Skocz do zawartości
Forum

Jakie pieluchy wybrać?


Gość 83Karola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry zastanawiam się co jest lepsze pieluchy tetrowe czy pampersy? Niedługo rodzę i tak właśnie isę zastanawiam. Podobno pieluchy tetrowe są lepsze bo bardziej naturalne, można je prać i nie powodują takich odparzeń. Ale czy to prawda? Co o tym sądzicie, czy któraś z mamusiek słyszała coś na temat pieluch.

Odnośnik do komentarza

pieluchy tetrowe to niedogodność naszych babć :) pampersy są lepsze, bo nie musisz non stop ich prać i ciągle przewijać dziecka gdy nawet zrobi siusiu. Nie wiem nad czym ty się zastanawiasz. A jak boisz się kosztów to polecam huggisy.

Odnośnik do komentarza

Możesz spróbować tetrowych, jesli stwiedzisz ze sa ok to Twój wybór. Z własnego doświadczenia wiem, ze nie miałam czasu i przede wszystkim siły, by prac i prasowac tetrę, zwłaszcza ze moje dziecko urodził sie w okresie zimowym, suszenie wtedy to tragedia. No i koszty prania, musisz to prac w 90 st i zawsze prasowac.

Odnośnik do komentarza
Gość ewelka233

Pieluszek tetrowych ja nie używałam nigdy przy swoim dziecku. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach ich stosowanie jest niepotrzebne i czasochłonne ...
Używałam rożnych firm pieluszki jednorazowe, ale teraz od dłuższego czasu stosuje Bambino Baby Love i jesteśmy razem z dzieckiem z nich zadowoleni. ; -))

Odnośnik do komentarza
Gość ewelka233

A ja bym radziła np. Bambino, cenowo tańsze niż powyższe, a jakość też b. dobra...
My stosujemy i jesteśmy zadowoleni, bynajmniej jak dotąd żadnych podrażnień itp nie zauważyliśmy więc nie ma sensu przepłacać. : -)

Odnośnik do komentarza
Gość charlie_brown

Też próbowałam pieluch wielorazowych, tetry i nawet mikrofibry czy co to tam było, ale to nie dla mnie. Nawet mając taką ilość, która pozwala na pranie co drugi dzień, a nie codziennie to nikt tego nie wytrzyma, więc pranie i tak jest codziennie, bo fiołkami to nie pachniało. Zdecydowanie jestem zwolenniczką pieluch jednorazowych, ale przepłacać też nie lubię, więc Bambino jak najbardziej, zwłaszcza, że się świetnie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza

One są fajne takie miłe i miękkie w dotyku. Dobrze że jest w nich mniejsza ilość absorbentu i dodatkowa warstwa pulpy. Odparzenia wtedy rzadko mają miejsce. NO i co jeszcze może dziwne ale one są bezzapachowe. Zapach niektórych pieluszek mnie przyprawia o mdłości. nawet wyjęcie z folii nic nie daje a tutaj tego problemu nie ma.
Ja sobie je teraz zamawiam przez sklep internetowy. Dodatkowo inne kosmetyki tej marki i przesyłkę mam gratis.

Odnośnik do komentarza

Ojej... spokojnie... Swoje starsze dziecko wychowałam na tetrze i było jak sądzę nie mniej szczęśliwe i zadbane od tych "pampersowych" . Fakt, pracy sporo, ale miałam pieluch dużo ( ok. 60 ), że pranie co drugi dzień wystarczało. Po dwóch latach użytkowania i odleżeniu kilku następnych oddałam jeszcze kuzynce. Były białe :) Prasowanie w zasadzie tylko przez pierwszy miesiąc. Chyba, że dzidziuś wyjątkowo delikatny lub alergiczny to dłużej... Wszystko jak się chce po kilku tygodniach wchodzi w tryb zegarkowy. Dodam, że wtedy nie miałam jeszcze automatu, więc te po kupce obowiązkowo były gotowane w zwykłym garze. A co jakiś czas wszystkie. Zużyte przechowywałam w łazience w plastykowym wiaderku z pokrywką.
Jednorazówki, owszem wygodniejsze dla mamy, ale jak dziecko przez kilka godzin leży zapakowane w szczelną pieluchę, to też na zdrowie mu nie wychodzi, prawda? Kochane panie, taką wielką przyjemność sprawia Wam noszenie podpasek w czasie okresu? A może któraś była chora i trzeba było pieluchę? Dla mnie to drugie było makabrą. Wiem, wiem... dla dzieci na pewno są delikatniejsze pieluszki, ale zawsze...
To było moje zdanie, a Wy macie święte prawo do swojego :)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Z całym szacunkiem moni29 to Twoje dziecko ma wrażliwą skórę czy nie? Bo to można interpretować na dwa sposoby. Ja mam w domu maleństwo z alergią i podobnie jak Ty przetestowałam wiele rodzajów pieluch, ale Pampersów używałam tylko w okresie noworodkowym. Teraz z powodzeniem stosujemy Bambino, o których pisały dziewczyny. Próbowałaś ich? Nie mają uczulających wkładek zapachowych, mają mniej absorbentu za to więcej pulpy, wszystkie atesty i zostały przebadane dermatologicznie, więc możesz śmiało na taką wrażliwą pupę wypróbować :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...