Skocz do zawartości
Forum

Depilacja rąk u kobiety


Gość Moniiii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny czy depilujecie sobie ręce? Bo ja mam trochę włosków tak od łokci do dloni najwiecej na zewnetrznej stronie. Nigdy nie golilam, nie sa super czarne czy dlugie bardziej meszek ale jednak jest - golicie czy nie?

Odnośnik do komentarza

nogi to co innego, bo na nogach włosy są dłuższe, gęstsze i ciemniejsze. A te włoski na rękach są cienkie, krótkie i delikatne więc nie trzeba ich golić, bo są prawie niewidoczne. Osoba, która to robi nie ma świadomości ,że potem będą na rękach jej rosły takie włosy jak na nogach i wtedy to dopiero będą włochy szympansa!
Tylko kobiety z nadmiernym, grubym owłosieniem powinny depilować/golić ręce!
Ja jakoś nie golę rąk i nie mam jak u szympansa, bo tych włosków praktycznie nie widać. Skoro masz taki pogląd, to zacznij golić twarz, brzuch i inne części ciała, których zazwyczaj się nie goli, bo przecież całe ciało człowieka pokryte jest drobnymi włoskami :D

Odnośnik do komentarza

Z racji, że mam dosyć bujne i ciemne owłosienie na rękach w dodatku jak przez większość swojego życia nie depilowałam to są też długie, więc je sobie depiluję, bo z nimi czułam się jak facet ;/ . Jak mam gładkie to o wiele lepiej się prezentują moje rączki no i ja się lepiej czuje więc golę regularnie :)

Jak masz meszek w dodatku jasny to raczej nie musisz, chyba że ci to aż tak bardzo przeszkadza ... ;)

Odnośnik do komentarza

Przecież napisałam "Tylko kobiety z nadmiernym, grubym owłosieniem powinny depilować/golić ręce!" czyli napisałam to samo co ty.
Osobiście znam tylko jedną dziewczynę, która goli ręce, ale robi to, bo musi. A wszystko dlatego, że raz dla eksperymentu ogoliła i teraz ma problem z włosami na rękach i musi je golić...

Odnośnik do komentarza

O matko! Nie dość Ci pierniczenia się z nogami i pachami? Nudzi Ci się? Bo mi te dwie "rozrywki" w zupełności wystarczają. Zresztą tak jak ktoś tu już słusznie napisał: na rękach przeważnie są znacznie delikatniejsze włosy niż na nogach, więc w czym problem? Naprawdę, lepiej nie szukaj ich w sobie na siłę, bo ani się obejrzysz, a pół dnia będziesz spędzała na zabiegach kosmetyczno-higienicznych. A szkoda by było tak czas marnować, bo przecież jest tyle innych ciekawych rzeczy do roboty:))))))))))

Odnośnik do komentarza

Ale rąk NIE powinno się GOLIĆ!
W żadnym wypadku nie.
Jedynie depilować najlepiej woskiem, ponieważ później wolniej odrastają i przerzedzają się co jest najbardziej istotne. Z powodzeniem można to robić raz na 4 tygodnie. Więc nie jest to tak uciążliwe jak w przypadku nóg.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Depilacja owłosienia zlokalizowanego w obrębie rąk to dosyć indywidualna kwestia. Niektóre kobiety czują się nie zręcznie z tego typu owłosieniem (w szczególności, gdy włoski są ciemne), z kolei innym absolutnie to nie przeszkadza.

Jeżeli Ty również należysz do tej drugiej grupy wcale nie musisz decydować się na depilację tych obszarów tylko dlatego, bo niektórzy to robią :)

Jeżeli jednak zdecydujesz się na usunięcie owłosienia z rąk - proponuję depilację woskiem. Metoda ta usunie niechciane włoski bez ryzyka ich późniejszego wzmocnienia. Co więcej, mamy spokój z włoskami na około 1 miesiąc.

W wyniku depilacji maszynką włoski mogą się pogrubić, a ich kolor może się przyciemnić.

Odnośnik do komentarza

~zuzia84
ja depiluje sobie rece bardzo skutecznie, bo laserowo w klinice beautymed:) jest to laser vectus, po 2 zabiegach pozbylam sie 3/4 wlosow, teraz rosnie taki maly meszek. Zrobie kolejne dwa zabiegi i bede miala swiety spokoj do konca zycia :)

Efektywność depilacji laserowej jest zależna od dwóch czynników: grubości włosa oraz zawartości melaniny w jego wnętrzu. Im grubszy i ciemniejszy jest włos tym lepsze są efekty. Dlatego przed wykonaniem zabiegu warto poradzić się dermatologa bądź kosmetologa czy jest sens wykonywać zabieg w obrębie danego obszaru ciała.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...