Skocz do zawartości
Forum

Brzydki zapach z korony zęba


Gość timma336

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Płać i płacz

Wniosek nie jest optymistyczny. Dentyści uprawiają powszechną fuszerkę, a pieniądze to biorą z kosmosu. Powód tego taki, że sztucznie (dla swoich) ogranicza się liczbę studentów. A najlepszym lekarstwem na służbę zdrowia jest konkurencja. Niestety w dziedzinie ochrony zdrowia, mimo widocznych patologii nic się nie zmienia. To w trosce o apanaże dla przedstawicieli kasty.

Odnośnik do komentarza

No to pięknie.... mam ten sam problem. Miałam jedna koronę i po jakiś czasie smród. Druga tymczasową smród. Trzecia smród na drugi dzień. Lekarz tak samo twierdzi że mają tak wszyscy i trzeba po prostu używać nici itp. Tak jakbym tego nie robiła...masakra.

Odnośnik do komentarza

Śmierdzą martwe korzenie zębów. Jeśli korona założona jest na ząb martwy (np leczony kanałowo) będzie czuć smród od korzenia ponieważ korona nie dolega (przyrasta) idealnie do dziąsła jak ząb. Jeśli ząb jest martwy ale własny to dziąsło dolega do niego (puki sie jest młodym) i smrodu nie czuć (jedynie przy używaniu nici lub wykałaczki itp) . Posiadając koronę na martwym zębie z martwym korzeniem należy bardzo dokładnie nicią czyścić przestrzeń na styku korony i dziąsła, głęboko wjeżdżając nicią w tą szczelinę itp. Niestety przerobiłem to i nie ma sposobu - trzeba kilka razy dziennie czyścić to łączenie korony z dziąsłem.

Odnośnik do komentarza

Weszłam na stronkę bo nie mogę poradzić sobie z śmierdzącym oddechem. W marcu 2018 założyłam korony na górę i dół. Idąc do dentystki mówiłam że mam problem z nieświeżym oddechem. Ona na to że po założeniu koron to minie bo w moich miałam odsłonięte szyjki i tam dostawało się jedzenie.
Niestety problem się nasilił a pani powiedziała że to normalne bo przy koronach jedzenie dostaje się pod korony i może śmierdzieć!!!!
Normalnie jakby mnie w łeb walnęła!!
Zupełnie coś innego niż przed założeniem!!
Tyle tyś wydałam a boje się buzię otwierać. Straszny smród. Zaczęłam go sama odczuwać. Niszczy mi to życie prywatne i zawodowe. 2 dni temu zamówiłam irygator i zobaczę czy będzie lepiej. W co bardzo wątpię.
Jeśli macie jakies pomysły lub doświadczenie co mam robić to będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza

file:///C:/Users/DELL/Downloads/141224858960.pdf tutaj lekarz zdecydowanie twierdzi, że powodem przykrego zapachu jest nieprawidłowo wykonana korona / mam ten sam problem wyczytałem już wszystkie posty w temacie/ u mnie impreza zakończyła się 10/2018, cena - nowy średniej klasy samochód/ będę reklamował Ty tez możesz od 03/2018 czas reklamacji rękojmi nie minął/ życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Cześć wszystkim,
zalogowałam się na tym forum bo wreszcie znalazłam osoby z podobnym problemem i chce wam podsunąc pewne rozwiązanie.
Od nastolatki mam z przodu koronki. Obecnie już 3cią parę, te ostatnie już ponad 10 lat. Z powodu tych koronek zawsze miałam nieświeży oddech, choć szukałam przyczyn wśród innych zebów, zapaleniu dziąseł itd.
Od lat stosuję szczoteczki między zębowe a od roku również irygator. Pomagają ale świeży oddech utrzymuje się krótko, bakterie bardzo szybko się namnażają.
Przedłuża go uwaga! spirytus salicylowy, nasączam szczoteczkę spirytusem i tym przemywam kilkakrotnie szczeliny miedzyzębowe wokół koronek.
Nie podsunął mi tego pomysłu żaden dentysta, przypadkiem dostrzegłam różnicę. Spadła mi na podłogę szczoteczka i spsikałam ją odkażającym płynem po goleniu mojego męża.
Polecam, smrodek po dezynfekcji nie wraca przez kilka godzina a ten, który wróci nie jest tak silny.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nalezy się udać do dobrego dentysty, a najlepiej do sprawdzonej klinik tu Tekst linka Ja bez zastanowienia bym się pozbyła śmierdzących i gnijących zębów. Implant zęba wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem. Poczytajcie sobie na podanej stronie. I pamietajcie że taki gnijacy ząb może być przyczyna poważnych komplikacji zdrowotnych.

