Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć w wieku 12 lat 15 kg?


Gość sa...-8

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podałaś wzrostu więc ciężko mi określić czy rzeczywiście potrzebujesz diety odchudzającej.
Jeżeli chcesz się odchudzić to ogranicz jedzenie słodyczy, fast foodów i picie kolorowych napoi gazowanych. Dołącz do tego uprawianie sportu i na pewno zobaczysz efekty. Sport możesz uprawiać każdy, ważne byś lubiła to robić, możesz grać w siatkówkę, koszykówkę, biegać, jeździć na rowerze czy rolkach, pływać, skakać na skakance czy kręcić hula hopem. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj, że aby zobaczyć efekty musisz to robić systematycznie i wytrwale, bo tylko wtedy uzyskasz odpowiednie rezultaty.

Odnośnik do komentarza

Hej, kochana. ;)
Mam 14 lat i zdecydowałam się odchudzać. Około miesiąc temu ważyłam 60 kg, a mam 165 cm wzrostu, aktualnie ważę 47 kg. Schudłam 12 kg i jestem z siebie dumna. Może podpowiem ci coś z mojej rozpiski dietetycznej. Założyłam dzienniczek (taki jak do szkoły) i w nim zapisywałam: ile ważę, od kiedy zamierzam się odchudzać, ile mam wzrostu, czego powinnam nie jeść, co powinnam jeść i zdrowy jadłospis na poszczególne dni. Każdą utratę kilogramów notowałam w dzienniczku. Możesz też co 3/4 dni mierzyć swój obwód bioder, brzucha, ud i oczywiście wszystko notować, żeby później ogarnąć to wszystko i zobaczyć prawdziwe efekty. Może także zawiesić sobie nad łóżkiem lub wkleić do dzienniczka zdjęcie jakiejś modelki i pomyśleć... oo tak chciałabym wyglądać, albo zdjęcie wymarzonego chłopaka i pomyśleć... kiedyś przejdzie koło mnie i pomyśli... ale ona ma cudowną figurę (uwierz to działa ;D) Zamiast obżerać się słodyczami, fast foodami może spożyć jakiś owoc. Poproś też któregoś z rodziców, żeby specjalnie dla ciebie gotował rzeczy mniej tłuste, nie smażone. Najważniejsze jest żebyś uprawiała jakiś sport, ćwiczyła. Polecam
•rower
•rolki
•skakankę
•hula hop
•brzuszki
•przysiady
•spacery
•bieganie
•chodzenie po schodach
•basen przynajmniej raz w tygodniu
Możesz również się zapisać na aerobik lub zajęcia taneczne. ;)
Myślę, że pomogłam. :)
Powodzenia i wytrwałośći. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość martynka30910

Hej ja też mam 12 lat i też się odchudzam. Ważę w tej chwili 46kg i mam 154cm wzrostu. Załozyłam dzienniczek w którym piszę co , kiedy jak się odchudzać. Odccchudzam się od 3 tyg. i schudłam już 5kg , codziennie jem po jednym małym batoniku , owocu i warzywu. Mama gotuje mi żeczy mniej tłuste. To pomaga ;* =][

Odnośnik do komentarza
Gość olencjaa

hej ja tez mam 12 lat i mam 158 cm wzrostu i w tydzień schudłam 9 kg i ważę teraz 37 kg jestem z siebie dumna w zrzuceniu tej wagi pomogła mi dieta ale przede wszystkim ćwiczenia a m.in. jazda na rowerze (5 godzin dziennie) z kolegami ;) rekreacyjnie a w niektórych momentach nawet szybko oraz ćwiczenia na hula hop z wypustkami około 10 minut dziennie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

hej ja ważę 55 kg mam 1.60m ileś i mam 12 lat we klasie jestem jedną z najgrubszych i wgl. i nie podoba mi się to jak wyglądam .... czy ktoś ma porady ? bo tak jest że dużo siedzę na komputerze bo nudy .. i jak długo biegam to mnie coś w zebrach jakoś coś jak by mnie kuło ktoś ma rady itp na to?

Odnośnik do komentarza

~lovexox
hej ja ważę 55 kg mam 1.60m ileś i mam 12 lat we klasie jestem jedną z najgrubszych ...

Jedyna rada to zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna! Nie polecam w tym wieku żadnych diet odchudzających, wystarczy zrównoważone odżywianie z wyeliminowaniem słodyczy i fast foodów. Aktywność fizyczna aerobowa czyli biegi, rower, rolki itp.

