Skocz do zawartości
Forum

Brzydki zapach z korony zęba


Gość timma336

Rekomendowane odpowiedzi

moja korona w zebie (jedynka) brzydko pachnie wiem bo wachalam palec jak jej dotykalam. smierdzi strasznie naprawde co robic? kiedys byla leczona kanałowo potem sie ulamala nie wiem tam cos gnije? prubuje zapisac sie do dentysty ale kolejki nie ma miejsca. Ktos pomysli ze mi z ust smierdzi a to z zeba a myje zeby. poradzcie

Odnośnik do komentarza

Witam,
ja mam dokladnie to samo od ponad dwoch lat (tzn smrod spod koron jedynek).

Bylam u kilku roznach lekarzy - wszyscy twierdza, ze korona jest w porzadku. Mnie nic nie boli, nie ma zadnych wydzeilin, nic, tylko naprawde strasznie smierdzi jak przejade po niej palcem.
Probowalam juz wielu sposobow. Plukanie eludrilem nie pomaga. Zauwazylam natomiast, ze zapach znika przy zazywaniu antybiotykow. W sumie lekarze przepisali mi juz piec roznych - po mniej wiecej tygodniu od ostatniej tabletki zapach wraca. Jestem juz naprawde zalamana, bo zaden z lekarzy nie traktuje tego serio, a mnie to bardzo przeszkadza!

Czy ktos kto mial ten problem byl w stanie sie tego pozbyc? Czy bede musiala w ostatecznosci zmienic korone...

Bede wdzieczna za rady!
Marysia

Odnośnik do komentarza

mi raz korona spadła z zęba i okropnie śmierdziało, korona co prawda była zastepcza ale wydaje mi się ze przez wzgląd ze była zastepcza, na chwile była po prostu nieszczelna, smród to bakterie, także albo ktos kiepsko wyczyscił zęba i gnije albo straciła szczelność i stąd ten brzydki zapach,, uwazam ze w polsce jak nie pojdziesz i nie wydasz 3 tyś to pojdziesz zrobia taniej i bedzie na chwile...

Odnośnik do komentarza

mam ten sam prolem - po umyciu zębów z buzi śmierdzi najbardziej... gdybym wiedziała jaki będe mieć problem, wolałabym moje krzywe zęby. wydałam kilka tysięcy złotych, by mieć smród w gębie.... jestem zdegustowana dentystami, ze nie informuja, jaki to będzie stwarzać problem w przyszłości, dla kasy by pewnei nawet język wycieli, byle te kilka tysiaków zainkasować....

Odnośnik do komentarza
Gość xyz1212

Czy smierdzi wam tez z licowek pelnoceramicznych(takich cienkich nakladek na zab, ktore zaklada sie na lekko opilowane wlasne zeby) czy tylko z koron? pytam poniewaz nosze od 8ego roku zycia korone na jedynce, caly czas smierdziala. Trzy tygodnie temu mialam sciagana korone i robione ponownie lwczenie kanalowe. Bylo ok tylko na dwa tygodnie. Zab zaczal znowu smierdziec. Mam zamiar zrobic jeszcze sobie trzy licowki pelnoceramiczne i boje sie ze z nich tez bedzie smierdzialo jak z tej korony... moze ktos ma taki sam problem?

Odnośnik do komentarza
Gość ruszająca sie korona

wkoncu znalazłam forum, gdze ktos ma ten sam problem, szkoda, że nie ma odpowiedzi co robic. Moja koronka sie zaczela ruszac, wtedy pojawił sie smród. Od razu udałam sie do dentysty ktory ja zakladal, poniewaz byla robiona troche ponad rok wczesniej.Dentystka powiedziala, ze nie moze jej zdjąc bo ja uszkodzi , albo filaty Mam czekac ,az sama spadnie. Mija juz 5 miesiecy, a koronka sie trzyma i smierdzi. Unikam kontaktow z ludzmi bo boje sie , ze czują ten smród. Czy ktos moze powiedziec , co mam zrobic ,zeby ta koronka spadła? Czy moze lekarz chce sie wywinac od odpowiedzialnosci. Jestem załamana, o niczym innym juz ni mysle tylko o tym, ze mi cuchnie z buzi. Nie wspomnę już o pocałunkach :( Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza

Ja jestem asystentka stomatologiczna od 6 lat i od 2 miesiecy mam rowniez problem z nieprzyjemnym zapachem od koronki zeba(gornej szostki) i Dr zrobiła mi rtg i mam odlezyne plus zapewne tez nieszczelna koronke dlatego tak smierdzi...brałam metronidazol izapisałam sie na porzadne czyszczenie poddziaslowe oraz cementowanie od nowa..

