Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki ekologiczne i naturalne


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Perlo_com_pl

Kosmetyki naturalne pozbawione są konserwantów i sztucznych komponentów. Nie uczulają, są więc idealne dla alergików, oraz dla osób z problemami skórnymi. Stworzone są dla osób, które dbają o swoją urodę oraz zdrowie i dbają o otaczający ich świat i naturę. Co raz więcej kobiet i mężczyzn sięga po te własnie kosmetyki i bardzo chwali sobie ich działania.

Odnośnik do komentarza

Właściwości składników pochodzenia roślinnego są zdecydowanie słabsze, aniżeli właściwości składników syntetycznych. Co więcej, składniki roślinne są bogactwem wielu substancji, które mogą powodować podrażnienia skóry bądź też uczulenia - dlatego nie są one wskazane w przypadku cer wrażliwych i skłonnych do alergii.

Kosmetyki te są jednak bezpieczne dla naszego środowiska i chociażby z tego względu warto je stosować (pod warunkiem, że nasza skóra dobrze je toleruje ;-) ) Co więcej, kosmetyki te często są pozbawione konserwantów oraz sztucznych barwników.

Odnośnik do komentarza

Każdy produkt kosmetyczny może nas uczulać bądź podrażniać - dotyczy to zarówno kosmetyków tradycyjnych jak i naturalnych. Z tym, że ryzyko takiej reakcji skóry jest większe w przypadku tych kosmetyków, które zawierają w składzie szereg wyciągów roślinnych. Z tego względu przed zakupem konkretnego kremu lepiej przetestować jego próbkę.

Odnośnik do komentarza
Gość janeczka09

Mam skłonności do alergii i niestety kosmetyki naturalne nie sprawdziły się u mnie. Po stosowaniu kremów organicznych często pojawiała się wysypka i swędzenie skóry i trafiałam do dermatologa. Dlatego teraz trzymam się od nich z daleka i jestem wierna kosmetykom z apteki, na których nigdy się nie zawiodłam

Odnośnik do komentarza

~janeczka09
Mam skłonności do alergii i niestety kosmetyki naturalne nie sprawdziły się u mnie. Po stosowaniu kremów organicznych często pojawiała się wysypka i swędzenie skóry i trafiałam do dermatologa. Dlatego teraz trzymam się od nich z daleka i jestem wierna kosmetykom z apteki, na których nigdy się nie zawiodłam

Tak jak wcześniej wspomniałam, ryzyko podrażnienia skóry bądź wystąpienia alergii w jej obrębie, jest większe w przypadku, gdy stosujemy kosmetyki naturalne lub organiczne. Z tego względu w przypadku cery wrażliwej i alergicznej raczej zaleca się stosowanie kremów zawierających w składzie wyłącznie syntetyczne substancje.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że warto używać, tylko trzeba z głową podejść do tematu. To nie jest tak, że jak ktoś ci napisał na opakowaniu "kosmetyk naturalny" to już masz zbawienie każdego twojego problemu. Kosmetyki są różne, a największe znaczenie mają skład + opinie pewnych osób tzn. znajomych. Co z tego, że testowałam co najmniej kilka kremów pod oczy, skoro dopiero Fridge by yDe dał mi efekty? Już zaczęłam myśleć nawet, że to pic na wodę z tymi kremami, ale przy tym, używając systematycznie, już faktycznie uelastyczniłam sobie skórę. Da się.

