Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać obgryzać paznokcie?


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczesnych klas szkoły podstawowej mam taki nieprzyjemny nawyk obgryzania paznokci, najczęściej dzieje się to w sytuacjach stresujących, nawet nie zdaję sobie sprawy, kiedy palce idą do buzi, aczkolwiek zdarza się to również, kiedy nie mam jakichś stresów. Chciałabym przestać, ale na chceniu się kończy, bo nie umiem się pilnować, a wszelkie gorzkie lakiery nie pomagają ; < Jak mam to zrobić?

Odnośnik do komentarza

mam niestety ten sam problem... obryzam paznokcie odkąd wlasciwie pamiętam. jednak niedawno spodobal mi się pewien chlopak i stwierdziłam, ze bylo by głupio to wyglądalo gdyby zobaczyl, że mam takie obgryzione paznokcie. no i się zawzięłam! nie obgryzam paznokci juz od jakiś 4 miesiecy i na razie mi sie to udaje :D.
tez obgryzałam paznokcie kiedy czyms się denerwowaalm. teraz gdy jestem zdenerwowana, próbuje czymś innym zając rece. możesz na przyklad wziąc kawałek kartkie i drzeć ją na małe kawaleczki lub robic cos innego, byle nie wkładac paznokci do buzi. wiem że początkowo jest to cięzkie, ale gdy juz sie przyzywczaisz będzi ci łatwiej.
gdy już przez np. 2 tygodnie nie bedziesz obgryzac paznokci, wtedy możesz nadac im ładny ksztal i zrobic sobie np. ostatni modny manicure hybrydowy. robi się go specjalnymi lakierami za pomoca lampy UV. trzyma sie nawet do 3 tygodni. widok ladnych i zadbanych paznokci powinien zniechecic cie do obgyzania i zmotywowac do wali z tym przyzwyczajeniem. wiem, ze początki są trudne, ale z czasem będzie ci coraz latwiej. powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

ja też tak robię, bo mam podobny problem, ja nie obgryzam paznokci a obdzieram skórki wokoło nich. Wygląda to równie paskudnie co obgryzione paznokcie.
Maluję sobie paznokcie, nadaje im kształ, rysuje na nich wzorki tak by były jak najbardziej wypielęgnowane i wtedy mi szkoda psuć efekt obdzierając skórki.
Co do zajęcia rąk to też prawda, ja zawsze mam np torebkę z frędlami albo taki bryloczek do zamka i w chciwlach stresujących bawię się tymi frędzlami

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Najważniejsza jest silna wola i odpowiednia motywacja. Zastanów się dlaczego chcesz przestać obgryzać paznokcie (najlepiej zapisz to na kartce) i co Cię przed tym powstrzymuje. Pomyśl również w jakich sytuacjach najczęściej Ci się to zdarza. Jest to ważne, gdyż pomoże wybrać czynności zastępcze w stosunku do obgryzania paznokci (tak jak napisały Przedmówczynie może to być manipulowanie rożnymi przedmiotami). Nagradzaj siebie za każde powstrzymanie się od obgryzania - osłabi to stare nawyki.
Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Była obgryzaczka

ja obgryzałam pzanokcie od malego i nie umiałam pzrestać(nawet specjalnie tipsy robiłam, zeby sie oduczyć), aż w 3 gimnazjum powiedziałam sobie DOŚĆ i sisałam powody dla których mam przstać obgryzać. i po prostu przestałam :) czasem jak chciałam obgryźć to przypominałam sobie jakis powód i sie jakos powszczymywałam, a żeby juz na pewno przestać zrobiłam sobie tipsy(rwnież dla tego ze szłam na wesele, a mimo wszystko miałam jeszcze krótkie, bo ślub był w czerwcu, a ja przestałam obgryzac na początku maja i miałam kilka wpadek 2, 3 paznokci nie umiałam zapuścić i zawsze obgryzałam). no cóż, teraz nie obgryzam od 4 miesiecy i wcale mnie nie kusi, ba, jak sie ma długie to dużo gorzej jest obgryźć niz krótkie, bo są twardsze. życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...