Skocz do zawartości
Forum

Żele do mycia twarzy


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam żel co mycia HB Jeunesse. Delikatnie i skutecznie oczyszcza, co sama widzę po sobie. Kosmetyk na bazie ziół i witamin. Przy okazji jest dosyć tani - szukajcie w sieci. Na mieście jeszcze w żadnej drogerii go nie spotkałam.

Odnośnik do komentarza

Przed zakupem żelu do mycia twarzy warto dobrać go odpowiednio do typu skóry. Unikajmy preparatów na bazie alkoholu, gdyż mogą one doprowadzić do wysuszenia skóry.

Jeżeli mamy wrażliwą cerę --> stosujmy preparaty nie zawierające soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate), gdyż są to substancje mogące podrażnić delikatną skórę. Unikajmy również preparatów zawierających potencjalne alergeny, np. Citronellol, Hexyl Cinammal, Linalool oraz Limonene.

Godne polecenia są preparaty o zbliżonym do skóry współczynniku pH. W przeciwieństwie do innych preparatów nie naruszają one tak bardzo naturalnej warstwy ochronnej skóry.

Odnośnik do komentarza

Mi dermatolog polecił Effaclar. Nie mam koszmarnych problemów z cerą, ale wiadomo, okres i pogoda robią swoje. Żel jest świetny (trochę drogi, ok. 30 zł) ale starcza na długo (przy codziennym stosowaniu ok na połtora miesiąca). Zawsze myję nim buzię rano. Wieczorem lekki piling z nivei (mają taką fajną hybrydke - żel, piling i maseczka w jednym. bardzo fajne!)

Odnośnik do komentarza
Gość Papilotta

Ja osobiście stosuję żel kolagenowy do mycia twarzy firmy Colway. Jest idealny do użytku codziennego zwłaszcza w czasie zimy gdzie nasza skóra wymaga nawilżenia. Dzięki zawartości naturalnego kolagenu nie uczula i nie podrażnia skóry. Stosuję go nie tylko na twarz ale i na całe ciało dzięki czemu skóra jest nawilżona i wygładzona.

Odnośnik do komentarza

Ja i mój nastoletni syn używamy 2 rzeczy: myjemy twarz żelem bez SLS a konkretnie kolagenowym żelem do mycia (przy czym odstawiliśmy wszelkie mydła, płyny do kąpieli, tanie żele pod prysznic itp.) a po umyciu, na lekko wilgotną skórę dajemy Kolagen Natywny Gold. Od kiedy tego używamy nie mamy żadnych kłopotów ze skórą, wypryskami czy trądzikiem. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...