Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne wypadanie włosów po częstym farbowaniu


Gość an...50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat. Mam wielki problem spowodowany nadmierna czestotliwoscia stosowania farb do wlosow oraz prostowania prostownica. Wiem, ze popelnilam wielki blad tak je niszczac, ale to bledy mlodosci... Teraz moje włosy wypadaja w wielkich ilosciach; na dywan, poduszke po spaniu, ich mycie to istny horror, oprocz tego, co najgorsze z tylu glowy wyczulam dwa miesiace temu malenki łysy placek, gdzie nie ma wlosow, mial 1 cm, teraz powiekszyl sie do 2 cm srednicy, jest calkowicie łysy. Zrobilam badania hormonalne po skierowaniu przez ginekologa. Wszystko było dobrze. Zazywam preparaty ze skrzypem, uzywam specjalnych szamponow i specjalnych srodkow przeciw wypadaniu i nic. Nawet nie wiem czy kuracja ampulkami u fryzjerki cos dala... Chce mi sie plakac, gdy pomysle sobie, ze pewnego dnia obudze sie lysa i bede skazana na peruke... :( Bardzo prosze o pomoc, do jakiego specjalisty najlepiej zglosic sie na leczenie. Najbardziej niepokoi mnie to łyse miejsce takze bardzo prosze o rozwiklanie moich niepokojow. Wszystkie dobre porady sa dla mnie bardzo cenne. Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Może nie szukaj pomocy gdzieś dalej, tylko przestań suszyć, farbować włosy, używaj tylko porządnych prostownic, które nie niszczą włosów, ja mam Jaguara ST700 i nie niszczą mi się włosy, bierz jakiś preparat, ja zażywałam belisse i bardzo mi pomogła, i może samo minie... powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Proponuję udać się do trychologa - specjalisty w leczeniu wypadania włosów oraz chorób skóry głowy.

Bez wątpienia droga do odzyskania dawnej kondycji włosów będzie stosunkowo długa. Włosy nie odzyskają dawnej kondycji po jednorazowym zastosowaniu maski czy odżywki.

Konieczne będzie wprowadzenie dobrych nawyków, które nie będą niekorzystnie działać na włosy. Należałoby zrezygnować z farbowania oraz modelowania włosów. Przynajmniej do zakończenia kuracji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...