Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga 15-latki


Gość mi...a1

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wnuczka we wrześniu ukończy 15 lat, zawsze była lekko zaokrąglona. Jeszcze rok temu przy wzroście ok. 161 cm ważyła ok. 58 - 59 kg. M. in duże zmiany w sytuacji rodzinnej, a przede wszystkim druga klasa gimnazjum i szkolna moda wśród koleżanek na chudnięcie spowodowała, że zaczęła bardzo konsekwentnie chudnąć. Prowadziła i prowadzi aktywny tryb życia (również z uwagi na tendencje do tycia)- jest w klasie sportowej, dodatkowo od 2 lat ma zajęcia prywatne z tenisa ziemnego i wielu lat zajęcia dodatkowe na pływalni. Przez 10 miesięcy schudła do 49 kg i nadal twierdziła, że jest za gruba. Zostały jej zrobione badania krwi, wyniki były w normie, a młoda lekarka stwierdziła, że dobrze, iż schudła, ale żeby już nie chudła. Nie jest to jakaś wyznaczona dieta, która zabezpiecza ją w podstawowe składniki potrzebne do utrzymania zdrowia, ale ona po prostu potrafi nie jeść przez wiele godzin. Bardzo mało pije jakichkolwiek napojów, czy wody, bo nie lubi pić. Zauważyłam, że lubi kupić i wypić napój Powerade, chyba o wątpliwym dobrym działaniu, choć na etykiecie piszą różne dobre rzeczy. Nadal chudnie. Teraz waży 47,1 kg i odgraża się, że nie chce żadnej diety, bo jest dobrze i jeść nie będzie. Nie chce słyszeć o 5 małych posiłkach dziennie, czasem jest problem ze zjedzeniem 3, najczęściej 2 mało obfite posiłki niskokaloryczne. Czasem zje bardziej coś ze słodyczy, bo jest łasuchem, ale wtedy jeszcze bardziej ogranicza posiłek. Jest konsekwentna i nieprzejednana w działaniu. Twierdzi, że ma okres, ale trwa ok 3 dni i jest skąpy. Gdzie szukać rady, ile powinna ważyć i jak powinna się odżywiać? Za przykład daje osoby, które zawsze miały bardzo małą wagę i mogą tak żyć. Czy jest różnica miedzy taką dziewczyną z wieczną (genetyczną) chudością, a nią?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...