Odnośnik do komentarza

do ficca
Czy ponowne cementowanie oznacza zdjęcie korony? Kto wykonuje czyszczenie poddziąsłowe, czy każdy dentysta? Ja niestety też borykam się z tym problemem. Mam korony od dwóch miesięcy i praktycznie od razu zaczął się ten nieprzyjemny zapach. jestem niepocieszona, bo wydałam dużo kasy. Mówiłam o tym mojej dentystce, ale ona uważa że to kwestia higieny, bo jedzenie osadza się w szparach między koroną a dziąsłem. Ja myślę, że bardziej dbać o higienę nie mogę, używam płynów i nici dentystycznych, nie mogę przecież cały dzień chodzić ze szczoteczką do zębów

Odnośnik do komentarza

Zdjęłam koronę, ponowne czyszczenie kanałów i jest w porządku. Nic nie śmierdzi. Niestety korony nie dało się zdjąć w całości (a niekiedy udaje się) i trzeba było ją zniszczyć. Koszty są więc duże. Chyba, że uda się zrobić poprawę na tzw. gwarancji;-)

Odnośnik do komentarza

Ja mam ten sam problem.prawie wszystkie górne zęby mam w koronach.Robiłam je 5 lat temu kazdy zab oddzielnie w swoj korzen mam wdtawiony sztyft a na to korona z porcelany. Zeby były zacementowane na fleczer. Po wygojeniu dziąseł około pól roku pojechalam do dentystki bo miała zamontować zęby na stałe. Po tym pól roku zaczęło śmierdziec z buzi. Powiedzialam o tym dentystce i doradzila mi abym plukala usta jakimś plynen do higieny jamy ustnej. A co do zacementowania zebow to nie mogła ich zdjąć i po dzisiejszy dzień mam je na fleczer i smierdzi mi z buzi pomimo plukania nitkowani. Do tego wszystkiego zeby porozchodzily mi sie mam szczeliny pomiedzy zebami i wiadac mi w niektorych zebach przy dziasłach czarny sztyft.pojechałam do dentystki ktors robiła mi zeby na dentystka stwierdziła ze to normalne ze dziąsła się podnoszą i stad zrobiły sie przerwy. Jestem zalamana taką postawą dentystki. Co robic. Moze ktos miał ten sam problem z dentysta.

Odnośnik do komentarza

Witam Wszystkich!
problemy z przykrym zapachem z pod korony długiego mostka mam już od wielu lat. Jest na to rada :dentysta zakleił mi mostek na tymczasowo i co 4 -5miesiący zdejmuje, czyści, ja płucze dziąsło i jest super!!!czyli już się pozbyłam problemu

Odnośnik do komentarza
Gość jolanta123456789

Miałam ten sam problem...od 6 lat od razu praktycznie po założeniu koronki na jedynkę górną zaczęłam czuć okropny zapach z ust...to był smród psujacych sie zębów..tak to odbierałam.Kilka razy zwracałam na to uwagę mojej dentystce ale ona nic nie czuła, uważała że wszystko jest ok że wymyślam itp. Aż w końcu zauważyłam że ta jedynka mi się rusza...wku...się i poszłam do świetnej dentystki.Problem rozwiązała od razu..koronka była źle zacementowana przez co była nieszczelna. Zdjęła koronkę zalozyla po jakimś czasie nową i jest ok.Nic nie śmierdzi a ja mogę normalnie funkcjonować. Także myślę że wymiana koronki u DOBREGO STOMATOLOGA jest jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość cała prawda

Witam. Jestem osobą która pół życia spędziła na fotelu dentystycznym. Obecnie jestem po założeniu koron porcelanowych na górnych zębach - koszt około 10 tyś złotych.
A teraz kilka słów odnośnie nieprzyjemnego zapachu z ust po założeniu mostów czy koron. Smród spowodowany jest tworzeniem się bakterii powstałych na wskutek braku higieny (mycie zębów, płukanie itd.). Jest jedno ale, gdyż większość ludzi wydając kilka tysięcy na korony zębowe dba o nie (mycie, czyszczenie irygatorem czy płukanie). Niestety smród pozostaje. Główną przyczyną tworzenia się bakterii jest nie brak higieny a źle wykonana praca przez stomatologa. Problem polega na złym dopasowaniu korony do oszlifowanych zębów. Dlatego każdy kto ma taki problem powinien udać się stomatologa z reklamacją i nie powinno Państwa interesować jak stomatolog ściągnie koronę (czy ją zniszczy czy nie). Według mnie stomatolodzy to najwięksi złodzieje i paplochy - 98% stomatologów nie umie dobrze oszlifować zęba do założenia korony, a biorą za jeden punkt od 700 zł. Nadmienię że cała koronę wykonuje technik dentystyczny u którego jeden punkt kosztuje od 120 do 250 zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...