Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów po rozjaśniaczu


Gość na...48

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry , Od4 lat farbowałam włosy na czarno,ale ostatnio chciałam zrobić brązowe włosy i kupiłam sobie dwa rozjaśniacze z Joanny 12% i farbę z palleta czekoladowy brąz i jak spukalam rozjaśniacz i zaczełam zozczesywać włosy i zaczeły mi wypadać włosy garściami , dzwoniłam do salonu fryzjerskiego co mogę z tym zrobić i dowiedziałam sie tylko tego że mam nałóżyć odżywkę na włosy zawinąć w ręcznik i miałam tak spać i kupić sobie tabletki na porost i odbudowę włosów . i mam pytanie co mogę z tym zrobić ?? bo nie chce zostać łysa. :(

Z Góry dziękuję
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

to chyba jeden z najgłupszych pomysłów na jakie mogłaś wpaść. Co zrobić aby nie wyłysieć. Możesz stosować wcierki na porost włosów np z firym Jantar - cena koło 12-14 zł. Po myciu wcierasz ja w skórę głowy. możes kupić odżywkę WAX ( to jest odżywka dla osób po chemii) jest droższa ale skuteczna. Do tego tabletki wzmacniające włosy, ale na ich efekty musisz poczekać koło 3 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Zabiegi rozjaśniające włosy to jeden z czynników bardzo niekorzystnie działający na włosy. Po rozjaśnianiu włosy stają się bardzo suche, kruche i mogą intensywnie wypadać - jak to miało miejsce w Twoim przypadku.

Niestety włos jest strukturą, która nie ma zdolności do "samoregeneracji". W związku z tym rozmaite środki kosmetyczne nie przywrócą włosom dawnego wyglądu. Za ich pomocą można jednak poprawić wygląd włosów. Dlatego regularnie stosuj maski odbudowujące. Kilka razy w tygodniu możesz również wykonać, tzw. olejowanie włosów. Wskazana jest również wizyta u fryzjera w celu wykonania profesjonalnego zabiegu pielęgnacyjnego.

Zrezygnuj z farb oraz z modelowania włosów. W tym momencie najważniejsza jest ochrona i odbudowa włosów.

Odnośnik do komentarza

Wizyta u fryzjera będzie konieczna ale nie po to aby nałożyła Ci odżywkę bo to możesz sama zrobić w domu, ale po to aby obciąć włosy. Niestety ale tego co się popaliło już nie uratujesz niestety :( Włos stał się cienki i delikatny, został uszkodzony nieodwracalnie i dlatego się wykruszył.
Trzeba ściąć to co się spaliło i intensywnie maskować włosy i olejować! To powinno pomóc, niestety nie od razu.

Odnośnik do komentarza
Gość lulikolka

Jeśli chodzi o dobre tabletki na wypadanie włosów to zdecydowanie polecam Vitapil. Włosów zrobiło się dużo więcej i co najważniejsze przestały wypadać na dobre. Dodatkowo bardzo pomógł mojej siostrze po porodzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...