Skocz do zawartości
Forum

Jak się pozbyć odstającego brzucha?


Gość da...qb

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat, waże 80 kg , wzrostu mam 174-176 coś koło tego... mam taki troche odstajacy, brzuch , chciałbym schudnąć przez miesiąc 10 kg, czy jest taka możliwość? wakacje tusz tusz... chce jechać na wakacje z dziewczyna.. a wstydze sie z moim brzuchem... jaka powinna byc dla mnie prawidlowa waga?

Odnośnik do komentarza

Twoja prawidłowa waga powinna oscylować 72-75 kg więc powinieneś trochę schudnąć. Nie masz dużej nadwagi dlatego sadzę, że ograniczenie ilości fast foodów, słodyczy oraz wyeliminowanie tłustego i smażonego jedzenia w połączeniu z ćwiczeniami powinno dać zadowalające rezultaty. Prawidłowe tempo chudnięcia to 1 kg tygodniowo więc 10 kg w miesiąc jest zbyt dużym spadkiem wagi. Może to skutkować pojawieniem się efektu jo jo, nadmiaru skóry oraz zmęczeniem i osłabieniem.
Postaraj się jeść mniej a częściej, mniej więcej co dwie trzy godziny. Ostatni posiłek spożywaj na 3 godziny przed snem. Bardzo ważne jest byś nie podjadał pomiędzy posiłkami. Jedz dużo warzyw, owoce 2 razy dziennie.
Do tego ćwicz i uprawiaj sport. Nie podoba Ci się Twój brzuch więc wykonuj ćwiczenia aktywizujące mięśnie brzucha. Pamiętaj o zasadzie, że najpierw ćwiczymy mięśnie dolne potem skośne a na samym końcu górne. Mięśnie w dolnym odcinku brzucha są najsłabsze i przez to najszybciej się męczą. Dobrymi ćwiczeniami powodującymi wzmocnienie mięśni brzucha są:
1. Brzuszki
2. Nożyce ( pionowe i poziome)
3. Pompki
4. Ćwiczenia na drążku
5. ABS
6. Pływanie, szczególnie polecam tzw delfinka i żabkę
Do tego polecam aby aktywniej spędzać czas w ciągu dnia, ruch poprawi Twoją kondycję, wzmocni mięśnie i przyspieszy gubienie zbędnych kilogramów. Dodatkowo zapobiegnie pojawieniu się nadmiaru skóry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...