Skocz do zawartości
Forum

Chińskie bańki a cellulit


Gość mychakruszyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mychakruszyna

Dziewczyny jestem nowa, jednak mam pytanie odnośnie baniek chińskich, jak w tytule pisze. Dziś kupiłam to cudo pełna nadziei, ponieważ celulit pojawił mi się kiedy lekko ścisnę udo.. masowałam tak jak podane było na różnych portalach, nasmarowałam się oliwką itp... i po 20min zawiodłam się, ponieważ o ile wcześniej na 1 rzut oka nie było widać celulitu, to po masażu tłuszczyk wyszedł jakby na wierzch, przez co nogi mam okropne.. pytanie czy to po kolejnych masażach zniknie?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaaa80

Ja od baniek chińskich wolę owijanie ciała folią z odpowiednimi kosmetykami. Mi bańki nie pasowały - bo miałam siniaki po nich. Więc ostatecznie wyczytałam gdzieś że body wrapping jest skuteczny na cellulit i go stosuję. Efekty niesamowite, a zabieg jak dla mnie mniej bolesny - chociaż nie powiem mocno rozgrzewa - miejscami nawet piecze.

Odnośnik do komentarza

Nie jest przegrana. Owszem, zawsze może wrócić, lub nigdy do końca się go nie pozbędziemy, ale możemy go zredukować do znośnych rozmiarów. Ja się na początku wiosny za siebie wzięłam. Przestałam wcinać gotowe dania na szybko, ruszyłam tyłek i zaczęłam więcej chodzić na spacery aniżeli wszędzie autem dojeżdżać. Zaczęłam robić sobie masaże ud i pośladków przy pomocy Zabłockiej Soli Termalnej, około 15 min dziennie po prysznicu i na początku lata cellulit się cofnął. Także jak się chce to można.

Odnośnik do komentarza

Hejka
Baniek uzywalam codziennie przez jakies 2 tyg ...owszem mialam siniaki i obolale uda, ale efekty mam do teraz. Juz od jakis 3 mies nie uzywam ich i mam gladkie nogi.
Folia tez owijalam nawet chodzilam tak spac....ale cellulit nawracal.
Najlepiej przestan jesc slodycze i regularnie przed snem masuj uda bankami, a zauwazysz efekt.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Robiłam masaż bańką chińską wielokrotnie (a w zasadzie miałam robiony w salonie plus dla urody w gdańsku) i nigdy nie spotkałam się z tym, żeby po zabiegu cellulit stał się bardziej widoczny. U mnie było odwrotnie. Po pierwszym zabiegu skóra była bardziej jędrna, choć cellulit oczywiście wciąż widoczny.
Dlatego jestem zwolenniczką wykonywania zabiegów w salonach. Wybierz się choć raz na zabieg do kosmetyczki i podpatrz jak się go poprawnie wykonuje.

Odnośnik do komentarza

Masaż za pomocą baniek chińskich usprawnia krążenie skórne. Regularnie wykonywany może zmniejszyć widoczność cellulitu.

Bezpośrednio po wykonaniu tego rodzaju masażu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Dlatego może Ci się wydawać, że cellulit jest bardziej widoczny ;)

Proponuję nie rezygnować z baniek i regularnie masować skórę za ich pomocą .

Odnośnik do komentarza

Hej Turukat
Ja wiem sama po sobie ze masaz bankami chinskimi pomaga.
Nie robilam go nigdy w salonie tylko kupilam banki chinskie w aptece I masuje sobie nimi uda podczas kapieli bo najwygodniej.
Powiem Ci ze efekty widoczne juz po kilku dniach.
Warto sprobowac :-)

Odnośnik do komentarza

Pierwszym etapem antycellulitowego masażu bańką chińską jest natłuszczenie skóry oliwką, która ułatwi przesuwanie gumowych baniek. W trakcie zabiegu są zużywane największe bańki, przeznaczone do masażu ud czy pośladków, czyli miejsc dotkniętych cellulitem. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Dzięki temu wytwarza się w niej podciśnienie, które powoduje zassanie fałdów skóry dotkniętych pomarańczową skórką i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, które nie trwają dłużej niż 3 minuty (zazwyczaj do wystąpienia zasinienia). W ten sposób następuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, polepszenie ukrwienia skóry, dotlenienie i przyspieszenie wchłaniania substancji czynnych zawartych w specjalnie skomponowanej oliwce, którą masażysta nakłada na skórę przed, w trakcie i również po zabiegu. Pobudzenie w trakcie masażu krążenia krwi i płynów ustrojowych, wspomaga wydalanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii i toksyn, które są główną przyczyną cellulitu.

Odnośnik do komentarza

Więc tak, są 4 stadia cellulitu. Z tego co tu czytam. wnioskuję , że masz stadium 1. (czyli łapiesz fałd i widzisz cellulit) . Wykonywałam zabiegi bańką chińską i wiem, że do rezultatu trzeba poczekać. Proponowałabym również, zorientować się JAK w ogóle wykonuję się ten masaż. Wystarczy, że dasz za mało oliwki lub przyssiesz bańkę aż do bólu i spokojnie nabawisz się przekrwienia czy siniaków. Jako osoba, która w tym temacie dłuugo siedzi, proponuję nawet nie bańkę, jak troszkę więcej ruchu. 2 - 3 x w tyg biegać po 45 min i po czasie problem rozwiąże się sam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...