjnej i po pół roku bycia na niej zauważyłam znaczną poprawę w wyglądzie mojej skóry - zarówno nawilżenia, zmarszczek i celullitu.

Oprócz tego, ostatnio zapisałam się na tak zwany lifting bez skalpela :) czyli taki masaż twarzy z użyciem fal radiowych i podczerwieni. Nic bolesnego i przede wszystkim bezinwazyjnego :)

Odnośnik do komentarza

Profilaktyka starzenia skóry powinna w głównej mierze opierać się na ograniczeniu ekspozycji na promieniowanie UV (solaria + słońce). To między innymi z tego względu przez cały rok wskazane jest stosowanie filtrów słonecznych. Kosmetyki te chronią skórę również przed nowotworem skóry.

Poza tym, konieczna jest regularna pielęgnacja skóry. Polecam kosmetyki zawierające w składzie witaminę A, która posiada udokumentowane własności typu "anti-age".

Odnośnik do komentarza
Gość krwawa_wanda

skład kosmetyków, tak, tylko że te kremy które niby działają na dolne warstwy skóry to kosztują od 500 zł wzwyż. a te :luksusy: po 200-300 zł to raczej spektakularnych efektów nie dają. należy pamiętać, że nie każdy może korzystać z inwazyjnych zabiegów ze względu na różne przeciwwskazania, np choroby autoimmunologiczne.

Odnośnik do komentarza
Gość moniczka55655

Na przedwczesne starzenie się cery najlepiej stosować kremy z aminokwasami, to właśnie one odbudowują komórki. Ja używam Aminocare i moja skóra wyraźnie się rozjaśniła, zmarszczki są mniejsze, jest dobrze nawilżona i elastyczna. Nie chcę jednak by tylko twarz wyglądała na młodszą. Opalanie się, wiatr, wszystko wysusza skórę ciała, więc biorę też suplement Aminocare A10, który dba o całe moje ciało i skórę. Jest to suplement stworzony też z myślą o osobach chorych bądź tych, które przebyły nowotwory. Więc na pewno pomoże uchronić skórę przed szkodliwymi zmianami na skórze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...