Skocz do zawartości
Forum

Bardzo niska samoocena u nastolatki


Gość anoim

Rekomendowane odpowiedzi

Sama taką miałam,ale zmieniłam wygląd,nastawienie do życia i świata,poznałam tyle ciekawych osób i odcięłam się od tego co mnie niszczyło,wtedy nastąpił zwrot.
Dziewczyno,miałam nadwagę,byłam szarą mychą i nikt nie zwracał na mnie uwagi,powiedziałam sobie dość i ty też tak możesz i zrób to.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Znikajaca
ogarnij się. Popraw wygląd, zrób coś ze sobą, ładnie się ubierz. Dzięki temu nabierzesz pewności siebie. Ja w szkole zawsze byłam najbrzydszym kączątkiem a teraz ludzie nie mogą oczu ode mnie odkleić

Tak i masz tak wysoką samoocenę, że gdy tylko ktoś nieświadomie cię zrani, to idziesz się ciąć albo płaczesz całą noc. Niestety, ale nie tylko wygląd odpowiada za samoocenę

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny doradzają ci zmiany w wyglądzie i mają rację, ale nie tylko to powinnaś zmienić. Musisz po prostu chodzić z głową do góry, nie przejmować się tym, co ktoś sobie o tobie pomyśli. Też tak miałam, że kiedyś zaraz uciekałam wzrokiem gdy kogoś mijałam, ale zmieniłam to. Ludzie czują gdy ktoś jest nieśmiały, wstydliwy itp, a potem to wykorzystują np naśmiewają się z ciebie. Nie pozwól sobie na to. Pomyśl sobie, że jesteś lepsza od innych, bo masz to i to, jesteś taka i taka, masz jakieś wyjątkowe cechy i świat zaraz stanie się piękniejszy :)

Odnośnik do komentarza

.. z cyklu tez tak mam, a oto moje sposoby:
1. poogladaj stronke wiocha.pl i pociesz sie, ze inni sa gorsi :)
2. naucz sie usmiechac nawet jak Ci sie nie chce smiac, bedziesz wygladala miło a miły wygląd, uśmiechnieta buzia z kazdego potworka robi księżniczke; przy czym jak ludzie widzą, ze masz dobry humor żadziej odważą Ci sie go zepsuć, uszanują go a nawet odwzajemnią- nie wiem czemu ale tak juz po prostu jest
3. nie ubieraj sie ponuro, zbyt czesto na czarno, szaro bo to Cie 'zrobi' smutną i szarą, dodaj kolory i dziewczece elementy do swoich ciuchow, pomaluj paznokcie
4. nie okazuj negatywnych emocji w towarzystwie, nie badz smutna, zla; trenuj siebie, zeby takie emocje okazywac tylko w gronie zaufanych ludzi jak np. mama, a najlepiej przegryz sie z tym 'do poduszki' a potem pomysl, że po burzy zawsze wschodzi słonce i jutro bedzie lepszy dzien (pod warunkiem, ze zaczniesz go z uśmiechem)
5. jedz owoce, banany, pij zielona herbate, witaminy i oczyszczanie organizmu z toksyn poprawiaja humor i wyglad.. przynajmniej mi
6. pomysl sobie o tych wszystkich zlych rzeczach, których ludzie doświadczaja na świecie i uświadom sobie, jakim jesteś szczesciarzem, i ze moze tylko z nudow poprzestawialo Ci sie w d... i szukasz dziury w całym
7. módl sie o to, zeby cos Ci sie udało, dziekuj za to co sie udało i proś o to co chcesz ( traktuj to jako swego rodzaju autosugestie)
8. nie koncentruj sie na swoich niepowodzeniach, ludzie szybko zapominają a Ty sie dalej z tym gryziesz; udawaj głupa jak cos zle zrobisz, ze niby nawet tego nie zauwazylas a i inni przejda nad tym do porzadku dziennego
9. inni ludzie nie sa wcale tacy idealni jak Ci sie wydaje

Odnośnik do komentarza

Cześć. Na imie mi Wiktoria... Teraz co napiszę może błahe ale dla mnie jest to ważne..
Codziennie borykam się ze swoją samooceną . Gdy idę do szkoły i spotkam koleżanki mówią mi że np. ładnie wyglądam czy coś takiego to wtedy nie wiem co odpowiedzieć ... Gdy jestem w domu mama mówi że ma ładną córkę a ja odpowiadam jej że to nie prawda i zamykam się w swoim pokoju w którym słucham smutnych piosenek.. :-(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...