Odnośnik do komentarza
Gość OlaBargielska

Takim też kosmetykiem eko, naturalnym o składzie wegańskim jest kosmetyk do pielęgnacji tatuażu Tattoo Butter Loveink. Nie ma w swoim składzie żadnych substancji ropopochodnych , parabenów ani konserwantów. Jest mieszaniną maseł takich jak shea czy masła migdałowego,

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł1916

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne warto sprawdzać czy posiadają certyfikaty. Te które są znane w europie to ecocert. Aby produkt otrzymał takie oznaczenie musi posiadać minimum 95% składników naturalnych. Jedną z marek posiadających taki certyfikat jest firma Lavera. Cześć z ich produktów jest też wegańska. Ja stosuje ich balsam nawilżający po goleniu i jestem bardzo zadowolony z działania i z zapachu. A jeśli chodzi o koszt to można znaleźć je w internecie w rozsądnej cenie. Ja kupiłem na ecobody.pl

Odnośnik do komentarza

Mnie do naturalnych nie trzeba było długo przekonywać; znalazłam namiar na fajną aptekę wapteka.pl, gdzie trochę sobie poczytałam o składach, działaniu, ofertę przejrzałam. Bez sensu wklepywać w skórę te wszystkie glikole, parabeny jak można mieć takie zdrowsze, że tak powiem. Mi bardzo marka Alva podpasowała, a glinkę z tej marki to i do maseczek używam i do mycia, super jest.

Odnośnik do komentarza

piszę drgi raz bo za pierwszym chyba mi się coś stało z internetem i nie wiem czy dodało wpis czy nie
tak jak już pisałam jakiś czas temu na youtube natknęłam się na kosmeyki naturalne, a że były nie drogie to postanowiłam zamówić i przyznam że jestem zadowolona. ja sobie zmówiłam mandarynkowe masło i mus z mango także te mogę polecić bo te już używałam i naprawę dają radę, a zapach to dosłownie jakby same owoce, zresztą co będę się rozpisywać jak spróbujesz to będzie zadowolona jakbyś chciała sobie zobaczyc to zostawiam ci stronę z ktorej zamawiałam https://ravina.pl

Odnośnik do komentarza

Polecam robienie kosmetyków samodzielnie, nie jest to takie trudne, tylko musicie na początku skompletować sobie domowe laboratorium, zrobicie to na tej stronie: https://danlab.pl/s%C5%82ownik/elektroliza-wody/ Używam już od jakiegoś czasu kilku własnoręcznie przygotowanych kosmetyków więc wypowiem się
Nie wyobrażam sobie teraz życia bez serum z wit. C, jest genialne a filtr bez problemu się wchłania.
Tonik z kwasem salicylowym i mlekowym-teraz dopiero zaczęłam się łuszczyć pełno skórek wszędzie ale po zrobieniu delikatnego peelingu mam skórę jak pupcia niemowlaka ....

Przynajmniej wiem co w takich kosmetykach się znajduje tak wiec są o wiele bezpieczniejsze :)

Odnośnik do komentarza

Osobiście polecam sklep http://eko-naturalny.pl/ Sama korzystam z kilku kosmetykow, najbardziej lubię szampon w kostce, włosy są mega puszyste i lśniące A w dodatku wszystkie opakowania bez tworzyw sztucznych, więc mogę powiedzieć, że robie coś dobrego dla środowiska. Warto sprawdzić 

Odnośnik do komentarza

Warto używać kosmetyków naturalnych ponieważ w wielu przypadkach okazują się lepsze niż konwencjonalne. Polecam firmę lavera. Mają aż dwa certyfikaty: Ecocert dla szamponów i Natrue dla reszty kosmetyków. Z tego co wiem to jedne z najważniejszych certyfikatów potwierdzających, że kosmetyk jest naturalny. Zainteresowałem się tematem, bo żona kupowała sodasan na www.ecobody.pl, a tam jest bardzo dużo kosmetyków naturalnych właśnie :-) . No to sobie poczytałem i wiem. Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne do pielęgnacji skóry dla facetów to najlepsze właśnie ma lavera i weleda

Odnośnik do komentarza

Ja bardzo uwielbiam naturalne kosmetyki, pieknie pachna, nie zapychaja no i sa naturalne bez zbednych dodatkow ktore czesciej szkodza naszej skorze. Moja ulubiona marka to Orientana, mam bardzo duzo produktow od nich, lubie maseczki glow, bio maski i balsam w kostce to moj numer 1!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...