Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jo...90

Jakie są metody antykoncepcji poza tabletkami i prezerwatywą?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jo...90

Witam! Chciałam zapytać czy jest jakis inny rodzaj zabezbieczania sie oprocz tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw? Poniewaz rozwazam przerwanie stosowania tabletek a wiem ze moj parner nie cierpi prezerwatyw zreszta mi tez one przeszkadzaja. Przez tabletki moje libido calkiem spadlo i w ogole nie mam przyjemnosci z sexu :( BAAAAAAAARDZO prosze o pomoc. dodam ze zazywam tabl. Cilest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

są globulki ale mało skuteczne,
są spirale, wkładki domaciczne zastrzyki hormonalne itp. jesli nie chcecie prezerwatyw ani tabletek to może plastry albo własnie jakas spirala?

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mała__MI

szklanka wody, metody naturalne - jeśli nie chcesz albo nie możesz stosować innych metod.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ona-18

Witam. Mam 19 lat, zaczęliśmy współżyć z chłopakiem. Szukamy prostej metody antykoncepcyjnej. Czy możemy dostać jakieś wskazówki i porady? Czy możemy stosować stosunek przerywany gdy jego penis przed wprowadzeniem do pochwy jest suchy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tomson93

Stosunek przerywany jest bardzo ryzykowną metoda antykoncepcji i raczej nie polecam. Najłatwiej stosować prezerwatywy, można je dostać w każdej aptece czy już nawet w sklepach. Jeśli chcielibyście stosować tabletki lub plastry to musisz pójść do ginekologa i ustalić rodzaj antykoncepcji hormonalnej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jasmi

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną! Nigdy mu nie ufaj.
Heżeli nie chcesz tabletek to zainwestujcie w gumki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martita89

stosunek przerywany jest pewną formą antykoncepcyjną , lecz ryzykowną - ale dającą taki komfort ze współżycia , nieporuwnywalny do sexu z prezerwatywą . W przeciwieństwie do pigułek nie zaburza równowagi hormonalnej kobiety , wkładka z kolei niesie za sobą ryzyka obfitych krwawień , możliwości obsunięcia się albo też podczas zakładania istnieje ryzyko perforacji ściany macicy. No i oczywiście trzeba po okresie jeździć na kontrole czy nie uległa przemieszczeniu . Wybór metody antykoncepcyjnej zależy od każdej pary , trzeba się liczyć z tym że nie ma środków zapewniających 100% bezpieczeństwa jeśli chodzi o antykoncepcje , bo nie biore tu pod uwage zabiegów wazektomi bądz też ''podwiązania jajników'' .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mrs

Ja mam kapturek femcap. U mnie bardzo dobrze się sprawdza, jest niewyczuwalny. Globulek bym nie polecała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MoniaOs

masz jeszcze plastry antykoncepcyjne, krążki, zastrzyki. a skoro spadło Ci libido, to oznaka źle dobranej ilości hormonów - zmiana tabletek o innej zawartości hormonów na pewno załatwiłaby sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość calinka

Lebiodka a ja używam kapturka już 2 lata i wszystko jest w porządku :) Stosuję dodatkowo żel plemnikobójczy. Jak dla mnie więc ta metoda jest bardzo skuteczna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę pigułki już dosyć długo, chcę z nich zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas. A, że jestem panikarą sama prezerwatywa nie da mi spokoju. Ile się już nasłyszałam, że prezerwatywa pękła, czy się zsunęła. Chciałabym mieć coś w razie takiej sytuacji, ale co? Myślałam o jakimś żelu plemnikobójczym do pochwy.
Co polecacie. Takie preparaty są na receptę, czy można też kupić bez recepty?
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tabakiera

możesz też zrobić sobie zastrzyk, tylko on jest dość drogi ale na 5 lat masz spokój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość calinka

Halszka wydaje Ci się :) Wcale nie jest źle. A seks jest znacznie przyjemniejszy niż w prezerwatywie :) A co do żelu, to nakłada się na prawdę malutko, na sam kapturek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~Tabakiera
możesz też zrobić sobie zastrzyk, tylko on jest dość drogi ale na 5 lat masz spokój

Te zastrzyki są dostpne w Polsce? Jeszcze jakiś czas temu był z tym podobno problem.
Jakiego rzedu to wydatek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tabakiera

niby znalazłam że kosztuje 40 zł za 3 miesiące ale jakoś mi się nie chce w to wierzyć. Jak Cię ro interesuje to powinnaś pogadać ze swoim ginekologiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sisila

Stosowałam tabletki, niestety po nich tyłam i miałam problem z nawilżeniem pochwy. Teraz jestem na 5 krążku dopochwowym, przy pierwszym miałam silne bóle, teraz jest już dobrze, nie mam problemu z suchością pochwy i waga mi nie skoczyła. Jedyny problem to, to że czasem występuje swędzenie w pochwie, wtedy probiotyk wystarczy, ja zakładam invag, zawsze przy takiej dolegliwości myję pierścień i prze kilka dni wspomagam się probiotykiem. Dla mnie krążek jest bardzo wygodny, partner tez nie narzeka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joankaa

Moja znajoma zmagała się ze skutkami ubocznymi po tym zastrzyku. Powiedziała, że zdecydowała się na niego pierwszy i ostatni raz. A ja mam zamiar kupić jakiś komputer cyklu. Może cyclotest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość do joanki

Jesli chcesz sobie kupić komputer to polecam :) Używam go od roku i jestem bardzo, bardzo zadowolona. Antykoncepcja bez skutków ubocznych - to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ziajjka

Dla mnie bardzo dobre są plastry, ja akurat używam Lisvy bo mają mało hormonów i są małe i mało widoczne :) Naklejamy plaster raz na siedem dni, plaster dobrze trzyma się skóry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...