Skocz do zawartości
Forum

Krągłe kształty u nastolatki od czasów dzieciństwa


Rekomendowane odpowiedzi

od zawsze była dosyć pulchnym dzieckiem z okrągłą buźką i widocznymi wałeczkami ,teraz gdy mam 15 lat już mniej to widać , brzuch mi ani troszkę nie wystaje ( no chyba ze ubiore kostium kąpielowy to wałeczki są ), uda są dosyć pulchniutkie jak i ramiona ...i oczywiście nieszczęsna buzia pozostała pyzata...
właściwie nie wiem dlaczego tak jest , nigdy nie jadłam fast-foodów chyba ,że okazyjnie jakies frytki lub hamburgery na wycieczkach i to tyle ...właściwie do wieku szkolnego nie wiedziałam co to chipsy , hot-dogi
mam 15 lat i jak to w takim wieku jestem ciągle głodna ... do szkoł na obiady nigdy nie chodziłam , na śniadanie nosiłam jakiąś bułkę z szynką , jadłam obiad , coś slodkeigo i kolacje , staram sie dużo ruszać , gdy tylko się da ide na dwór , jeżdże często na rowerze ( często 20 km w dzień jeden zrobię ) , czasami lubię też pobiegać.. lubię słodycze , często cos pałaszuje ale wiadomo od razu to spalę ( tak mi się wydaje ) ... a główny PROBLEM w tzn ,że wyglądam jak wyglądam ...a żalę sie tu tylko i wyłącznie dlatego ,że dziś w domu zaistniała taka sytuacja :
brat mówi : maaaaamo a jak Ciebie nie było w domu to ona wzięla cistkooo !
a mama na to : je słodycze i temu jest taka gruba

jestem zdruzgotana ... dziś cąły dzień nie jadłam nic słodkiego , piję czystą wodę ., brat częstował sie czekoladkami z moich urodzin , ja nic nie wzięłam, na kolacje zjadłam małą kanapkę , i nadal jestem głodna ...pomocy ..cco mam robić?

mam 158 wzrostu i ważę 46 kilo

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku, diety odchudzające nie są wskazane. Jesteś w okresie dojrzewania i Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw składników budulcowych. Twoje waga jest prawidłowa, mogłabyś nawet przytyć ze 2 kg, więc odchudzanie w ogóle nie powinno mieć miejsca.
Co do radzenia sobie z ochotą z głodem. Wcale nie musisz się głodzić, wręcz jest to nie wskazane. Zacznij jeść 4-5 małych posiłków, które po pierwsze uregulują pracę Twojego układu pokarmowego, po drugie sprawią,że nie będziesz czuć się głodna. Jeśli już naprawdę poczujesz głód to polecam zjedzenie jakiegoś warzywa np marchewki albo kiszonego ogórka. Warzywa mają mało kalorii a dużo minerałów i witamin oraz błonnika. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami. Ostatni posiłek powinien być spożywany na 2-3 godziny przed snem.
Jeżeli chce Ci się czegoś słodkiego to spróbuj żuć gumę do zuć bez cukru, albo zjeść jakiś owoc. Zazwyczaj to pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...