Odnośnik do komentarza
Gość darka :*

Tez mam taki problem mam 12 lat waze 58kg 164 wzrostu gruba nie jestem alemam tluszczyk chcialabym miec plaski brzuch. Cwicze aktywnie kazdegi dnia moim problemem jest to ze lubie slodycze nie wiem jak schudnac bo ja jak nje zjem w jednym dniu slodkiego to mi zaczyna odwalac . pomocyy

Odnośnik do komentarza
Gość Alternatywny

Tylko żadnych głodówek! Ogranicz słodycze i tłuste potrawy. Trochę ruchu i będzie Ok. ;D
Zresztą młoda jesteś, więc jeszcze z tego wyrośniesz ;)
Nie przejmuj się i wteraźniejsze wakacje dużo wychodź na dwór, pobiegać, poskakać, pograj w noge, pojeździj rowerem, nawet możesz na basen dużo chodzić ponieważ basen wyszczupla sylwetkę i bardzo pomaga odchudzać.
Powodzenia Ci życzę. :)

Odnośnik do komentarza

Obecnie mamy lato, zamiast słodyczy polecam świeże owoce. Jeśli naprawdę nie możesz wytrzymać bez słodkości, to najlepsze są lody - ale koniecznie bez polewy czy wafelka, najlepiej wybierać śmietankowe/waniliowe, mają mniej kalorii. Do tego dużo dobrej wody mineralnej, warzywa (marchewka, seler naciowy) jako przekąski, jogurty/maślanki/kefiry tylko naturalne. Ogólnie, jak najmniej przetworzonej żywności. Warzywa powinny stanowić podstawę diety.

Odnośnik do komentarza
Gość saamotna

Cześć! :) Mam 14 lat i 163 cm wzrostu, ważę 47 kg i stwierdziłam, że chcę schudnąć jakieś 5 kg w miesiąc. Najbardziej zależy mi, żeby wysmuklić uda, jest mi ktoś w stanie pomóc? Proszę o łatwe ćwiczenia żebym wszystko zauważyła efekty, z góry bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam 12 lat. Ważę 35,8 kg i mam 140 cm wzrostu. Jestem najniższa w klasie i mam strasznie grube uda. Co mogłabym robić żeby schudnąć z ud w tym wieku? Proszę pomóżcie mi, bo sama nie wiem co mogę robić.

Odnośnik do komentarza
Gość happy girls

Hej
Mam 12 lat mam 161 cm wzrostu i ważę 163 kg. Chciałabym schudnąć 15 kg w miesiąc i pół. Najbardziej chce zrzucić tłuszcz z nug i mieć płaski brzuch. Czy ktoś może mi powiedzieć jak mam to zrobić. Chciałabym wejść do klasy i być chudom jak inne moje koleżanki. I żeby chłopcy się za mną oglądali a w szczególności ten który mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

~245
Mam 12 lat w marcu skończe 13, waże 80 kilogramów i... chciala bym schudnąć 20, 30 kg w 1,5 miesiąca w wakacje

Nie zagwarantuje ci ze schudniesz choćby 10 kg przez 1,5 miesiąca ale przecież po wakacjach dieta tez jest wskazana. Więc tak, po pierwsze jedz co 3 godziny. Może ci się to wydać głupie i przereklamowane, ale prawda jest taka ze dopiero po takim czasie twój żołądek jako tako wszystko strawił. Po drugie ogranicz słodycze i słone przekąski jak np. chipsy. Dostarczają one dużo soli i cukrów które są ci naprawdę nie potrzebne. Zamiast tego lepiej zjeść sałatke pełną witamin która pozytywnie wpłynie na twoje samopoczucie, cerę i oczywiście dietę. Postaw po prostu na cos zdrowszego. Pij dużo wody bo to baardzo pomaga, przynajmniej mi (tak, tez się odchudzam wiec rady są z życia wzięte, mam 14 lat). Jeśli nie lubisz czystej wody dodaj do niej trochę cytryny i mięty, lub truskawek i malin. Jeśli chodzi o motywacje, mi bardzo pomaga oglądanie kpopowych teledyskow , w których wszystkie dziewczyny są śliczne, szczuplutkie, mają nieskazitelne buzki. Myślę sobie wtedy ze ja tez taka niedługo będę :)) (Kpop-koreanski pop, polecam przejrzeć co nieco ❤). Życzę powodzonka~~!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...