Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie i pieczenie okolic intymnych


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu borykam się z problemami dotyczącymi okolic intymnych. Odczuwam swędzenie i pieczenie. Wiele razy byłam u ginekologa bo chodzę regularnie zresztą potrzebuję raz na jakiś czas receptę więc nie mam wyjścia. Lekarz zna mój problem, ale nic konkretnego mi nie mówi. Przepisuje tylko jakieś leki. Twierdzi że to życie. Ale ja już naprawdę mam tego dość. Zresztą jeśli któraś z was miała ten problem to wie o czym mówię. Gdybym o siebie nie dbała nie myła się itd to bym przynajmniej wiedziała od czego to mam. Ale dbam o siebie jak mogę i ciągle te dolegliwości mi towarzyszą. Może wy wiecie od czego to może być? :(

Odnośnik do komentarza

Domyślam sie, ze te recepty to na tabletki antykoncepcyjne. Jesli tak to tu jest powód Twoich problemów. Tabletki sprzyjają powstawaniu infekcji intymnych, odczuwania suchosci, obnizenia libido itp Mysle, ze jesli zaczniesz stosowac probiotyki ginekologiczne typu lactovaginal (dopochwowo) czy provag (doustnie) Twoje problemy powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza

Probiotyki mozesz dobrac sobie sama, lekarz moze Ci doradzic, które sa dobre i skuteczne, a które tylko reklamowane. Warto pamietac o tym, aby szczepy pochodziły od Polek, bo pochodzące z innej populacji juz nie są juz tak skuteczne. Podrzuce Ci link o probiotykach:http://www.invag.pl/Probiotyki/Jak_wybrac_najlepszy_probiotyk
Akurat tego nie stosowałam ale artykuł jest ciekawy. Tak jak pisałam wczesniej ja stosuje dopochwowo lactovaginal ale jesli nie odpowiada Ci ta forma, to są tez doustne i w formie żeli.

Odnośnik do komentarza

Ja też kupuję ten płyn bez pompki i jestem z niego zadowolona. Basiowa ma racje trzeba wybrać odpowiedni probiotyk dla siebie, ja osobiście stosuję żel, provag żel. Ma fajny dozownik i jest wygodny w użyciu. Zawiera kwas mlekowy i chroni przed infekcjami. Codziennie na noc się nim smaruję, a profilaktycznie używam go przed wyjściem na basen i nie narzekam na jakieś nieprzyjemnie dolegliwości. Po kąpieli w basenie, jak mnie piecze miejsce intymne z powodu chloru zwartego w wodzie, też się smaruję żelem żeby złagodzić dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasienka88

Dzien dobry chcialabym sie dowiedziec dlaczego mnie boli i piecze w okolicach intymnych ?? Ostatnio bralam leki przeszlo mi wszystko...Czy to moze byc przez seks?? Ostatnio z partnerem uprawiamy go codziennie od dwoch tygodni i od tygodnia mnie zaczelo troszke swedziec ale nic z tym nie robilam ...Od wczoraj woeczorem strasznie mnie piecze i swedzi..Czy to moze byc przez seks ?? Czy powinnam go radziej uprawiac??

Odnośnik do komentarza

Ojjjj, moja droga jesli ktoś Ci poradzi rzadziej uprawiac seks to sie mooocno zdziwię :) moze tak byc, ze masz jakies otarcia to zastosuj sobie provag żel, bo on fajnie łagodzi takie podrażnienia i nawilża. Jeżeli dolegliwości będą naprawde silne to idz do ginekologa bo to moze byc jakas infekcja i trzeba to przeleczyc (i Ciebie i chłopaka), no to wtedy chwilowa abstynencja jest wskazana.

Odnośnik do komentarza

Tez nie wyobrazam sobie jakbym miala zrezygnowac z seksu. Przeciez to jest cos wspanialego i jest uzypelnieniem milosci pomiedzy partnerami. a infekcje czasem sie zdarzaja kazdemu. ja mialam je rowniez, ale to przez to ze mam problem z sucha pochwa. ale odkad stosuje na infekcje Multi-Gyn ActiGel to jest super. nie mam zadnych problemow, nie zwedzi i nie szczypie. jest ok a tak samo sie nameczylam nim cos dobrego znalazlam.

Odnośnik do komentarza
Gość brzozowa

Często miałam podrażnienia po stosunku, które czasem kończyły się infekcją. Żel to dobre rozwiązanie, najlepiej taki z pozytywną opinią PTG i dla alergików, ja stosuje provag żel, nie jest drogi, a mi naprawdę pomaga. Po każdym stosunku nim się smaruje, jeżeli mam problem z suchością pochwy to też z niego korzystam przed stosunkiem i odpukać odkąd go używam mam spokój z problemami intymnymi. Zawsze możesz popróbować i wybrać opcje, która Tobie najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza

witam, otóż chyba mam jakąś infekcje cży coa w pochwie, swedzi mnie i czasem pieczę, i jak sikam to też. mam chyba.uplawy, zawsze mam mokre i żółte majtki, poradzicie mi cos na to? u ginekologa.jeszcze.nigdy nie byłam i jak na razie boję.i wstydze.się iść. liczę na poważne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

najprawdopodobniej masz infekcję. Wypadało by iść do ginekologa, zapewniam Cię że nie ma czego się bać.
możesz sama spróbować to rozgonić smarując clotrimazolem i podmywając się tantuum rosa. Może to coś pomoże. Ale jeśli nie będziesz widzieć zmian to konieczna bedzie wizyta u lekarza

Odnośnik do komentarza

Wszystkie te specyfiki są dobre,jak stosować czytaj na opakowaniu lub w necie,
ale nic nie zastąpi probiotyku lactovaginal,stosowanego dopochwowo,chodzi o zakwaszenie okolic intymnych, a tym samym zapobieganiu namnażania się patogenów,
do higieny intymnej też cały czas stosuj emulsje z kwasem mlekowym ,czyli o niskim pH,
jeśli świąd nie ustąpi po tym kremie to jednak będziesz musiała wybrać się do ginekologa po tabletki dopochwowe przeciwgrzybiczne .

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~kotek123
kupiłam sobie żel do higieny intymnej, i ta maść clotrimazolum i ten provag żel (aż 26 zł zaplacilam). jak mam to stosować? smarowac ta mascia? a jak się podleczy to tym provag żel czy jak?

To kupowałaś w strasznie drogiej aptece, ja za provag żel płace 12zł w takiej taniej aptece, a w zwykłej osiedlówce to chyba 15-16zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...