Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie skóry głowy po myciu włosów


Gość Gosia56

Rekomendowane odpowiedzi

jak tylko umyję głowę to zaraz swędzi mnie skóra łowy dlaczego? Potem to swędzenie przechodzi ale przez pierwsze 30-40 minut jest koszmar. Dzieje się tak nie zależnie od tego jakim szamponem myje włosy. Dlaczego tak isę dzieje?

Odnośnik do komentarza

masz podrazniona , wrazliwa lub alergiczna skore glowy.obok dobrania wlasciwego szamponu do typu skory glowy ,dobrze jest pouzywac tonikow do skory glowy ktore beda cie ratowac przed takim dolegliwosciami. Polecam tonik marki chihtsai no 20 , wrecz balsam dla duszy , sprawdz opinie online oraz wyszukaj sklep chihtsai w Polsce.polecam

Odnośnik do komentarza

Twoja skóra głowy jest wrażliwa na działanie detergentów obecnych w szamponach do włosów. Do tych najbardziej agresywnie działających zaliczamy sole siarczanów, tj. Sodium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate.

Wystarczy zerknąć na opakowanie szamponu i znaleźć spis składników wg. INCI. Wyżej wymienione substancje są z reguły wymienione jako pierwsze, gdyż w szamponach stosuje się je w stosunkowo dużych ilościach.

Myślę, że w momencie, gdy zmienisz szampon na taki, który nie zawiera w składzie soli siarczanów - to poczujesz znaczącą różnicę. Niektóre kosmetyki apteczne dla dzieci są pozbawione tych składników. O pomoc w ich poszukaniu poproś farmaceutę ;)

Odnośnik do komentarza

Ja również uważam, że jakiś składnik zawarty w szamponie działa zbyt agresywnie na Twoją skórę. Konieczne jest wyeliminowanie tego składnika, lub składników. Niestety ogólnie dostępne szampony z zawierają duże ilości składników drażniących więc trzeba próbować zastosować szampony trychologiczne lub do skóry bardzo wrażliwej dostępne w aptece. Nie nakładałabym też odżywki jeśli masz krótkie lub średnie włosy przez jakiś czas, by zobaczyć reakcje. Jeśli masz długie włosy to by ułatwić sobie rozczesywanie aplikuj tylko odżywkę na długość.

Odnośnik do komentarza

Na suchą skórę głowy ten szampon solverx rzeczywiście jest swietny. Ja go używam głównie zimą, bo strasznie mi dokucza swędzenie od zimnego powietrza na dworze i suchego i ciepłego w domu. Do tego czapka i wiecznie naelektryzowane włosy to był koszmar ? Odkąd mam ten szampon to problem się znacznie zmniejszył. No ale też dodatkowo staram się olejować włosy chociaz raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2020 o 08:54, Gość JankaW napisał:

Na suchą skórę głowy ten szampon solverx rzeczywiście jest swietny. Ja go używam głównie zimą, bo strasznie mi dokucza swędzenie od zimnego powietrza na dworze i suchego i ciepłego w domu. Do tego czapka i wiecznie naelektryzowane włosy to był koszmar ? Odkąd mam ten szampon to problem się znacznie zmniejszył. No ale też dodatkowo staram się olejować włosy chociaz raz w tygodniu.

To muszę też spróbować tego szamponu, mam wrażenie, że ten którego teraz używam jest zbyt agresywny dla mojej skóry głowy, właśnie skóra bardzo swędzi mnie ostatnio i szybko się przetłuszczają włosy, więc może jakaś nadprodukcja sebum wystąpiła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...