Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć mając 13 lat?


Gość an...9r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat metr 60 i ważę 55 kg to znaczy czsem waże 55 na drugi dzień wieczrem 53 waga mi się zmienia sądze ,że jestem zagruba to nawet nie chodzi o brzuch chociaż nawet też gorzej z nogami nie jem śniadań bo po nich mi nie dobrze po za tym wstaje późno potrafię wstać nawet o 13 mimo,że kładę się spać o 23:30 . Moje posiłki wyglądają tak o 16 mam obiad jak zjem wychodze na dwór kupuje sb przez ten czas chipsy,lody cukierki batony itd... Potem o 21:40 przychodzę do domu robię sb kolację i tak codziennie mam koleżanki który są odemnie grubsze albo takie jak ja i czuje się przy nich dobrze ponieważ wiem,że jestem w tedy najchudsza ale mam też takie kolerzanki i kolegów któe=rzy są szczupli a ja przy nich najgróbsza i ti mi sie nie podoba chciałabym ważyć 45,40 kg, ja potrzebuje ustalić jadłospis o której mam jeść i co mam jeść na śniadanie obiad kolację czy między tymi posłkami, I jeszcze jedno na badaniu krwi wyszła ,że mam bardzo zmarnowany żołądek dla tego ,mam częśe bóle głowy i zwracam a kiedy zwracam to chudnę.

Odnośnik do komentarza

Ilość błędów żywieniowych jakie popełniasz jest strasznie duża. Musisz postarać się zmienić swoje nawyki żywieniowe.
1.Postaraj się wstawać wcześniej niż o 13, im dłużej będziesz aktywna tym więcej kalorii spalisz.
2.Zawsze ale to zawsze jedz śniadania, jeśli nie masz ochoty na kanapki zjedz choćby jogurt albo jakiś owoc. Śniadanie jakoby budzi nasz metabolizm i rozkręca go. Po za tym śniadanie daje Ci siły i energię na cały poranek. Śniadanie powinnaś jeść w ciągu godziny od przebudzenia.
3.Po śniadaniu jedz II śniadanie. Ostęp czasowy pomiędzy jednym a drugim posiłkiem powinien wynosić 2-3 godziny. Na drugie śniadanie proponuje jakiś owoc, jogurt z musli, czy kanapkę.
4.Zrezygnuj z chipsów, słodyczy i fast foodów. Mają one dużo kalorii a dodatkowo mogą powodować niestrawności i bóle żołądka. Tak samo ogranicz spożywanie kolorowych napoi gazowanych, ponieważ są źródłem węglowodanów.
5.Możesz za to spokojnie jeść warzywa, zawierają one błonnik, dzięki, któremu dłużej będziesz czuć się najedzona, a dodatkowo wyregulujesz swój układ trawienny.
6.Nie wymiotuj! W odchudzaniu nie oto chodzi. Nie powinnaś wymiotować, ponieważ możesz naprawdę bardzo się rozchorować. Utrata wagi w ten sposób jest bardzo niebezpieczna.
7.Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Powinna ona być lekkostrawna, nie objadaj się na kolację aby zbytnio nie obciążyć swojego organizmu na noc.
8.Ruch! Powinnaś jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Zacznij uprawiać jakiś sport lub ćwiczyć w domu. Poświęcaj temu co najmniej godzinę dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...