Skocz do zawartości
Forum

Ciągle wzdęty brzuch


Gość lilia84

Rekomendowane odpowiedzi

~pamelkaaaa
~Neonowaa
widzę ze dobre ceny mają w tym medipakiet ale jak jest z jakością? dobrzy lekarze? którko się czeka? będe wdzięczna za info

ja nie narzekam absolutnie, zawsze szybko się dostaję do lekarza a i jest w kim wybierać

dzięki za podpowiedź, rozejrzę się tam

Odnośnik do komentarza
Gość pamelkaaaa

~Neonowaa
~pamelkaaaa
~Neonowaa
widzę ze dobre ceny mają w tym medipakiet ale jak jest z jakością? dobrzy lekarze? którko się czeka? będe wdzięczna za info

ja nie narzekam absolutnie, zawsze szybko się dostaję do lekarza a i jest w kim wybierać

dzięki za podpowiedź, rozejrzę się tam

polecam, wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza

Po ulgasimie rzeczywiście i mi szybko wzdęcia mijają, lepiej sie czuje, nie jestem już taka ciężka ;) Warto unikać produktów, które to powodują ale niestety nie zawsze jest to możliwe :) Dlatego takie tabletki wato mieć przy sobie w razie takich męczących problemów.

Odnośnik do komentarza
Gość Monika90wro

u mnie pomimo badań i diagnostyki szpitalnej nie wyszło nic, skąd się mogą brać wzdęcia i gazy. A to jest problem bardzo niekomfortowy, próbowałam róznych rzeczy i zmieniłam diete piłam soki oczyszczajace, które sama sobie robiłam, kopry włoskie, kminki, nic.. w koncu się wkurzyłam i poszłam do apteki zapytać o probiotyki one też nic mi nie pomogły. więc nadal stosuje tabletki z dużą ilością symetykonu takie jak np. ulgasim i nie wiem co mam robić dalej, bo nic innego mi nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśka876

Już wiele osób pisało o tym, że jeśli brzuch jest wzdęć ciągle to nie ma wyjścia i trzeba skonsultować się z gastrologiem. Ale jeśli za dużo zjesz, o co np. w zbliżające się święta nietrudno, to według mnie ulgasim powinien pomóc. Mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Gość agata_mr2

też kiedyś węgiel stosowalam ale raczej na bieegunkę niż na wzdęcia, tutaj dużo lepiej działa na mnie ulgasim. Ma symekton w składzie, który rozbija pęcherzyki powietrza które sie gromadzą w jelitach, fajną ma cenę i działa już po jednej tabletce.

Odnośnik do komentarza

No właśnie tez mi się węgiel bardziej na biegunkę kojarzy. Przy wzdęciu pewnie niewiele pomoże. Na wzdęcia dobry jest podobno koper włoski, ale ja nie znosze jego smaku, kojarzy mi się z herbatką dla niemowląt ? Za to ulgasim działa zawsze szybko i skutecznie. Symetykon jest bezpieczny, nie przenika do organizmu, przechodzi przez jelita, robi co trzeba i jest wydalany. Nawet w ciązy można go przyjmować.

Odnośnik do komentarza

Oj ile tu orędowniczkę leku na u....Zamiast porady natrętna reklama. Nie słuchajcie tego , pracuję w firmie farmaceutycznej od wieku lat i leki biorę jak naprawdę muszę. Ten lek to kolejny wyrób marketingu, chcesz rozszerzyć rynek wymyśl kolejne wskazanie. I tyle w tym temacie. Wzdęty brzuch to nietolerancja pokarmowa. Warto sprawdzić jak ,ale na forum tego nie sprawdzicie. Tak łatwo nie na?

