Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Werka


Gość werkaSys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 22 lata i ważę niestety 80 kg jest to o wiele za dużo przy wzroście 175 cm. Mam pracę siedzącą i dość stresującą. Po powrocie z pracy nie mam ochoty na nic. Jem w różnych porach dnia i w różnych ilościach. Przez stres w pracy i inne czynniki wpływające ... na moje zdrowie często jem takie produkty które "zapchają" mój głód. Zaczynałam juz kilka razy diety ale nie miałam dość motywacji. Teraz gdy stanęłam na wagę przeraził mnie wynik. Postanowiłam schudnąć tylko pytanie ile i żeby nie osiągnąć efektu jojo.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie chcesz mieć efektu jo jo dieta nie powinna być rygorystyczna, do tego proces wychodzenia z diety powinien zajmować tyle samo czasu co okres trwania diety.
Co do diety to na początku spróbuj usystematyzować godziny posiłków. Powinnaś jeść 5-6 małych posiłków co mniej więcej 3 godziny. Ostatni posiłek jedz na 3 godziny przed snem. Kolacja powinna być lekkostrawna i nieduża tak by nie obciążać nadmiernie układu pokarmowego na noc. Na kolację możesz zjeść sałatkę, serek wiejski z rzodkiewką. Do pracy staraj brać się wcześniej przygotowane posiłki. Dobrym rozwiązaniem jest branie zupy w termosie. W każdej chwili możesz się jej napić, jeśli zrobisz zupę krem będzie ona pożywniejsza. Taka domowa zupa będzie na pewno zdrowsza niż kupione w sklepie przekąski typu bułki, drożdżówki itp. Innym rozwiązaniem na przekąski do pracy to małe marchewki. Możesz w domu przygotować sobie pojemnik z pokrojoną w słupki albo w talarki marchewkę, jeśli poczujesz chęć ,, zapchania" głodu wtedy będziesz miała ją pod ręką. Możesz wykorzystać różne warzywa, paprykę, brokuły, seler naciowy.
Unikaj tłustych potraw, wybieraj dania gotowane na parze, pieczone lub duszone we własnym sosie. Unikaj tych smażonych. Z mięs wybieraj te najchudsze np kurczaka, jagnięcinę, cielęcinę czy chudą wieprzowinę. W swojej diecie zwiększ ilość warzyw. Zawierają one błonnik,który ureguluje pracę jelit oraz sprawi, że dłużej będziesz czuć się syta.
Tak samo jest z pieczywem, pieczywo pełnoziarniste czy razowe zawiera więcej błonnika niż pieczywo białe.
Oprócz wyżej wymienionych Zaleceń, w ciągu dnia postaraj się wygospodarować godzinę czasu na ćwiczenia. Rozumiem, że po cały dniu w pracy nie chce Ci się nigdzie chodzić, ale to ważne by zwiększyć Twoją aktywność fizyczną. Możesz również jeśli oczywiście est to wykonalne, jeździć do pracy rowerem albo chodzić na spacery.

Odnośnik do komentarza

A ja ci powiem że jem teraz 5 posiłków dziennie podstawa to śniadanie do pracy zabieram na I śniadanie jabłko, później na lunch jogurt naturalny i "obiad" coś sycącego ale nie tuczącego a wracając z pracy nie jade samochodem tylko piechotką:) później rowerek i po kolacji wychodzę na dłuższe spacery z psem:) fakt nie stosuje tego długo bo od kilku dni ale odczuwam zmiany:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...