Skocz do zawartości
Forum

Czy kobiety powinny golić miejsca intymne?


Gość nat ttt

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarze zapewniają, że włosy łonowe nie są niezbędne dla zdrowia. Nie stanowią bariery dla chorobotwórczych drobnoustrojów, nie zatrzymują patogennych bakterii czy grzybów. Jeśli więc depilacja okolic intymnych sprawia, że czujemy się komfortowo i nie dokuczają nam z tego powodu żadne dolegliwości (np. otarcia, odparzenia), to znaczy, że można spokojnie stosować ten zabieg. Okolice intymne są dość trudne do depilacji, ponieważ skóra jest tu nierówna i wyjątkowo wrażliwa. Często stosowaną metodą jest golenie maszynką. Jednak może wtedy dojść do stanu zapalnego mieszków włosowych, na skutek zacięć i mikrouszkodzeń naskórka. Aby temu zapobiec, zawsze należy używać czystej i ostrej maszynki, a sam zabieg najlepiej wykonywać podczas kąpieli lub pod prysznicem po uprzednim zaaplikowaniu pianki do golenia. Skutecznym sposobem jest też zastosowanie kremu do depilacji miejsc wrażliwych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to metoda chemiczna, której nie należy stosować na błony śluzowe, a jedynie na pachwiny i wzgórek łonowy. Wcześniej też należy wykonać próbę alergiczną na małym fragmencie ciała. Na depilację miejsc intymnych raczej nie powinno patrzeć się w kategoriach "powinności" (powinno się golić czy nie powinno się golić), co raczej w kategoriach preferencji/gustów (czy to mi się podoba i mi to odpowiada czy raczej nie).

Odnośnik do komentarza
Gość kaczor1231255

Dziewczyny powinny mieć całkowicie ogolone miejsca intymne i to nie tylko ze względów estetycznych( według sond 95% facetów łącznie ze mną uważa że włosy łonowe są obrzydliwe), ale także ze względów higienicznych. Podczas miesiączki na włosach powstaje ogromna liczba bakterii. Tak więc dziewczyny, jeżeli chcecie być atrakcyjne i nie chcecie zachorować na jakąś paskudną chorobę to pomęczcie się trochę i poświęćcie trochę czasu na ogolenie. Każda kobieta jaką spotkałem depilowała się w miejscach intymnych i uważała że włosy łonowa są obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza

Po wypowiedziach wyżej panow musze stwierdzić,ze jesteście egoistyczni i bezduszni. Sami czesto sie nie golicie tak ogolnie nie mówiąc o miejscach intymnych a od kobiet to wymagacie gładkości zawsze i wszedzie. To nie jest sprawiedliwe i mówię to w imieniu tych wszystkich kobiet ktorym golenie calkowite nie odpowiada - bo zapewne są takie na tym świecie.
Nie wspomnę o panach ktorzy maja inne preferencje co do owlosienia u kobiet.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość qwewretrtyu

Ja tylko "na 0" lub z paseczkiem. Mój chłopak daje mi wolną rękę, ale kiedy widzi tam włoski mówi, że ma prawdziwą kobietę przed sobą, a nie dziewczynkę ani laleczkę ;)
Także ja wolę na 0, ale czasem sprawiam mu tę przyjemnośc i zapuszczam paseczek :D

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem kazda kobieta powinna spróbować ogolic miejsca intymne i zobaczyć jak się lepiej czuje, jeżeli lepiej jej z zarostem okolic intymnych to powinno się chociaż golic okolice bikini gdyż wyjście latem na plaze nie robi dobrego wrazenia na innych gdyż się widzi wystające wloski. a pomimo tego wlosy łonowe chronią przed zarazkami

Odnośnik do komentarza
Gość Hydra z Bagien

~Sawa3
ja dobrze się czuję, jak tam jestem zupełnie gładziutka ale niech sobie każdy robi tak jak lubi

coś okropnego

jeszcze zabieg z zakresu labioplastyki i już jest "dziewczynka" dla pedofila - w głowach się wam poprzewracało ... nie ma to jak porządny boberek !

Odnośnik do komentarza

Jestem facetem i nie lubie ogolonej cipki z higiena nie ma to nic do rzeczy nawet jak bedzie busz jak sie myje bedzie czysto. Osobiscie wystraczy ze sie podetnie na krotko i tyle nie ma problemu takiego jak z goleniem i wloski sa tylko krotkie wiec jak ktos nie che to nie musi na zero mozna sciac na krotko i tyle wlosy wcale tak szybko nie rosna wtedy mozna raz na trydzien czy zadziej. Jednak jak sie patrzy nas kobiete wzrok shcodzi to te wloski podniecaja wie sie ze tam jest to miejsce a nie takie golwe dziecko. Pelny busz moze nie jest super ale nie musi byc lysa tam, przeciez sciecie sie na kruciutko tez nie jest zle czemu od razu na lyso. Weszla jakas moda to nie znaczy ze trzba tak robic a facet nie jest wart jak wymaga cis takiego od kobiety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...