Odnośnik do komentarza

Witam.maże mi pomożecie bo widze że mamy ten sam problem czyli spród spod koronki.czy któraś z was była w ciązy i rodziła naturalnie lub miała cesarkę i czy nie było zadnych problemów i powikłań z powodu tych koronek smrodu i bakterii???planuję ciąże i strasznie sie boję że to zaszkodzi dziecku.pomózcie

Odnośnik do komentarza

już tu pisałam o moim problemie. nie raz byłam u dentysty z tym problemem, ściąga mi tylko kamień, sam czuje jak to śmierdzi i zero pomocy.... od czasu jak tutaj pisałam o problemie zaczęłam używać specjalnych past przeciwko halitozie, nic to nie daje, śmierdzi tuż po umyciu zębów i dziąseł. kupiłam różne płyny na smród, szkoda kasy.... kupiłam nawet irygator, nic nie pomogło. jedyne co pomaga na chwilę, stosuję jak mam się witać z bliskimi, to rozwalam kapsułkę z cynek forte i posypuję tym dziąsła, trzymam ażsię rozpuści, cynk zmienia smród na niewyczuwalny zapach. dopóki się nie wypłucze z ust, nie śmierdzi. teraz po kilku latach śmierdzenia dziąseł pojawił się inny problem.... spod korony jak naciskam dziąsło wylewa się śmierdząca ropa... masakra... nie stać mnie na kolejną koronę... a to jest aż 5 przednich zębów... jestem załamana. możliwe, że u Was będzie to samo, kilka lat smrodu w końcu zmieni się w cieknąćą spod koron ropę... irygator nic nie daje, mało tego, do irygatora lałam srebro koloidalne, propolis, itp... ani kropla nie dociera pod korony bo nie ma luzu, nic tam nie dotrze, ale ropa znajduje ujście. żadne środki na halitozę nie pomagają, strata kasy, irygator o tyłek rozbić. tylko ten cynek forte rozwalony na dziąsłach doraźnie...

Odnośnik do komentarza
Gość Sisi Lou

Mama ten Sam problem, po zalozeniu mostu na 4 zeby w tym jeden brakujacy.W tym miejscu dziaslo nie przylega na 100procent i jedzenie podchodzi stad brzydki zapach...Jedyne co mi pomaga to po umyciu zebow spryskuje szczoteczke woda utleniona I delikatnie szczotkuje zeby. Pomaga az do kolejnego posilku.
Jesli moge pomoc to jedyne rozwiazanie kite znalazlam do tej pory.

Odnośnik do komentarza

2 ms temu robiłam koronę na zęba . Mój ząb był ułamany i nie można było go już odbudować. Dzieki tej metodzie mam całego zęba i nie musze się już wstydzić. Zabieg robiłam w  Estetyka Uśmiech Malan w Wieliczce i polecam

Odnośnik do komentarza
Gość Rozwiązanie problemu

Moi drodzy, mi sie zaczal podobny smierdzacy problem z koronką. Jestem umówiona na wizytę do stomatologa ale w międzyczasie zaczęłam stosować domowe sposoby I jest coraz lepiej. Smrodu już nie ma A dziaslo w coraz lepszym stanie.

Oto sposób. Rano po przebudzeniu koniecznie trzeba zeskrobac nalot z języka. Plukac buzie roztworem wody z sodą oczyszczoną. Ale real game changer to płukanie olejem  czyli tzw. Ssanie oleju. Poczytajcie sobie w necie. Przez conajmnij 15 minut trzymajcie olej w ustach I tak sobie pluczecie nim buzie. To pozwala się pozbyć niesamowitych ilości bakterii z jamy ustnej. Po prostu wysysa bakterie spod dziąseł I wszędzie gdzie one się mieszczą. Efekt miażdży. Smrod sam znika. Dotykacie dziąsła I nic, zero gowna.. nego smródu. Oczywiście jak koronką jest nieszczelna I dzieje się coś w zebie lub jest zle dopasowana to to trzeba naprawić, ale jak teoretycznie wszystko jest ok, a smród jest, to to jest niesamowita metoda. Szok I niedowierzanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość G.

