Skocz do zawartości
Forum

Zmarszczki w bardzo młodym wieku


Gość załamananastolatkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamananastolatkaa

Witam, mam niecałe 17 lat ( za miesiąc) i 1 widoczną dość głęboką zmarszczkę na czole. Jest pozioma tak na gorze czoła, pojawiła się najprawdopodobniej od tego, że maluję się i często marszcze czoło. Co mogę z tym zrobić w moim wieku? Zacząć uzywac kremow przeciwzmarszczkowych? A może jakiś zabieg? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Gość princessa polo

Teraz warto jedynie intensywnie nawilżać skórę w okolicach zmarszczki. Z czasem, jak będzie się pogłębiać i będzie dla ciebie nie do zaakceptowania, można ratować się botoxem
Inna rada - unikaj marszczenia czoła: mniej się martw i gniewaj - pozytywne emocje też działają przeciwzmarszczkowo w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza

Jedz dużo orzechów, pestek, pieczywo ciemne smarowane przepysznym olejem z pestek wonogron, pij dużo wody, poza tym zdrowo jedz i pij. U mnie po wprowadzeniu takiego jedzenia oraz odstawieniu mięsa i produktów odzwierzecych poznikały problemy ze skórą, jest gładziutka i napięta, nawilżona od srodka, na takiej odżywionej od środka skorze zmarszczki pojawią sie dopiero w późnej starości. Oczywiście musiałam wprowadzić zamienniki mięsa i produkty zawierające wapń. Poza tym zaakceptuj siebie taką jaką jesteś, bo nie ma najmniejszego sensu siebie nie akceptować, dlaczego motyl ma sobie wyrzucać że nie jest biedronką i na odwrót ;) badz dla siebie dobra, dbaj o siebie naprawdę a nie tylko dla oczu innych.

Odnośnik do komentarza

Ja mam zmarszczki na czole a też jestem młodą osobą. W sumie z tego nic sobie nie robię, ale za to zaczęłam dbać o rzęsy, bo już miałam z nimi pewne problemy. Za bardzo mi wypadały były jakieś osłabione ale na szczęście wzmocniłam je kosmetykiem m2lashes niemieckim specyfikiem który jest świetny w działaniu. Teraz jest ich więcej i najważniejsze że nie wypadają. Nie wiem co było tego powodem, ale naprawdę to mnie zmartwiło. Dlatego kiedy dowiedziałam się o takim kosmetyku, po długich zastanowieniach zdecydowałam się na zakup.

Odnośnik do komentarza

Ta zmarszczka wynika z mimiki Twojej twarzy. Niektórzy z nas mają bogatą mimikę (wtedy tego rodzaju zmarszczki dosyć wcześnie są widoczne na skórze).

Jesteś w młodym wieku i nie polecałabym jeszcze kremów przeciwzmarszczkowych. Możesz stosować kosmetyki zawierające alfa-hydroksykwasy, które stymulują odnowę komórkową oraz wygładzają skórę. Dzięki temu spowolnisz procesy starzenia się skóry.

Za kilka lat (po 25 roku życia) będziesz mogła rozważyć zabieg wykorzystujący działanie toksyny botulinowej, która ogranicza ruchy mimiczne - oczywiście jeżeli rzeczywiście będzie taka konieczność. Dzięki temu unikniesz przedwczesnego powstawania zmarszczek.

Odnośnik do komentarza

Czasami kremy nie pomagają niestety . Ja też mam małe zmarszczki mimiczne na czole niestety :/ I tak się przymierzam do jakiegoś zabiegu . Natomiast moja mama była na świetnym zabiegu ostatni , a dokładniej na wampirzym liftingu w dzięgielewska instytut oka .Zabieg był z wykorzystaniem osocza bogatopyłkowego. I to co moge powiedzieć , widząc po mojej mamie , to efekt jest zdumiewający ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...