Skocz do zawartości
Forum

Jak uwierzyć, że uda mi się schudnąć?


Gość el...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, wzrostu ok.162 cm i ważę 70 kg. Od lat mam nadwagę i źle sie z tym czuję. Myślę, że musze coś z tym zrobić, bo ponoć im będę starsza tym będzie mi trudniej schudnąć. Nie raz mówiłam sobie : Od jutra zaczynam odchudzanie. ale niestety mi to nie wychodziło. Nie potrafię uwierzyć w to że schudnę. Ogólnie łatwo się poddaje. Chciałabym znaleźć jakąś dietę odpowiednią dla mnie, nie bardzo rygorystyczną, bo nie dam rady. Zależy mi też abym szybko schudła. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dobra dieta odchudzająca to taka, w której pomimo zmniejszonej zawartości kalorii nie jesteśmy głodni. Bo jak wiadomo człowiek głodny, człowiek zły. Jeżeli będziemy chodzić głodni to trudniej będzie nam wytrwać na takiej diecie. Dlatego też najlepsze są diety zakładające kilka małych posiłków w regularnych odstępach o zmniejszonej ilości kalorii. Takimi dietami jest np dieta śródziemnomorska.
Jeśli zaś chodzi o motywację to jest kilka sposobów, które mogą być pomocne w wytrwaniu na diecie:
1.Zrób zdjęcie przed rozpoczęciem diety, a następnie po tygodniu i tak dalej. To sprawi, że łatwiej będziesz widzieć sukcesy.
2.Możesz także zmierzyć najbardziej newralgiczne miejsca np udo, brzuch i biodra przed rozpoczęciem diety, w pierwszym tygodniu i w następnych. Pomiary staraj się robić w tych samych miejscach i w tym samym dniu. Ustal sobie, że np to będzie piątek
3. Waż się raz na tydzień – nie częściej! To zupełnie wystarczy aby odnotować spadek wagi. Ważenie się codziennie jest bezsensu ponieważ wydaje się nam, że nic nie chudniemy.
4.Wybierz sobie rodzaj aktywności który lubisz robić. Jeśli lubisz np tańczyć to tańcz jak najwięcej, jeśli lubisz biegać to biegaj. W ten sposób łatwiej będzie Ci wytrwać.
5.Możesz zapisywać swoje odczucia robiąc w ten sposób rodzaj pamiętniku odchudzania. W chwilach zwątpienia będziesz mogła podnieść się na duchu i zobaczyć ile już przeszłaś i jak daleko jesteś.
6.Ustal sobie nagrody za małe sukcesy, nie zakładaj od razu, że schudniesz 10kg w ciągu miesiąca. Rób małe kroczki, schudniesz kilogram to kup sobie coś np kolczyki albo jakiś drobiazg. Nagrody będą Cię mobilizować.
7.Jeśli lubisz słodycze, a wiesz, że powinnaś je ograniczyć to załóż skarbonkę albo weź zwykły słoik i wrzucaj do niego pieniądze przeznaczone na słodycze. Pod koniec miesiąca za owe pieniądze kup sobie coś, możesz trzymać te pieniądze do zakończenia diety i z nich kupić sobie nowe ubrania:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...