Odnośnik do komentarza

Uważam, że wielkie znaczenie ma dieta, a w zasadzie złe nawyki żywieniowe. Ograniczenie napojów gazowanych, fast foodów zdecydowanie poprawia pracę jelit. Proponuję do tego dołączyć acidolac i wzmocnić florę bakteryjną jelit. To kolejny, ważny aspekt wpływający na zdrowie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Maciek 38

Powiększony wzdety brzuch, może być z niedoboru witaminy d, sam już myślałem, że mam jakiś nowotwór, a wcześniej mialem wyrzezbiony szczupły brzuch. Zrobiłem test wystawiłem się do słońca klatka, twarz efekt. Natychmiastowy, ściąganie po bokach, bo wszystko schodziło to wzdęcie-powiększenie tak jakby rwanie, byłem w szoku. A rok zachodziłem w głowę co to jest. Polecam też naczczo tabletki o nazwie karczoch plus i odstawienie chlebka szczególnie pełnoziarnistego bo podrażnia jelita. Nie wiem skąd moda, że on jest taki zdrowy jak długo się trawi poprostu ryje jelita. 

Odnośnik do komentarza

W takim razie czas najwyższy zabrać się za odbudowę flory bakteryjnej w swoim organizmie i tutaj na pewno mogę polecić Wam, żebyście sobie wzięli pod uwagę Narimax Fast z którego korzystamy zarówno my z mężem, jak i nasze dzieci ponieważ świetnie działa (tym bardziej jak często bierzecie antybiotyki). Zajrzyj sobie na https://mynarum.com/narimax-fast-metabiotyk-200mg i oczywiście dobrego zdrówka Wam życzę :)

Odnośnik do komentarza

Ja miałam okropne wzdęcia i bulgotanie i burczenie w brzuchu . wiele rzeczy wypróbowałam i wracalo, Na razie od 2 tyg stosuje syrop Snail Natural Zarapharm z wyciągiem ze śluzu ślimaka

Czytałam że to bardzo pomaga na problemy żołądkowe i faktycznie sie u mnie sprawdzza

Odnośnik do komentarza

A może to reakcja alergiczna? Ja na twoim miejscu zdecydowałabym się w pierwszej kolejności zrobić testy alergiczne, żeby zobaczyć czy może wzdęty brzuch nie jest związany z nietolerancjami pokarmowymi. Od siebie mogę polecić panel Faber, który jest mocno rozbudowany - sprawdzisz wiele alergenów za jednym razem, bez chodzenia co chwilę po lekarzach ?

Odnośnik do komentarza

Czasem to reakcja na zbyt dużą ilość błonnika wrzuconą do diety. Czasem nietolerancje (u mnie taki efekt daje laktoza, ból brzucha potrafi trzymać nawet półtorej doby).

Na początku polecam nie lecieć do lekarza ale pić więcej wody plus dodatkowo wprowadzić do diety te zioła https://kredensziolowy.pl/produkt/jeliherbs/ 

Mogą też być problemy z jelitami, ale zanim dostaniesz się do gastrologa to spróbuj eliminować pozostałe czynniki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.07.2012 o 01:47, Gość lilia84 napisał:

Witam Państwa

Od jakichś 3 lat mam bardzo wzdęty brzuch, prawie cały czas. Kiedyś byłam posiadaczką płaskiego brzucha z którego byłam dumna. Nawet jakiś czas po porodzie mój brzuch był płaski jak przed porodem, skóra wogóle nie zmieniła konsystencji, nie rozciągnęła się. Aż tu nagle około 3 lata zaczęło się to dziać. Od tamtego czasu przeszłam usunięcie woreczka żółciowego (ok. 2 lata temu) oraz wykryto u mnie na wątrobie coś, co w usg wygląda jak naczyniak, ale mam to co pół roku kontrolować. Oprócz tego nie mam pojęcia co może być powodem tych wzdęć. One są tak wielkie że wyglądam jakbym była w zaawansowanej ciąży, jest to bardzo krępujące, tym bardziej, że jestem samotną matką.
Co mogłabym zrobić z tym problemem, co może być jego powodem? Bardzo proszę o poradę.

Pozdrawiam serdecznie

Witam ? Miałem ten sam problem rozwiazanie jest proste zmiana diety coś Ci szkodzi lub masz nietolerancje pokarmowe ? w moim przypadku szkodzilo mi pieczywo (nietolerancja na gluten albo zborza), słodycze i nabiał. Radze przejsc na diete ktora czerpie kalorie z białka i tłuszczy (paleo, keto, carnivor) a problem sam zniknie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...