Skocz do zawartości
Forum

Jak uprawiać sport aby schudnąć?


Gość ta...23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Więc moim problemem jest nadmierna otyłość. Mam 160 cm wzrostu, ważę 79 kg. - , - Ale szczerze mówiąc nie widać po mnie tak ogromnej wagi. Co mam zrobić, co jeść, jakie sporty uprawiać? Mam 14 lat.

Odnośnik do komentarza

Każdy sport w Twoim przypadku będzie odpowiedni. Wybierz taki, który najbardziej lubisz, to pomoże Ci wytrwać w swoim postanowieniu. Możesz pływać, biegać ,jeździć na rowerze, rolkach czy deskorolce, grać w tenisa, jeździć konno, uprawiać marszobiegi itp. Ważne by ten sport wymagał od ciebie wzmożonego wysiłku. Na samym początku będzie Ci trudno, ponieważ Twoja kondycja nie jest wyrobiona ale z każdym dniem będzie Ci lżej. Oprócz uprawiania sportu warto też każdego dnia poświęcić chwilę na ćwiczenia, najlepsze na spalenie tkanki tłuszczowej będą ćwiczenia aerobowe czyli np: bieg w miejscu, skakanie na skakance, ćwiczenia na orbitreku, bieżni. Są one najlepsze jeśli chodzi o spalenie tłuszczu. Oprócz nich możesz wykonywać inne ćwiczenia: brzuszki, przysiady, ćwiczenia z hantlami czy sztangą, pomogą one rozbudować mięśnie i ładnie wymodelować Twoje ciało.
Co do tego co jeść a czego nie . Unikaj fast foodów, słodyczy, kolorowych napoi gazowanych oraz tłustych potraw. Staraj się jeść dużo warzyw, ponieważ zawierają one błonnik, który oczyszcza nasze jelita oraz sprawia, że dłużej czujemy się syci. Owoce jedz 2 razy dziennie. Do tego postaraj się jeść regularne posiłki i nie podjadać między nimi. W ciągu dnia powinieneś zjeść 4-5 małych posiłków, z czego ostatni powinien być spożyty na 3 godziny przed snem.

Odnośnik do komentarza
Gość inesines666

Rośniesz, więc pamiętaj, że nie możesz się głodzić. Najlepiej odżywiaj się normalnie, odstaw tylko słodycze i tłuste produkty. Możesz zacząć np. ćwiczyć na hoola-hopie. Codziennie po 40 minut i zobaczysz, że na pewno schudniesz. Uważaj tylko na obciążenia stawów kolanowych. Mogą zacząć boleć. Możesz wtedy zacząć robić sobie kąpiele w soli bocheńskiej, bardzo dobrze pomaga i regeneruje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...