Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
SickAngel

Żele do mycia twarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Używacie żeli do mycia twarzy?
Co byście polecili?

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Achaa

twarz myję jedynie mleczkiem z tonikiem. Dzięki temu nie mam podrażnionej skóry na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja myję wodą bo te wszystkie żele strasznie mi wysuszają skórę i potem mam takie uczucie naciągniecia. Zwykła woda, mleczko do demakijazu i krem nawilżający

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olax-x

Poleciłabym PROBIOTYCZNY ŻEL DO MYCIA CIAŁA, daje uczucie gładkości i świeżości, dodatkowo, niweluje zaczerwienienia, przyspiesza gojenie wyprysków. Można go kupić w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gdaczka

Polecam żel co mycia HB Jeunesse. Delikatnie i skutecznie oczyszcza, co sama widzę po sobie. Kosmetyk na bazie ziół i witamin. Przy okazji jest dosyć tani - szukajcie w sieci. Na mieście jeszcze w żadnej drogerii go nie spotkałam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed zakupem żelu do mycia twarzy warto dobrać go odpowiednio do typu skóry. Unikajmy preparatów na bazie alkoholu, gdyż mogą one doprowadzić do wysuszenia skóry.

Jeżeli mamy wrażliwą cerę --> stosujmy preparaty nie zawierające soli siarczanów (Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate), gdyż są to substancje mogące podrażnić delikatną skórę. Unikajmy również preparatów zawierających potencjalne alergeny, np. Citronellol, Hexyl Cinammal, Linalool oraz Limonene.

Godne polecenia są preparaty o zbliżonym do skóry współczynniku pH. W przeciwieństwie do innych preparatów nie naruszają one tak bardzo naturalnej warstwy ochronnej skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi dermatolog polecił Effaclar. Nie mam koszmarnych problemów z cerą, ale wiadomo, okres i pogoda robią swoje. Żel jest świetny (trochę drogi, ok. 30 zł) ale starcza na długo (przy codziennym stosowaniu ok na połtora miesiąca). Zawsze myję nim buzię rano. Wieczorem lekki piling z nivei (mają taką fajną hybrydke - żel, piling i maseczka w jednym. bardzo fajne!)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Papilotta

Ja osobiście stosuję żel kolagenowy do mycia twarzy firmy Colway. Jest idealny do użytku codziennego zwłaszcza w czasie zimy gdzie nasza skóra wymaga nawilżenia. Dzięki zawartości naturalnego kolagenu nie uczula i nie podrażnia skóry. Stosuję go nie tylko na twarz ale i na całe ciało dzięki czemu skóra jest nawilżona i wygładzona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stosuję nie żel, a piankę. Myślę, że jest równie dobra jak żel, albo nawet lepsza :) Mój obecny zakup to: kremowa pianka do mycia twarzy HB. Możecie kiedyś wypróbować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś stosowałam żel z Vichy i piankę z Lirene, ale teraz stawiam raczej na oczyszczanie twarzy płynem micelarnym. Skóra nie ma wtedy przynajmniej styczności z wodą, która ją okropnie wysusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Klaudia93

Ja stosuję płyny do mycia palmolive i jestem bardzo zadowolona ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość r94ufVBN

„tyle dobrego zzwadięadczam Tobie Panie wszystko co mam od Cieadbie przeadcież jest.….…-nawet za chmurne deszadczowe dni za wszystko Panie dzięadkuje Ci..„

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagdaKa

Ja i mój nastoletni syn używamy 2 rzeczy: myjemy twarz żelem bez SLS a konkretnie kolagenowym żelem do mycia (przy czym odstawiliśmy wszelkie mydła, płyny do kąpieli, tanie żele pod prysznic itp.) a po umyciu, na lekko wilgotną skórę dajemy Kolagen Natywny Gold. Od kiedy tego używamy nie mamy żadnych kłopotów ze skórą, wypryskami czy trądzikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Targetta

U mnie najlepiej się sprawdza propolis żel do mycia twarzy Korany. Bardzo dobrze oczyszcza skórę. Jest całkowicie naturalny, dzięki czemu nadaje się do nawet bardzo delikatnej skóry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak wcześniej wspomniałam, żel do mycia skóry należy dobrać odpowiednio do rodzaju cery. Najlepiej sięgać po te niezawierające SLSu oraz SLESu np. Tołpa dermo face żel peelingujący, Bielenda aloes delikatny żel do mycia twarzy bądź Lirene kremowy żel do mycia twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób możecie się upewnić czy kosmetyk do mycia na pewno nie zawiera SLSów? Wystarczy sprawdzić skład INCI znajdujący się na opakowaniu każdego kosmetyku. Na liście nie powinny znajdować się substancje takie jak: Sodium Laureth Sulfate (SLES) oraz Sodium Lauryl Sulfate (SLS).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałam kiedyś żel do mycia twarzy z Perfecty, był ok, ale chyba lepszy był taki ogórek i limonka z bielendy. On miał takie drobinki które dodatkowo peelingowały twarz, lubiłam ten żelik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ten ogórkowo-limonkowy żel od Bielendy używam tylko latem i to tak co 2-3 dni, bo u mnie daje dosyć mocny efekt peelingu, co przy cerze skłonnej do podrażnień nie jest dobre. Ale dzięki niemu nie pojawiają się nowe zaskórniki i ropne niespodzianki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...