Mam ten sam problem, myślę, że to źle oczyszczony ząb i nieszczelna korona. Siostra ma również korony droższe i na zdrowych zębach tylko złamanych i nie ma żadnego dyskomfortu. Jedyne co pozostaje to zdjąć korony oczyścić powtórnie ząb jeżeli się da i założyć koronę na nowo/nową, jeżeli nie to mosty, albo inplanty. Faktycznie droga sprawa. ☹️Też mam dylemat. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.03.2013 o 23:27, Gość MałyJan napisał:

witam
można również używać irygatora dentystycznego zdaje egzamin! osoby,które mają koronę powinny tego używać.
Wcale nie musi być to sprzęt markowy tanie też spełniają swoją funkcję.

to nic nie daje.... moja wieczorna toaleta zawiera prócz mycia zębów jeszcze czyszczenie irygatorem, następnie polewam zęby i dziąsła propolisem na alkoholu, by zabić co mogło jeszcze przeżyć, ale to nic nie daje, śmierdzi dalej. każdemu odradzam korony, bo to gnój w buzi w ciągu kilku lat. najgorsze, że o tym nie wiedziałam, dopóki mi ktoś nie powiedział.... potem zaczęłam wąchać palec którym otarłam dziąsła, czasem to śmierdzi zwyczajną kupą

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.10.2018 o 22:56, Gość Koronaz napisał:

"2 dni temu zamówiłam irygator i zobaczę czy będzie lepiej. W co bardzo wątpię.
Jeśli macie jakies pomysły lub doświadczenie co mam robić to będę wdzięczna "

jak już napisałam wcześniej, irygator nic nie daje.... ale znalazłam doraźny sposób na chwilę.... ponieważ chodzę na randki, musiałam coś znaleźć... i znalazłam, ale to działa niedługo, jednak jakoś krytyczne chwile takie jak randka, obstaniesz... cynk powoduje, że ten smród zmienia swoją strukturę chemiczną, i zapach się neutralizuje. kupiłam cynk w kapsułkach, rozbebeszyłam je, i ten cynk rozsypałam sobie po dziąsłach. miał on formę kuleczek, więc dość długo się rozpuszczał, w ustach nie jest miło w tym czasie, ma to wpływ na smak, a po zbyt dużej dawce dziąsła są jakby poparzone, więc nie można za długo... jednak to działa, na krótko, ale działa. smak jaki odczuwa druga osoba po całowaniu jest miły, druga osoba ma wrażenie, jakby usta były świeżo umyte smaczną pastą do zębów, a więc ok, choć nie wiem, czy każda forma cynku tak będzie odczuwana, moja nazywa się cynek forte, innej nie znalazłam, ale może znajdziecie jakieś lepsze formy cynku. dodam, że płyny do ust z cynkiem nic nie dają, tak samo jak irygator.... ratujmy się, bo dentyści nam nie pomogą ? najchętniej zmienialiby nam korony po 1500zł za punkt obecnie, chociaż mój nawet tego nie zaproponował, może dlatego, że mam ich więcej i dobrze wie, że nie wydam na zmianę osiemnastu koron 40 tysięcy co rok... bo za to mogę mieć implanty, które też nie wiem co będą oznaczać na dłuższą metę... już nie ufam dentystom, każdy chce sprzedać, a potem "tak to już jest, myj zęby" a przecież nikt nie dba o higienę tak jak my....

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.07.2022 o 16:19, Gość emu napisał(a):

jak już napisałam wcześniej, irygator nic nie daje.... ale znalazłam doraźny sposób na chwilę.... ponieważ chodzę na randki, musiałam coś znaleźć... i znalazłam, ale to działa niedługo, jednak jakoś krytyczne chwile takie jak randka, obstaniesz... cynk powoduje, że ten smród zmienia swoją strukturę chemiczną, i zapach się neutralizuje. kupiłam cynk w kapsułkach, rozbebeszyłam je, i ten cynk rozsypałam sobie po dziąsłach. miał on formę kuleczek, więc dość długo się rozpuszczał, w ustach nie jest miło w tym czasie, ma to wpływ na smak, a po zbyt dużej dawce dziąsła są jakby poparzone, więc nie można za długo... jednak to działa, na krótko, ale działa. smak jaki odczuwa druga osoba po całowaniu jest miły, druga osoba ma wrażenie, jakby usta były świeżo umyte smaczną pastą do zębów, a więc ok, choć nie wiem, czy każda forma cynku tak będzie odczuwana, moja nazywa się cynek forte, innej nie znalazłam, ale może znajdziecie jakieś lepsze formy cynku. dodam, że płyny do ust z cynkiem nic nie dają, tak samo jak irygator.... ratujmy się, bo dentyści nam nie pomogą ? najchętniej zmienialiby nam korony po 1500zł za punkt obecnie, chociaż mój nawet tego nie zaproponował, może dlatego, że mam ich więcej i dobrze wie, że nie wydam na zmianę osiemnastu koron 40 tysięcy co rok... bo za to mogę mieć implanty, które też nie wiem co będą oznaczać na dłuższą metę... już nie ufam dentystom, każdy chce sprzedać, a potem "tak to już jest, myj zęby" a przecież nikt nie dba o higienę tak jak my....

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...