Skocz do zawartości
Forum

Jakie są metody antykoncepcji poza tabletkami i prezerwatywą?


Gość jo...90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jo...90

Witam! Chciałam zapytać czy jest jakis inny rodzaj zabezbieczania sie oprocz tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw? Poniewaz rozwazam przerwanie stosowania tabletek a wiem ze moj parner nie cierpi prezerwatyw zreszta mi tez one przeszkadzaja. Przez tabletki moje libido calkiem spadlo i w ogole nie mam przyjemnosci z sexu :( BAAAAAAAARDZO prosze o pomoc. dodam ze zazywam tabl. Cilest.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 19 lat, zaczęliśmy współżyć z chłopakiem. Szukamy prostej metody antykoncepcyjnej. Czy możemy dostać jakieś wskazówki i porady? Czy możemy stosować stosunek przerywany gdy jego penis przed wprowadzeniem do pochwy jest suchy?

Odnośnik do komentarza
Gość tomson93

Stosunek przerywany jest bardzo ryzykowną metoda antykoncepcji i raczej nie polecam. Najłatwiej stosować prezerwatywy, można je dostać w każdej aptece czy już nawet w sklepach. Jeśli chcielibyście stosować tabletki lub plastry to musisz pójść do ginekologa i ustalić rodzaj antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

stosunek przerywany jest pewną formą antykoncepcyjną , lecz ryzykowną - ale dającą taki komfort ze współżycia , nieporuwnywalny do sexu z prezerwatywą . W przeciwieństwie do pigułek nie zaburza równowagi hormonalnej kobiety , wkładka z kolei niesie za sobą ryzyka obfitych krwawień , możliwości obsunięcia się albo też podczas zakładania istnieje ryzyko perforacji ściany macicy. No i oczywiście trzeba po okresie jeździć na kontrole czy nie uległa przemieszczeniu . Wybór metody antykoncepcyjnej zależy od każdej pary , trzeba się liczyć z tym że nie ma środków zapewniających 100% bezpieczeństwa jeśli chodzi o antykoncepcje , bo nie biore tu pod uwage zabiegów wazektomi bądz też ''podwiązania jajników'' .

Odnośnik do komentarza

Biorę pigułki już dosyć długo, chcę z nich zrezygnować, przynajmniej na jakiś czas. A, że jestem panikarą sama prezerwatywa nie da mi spokoju. Ile się już nasłyszałam, że prezerwatywa pękła, czy się zsunęła. Chciałabym mieć coś w razie takiej sytuacji, ale co? Myślałam o jakimś żelu plemnikobójczym do pochwy.
Co polecacie. Takie preparaty są na receptę, czy można też kupić bez recepty?
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Stosowałam tabletki, niestety po nich tyłam i miałam problem z nawilżeniem pochwy. Teraz jestem na 5 krążku dopochwowym, przy pierwszym miałam silne bóle, teraz jest już dobrze, nie mam problemu z suchością pochwy i waga mi nie skoczyła. Jedyny problem to, to że czasem występuje swędzenie w pochwie, wtedy probiotyk wystarczy, ja zakładam invag, zawsze przy takiej dolegliwości myję pierścień i prze kilka dni wspomagam się probiotykiem. Dla mnie krążek jest bardzo wygodny, partner tez nie narzeka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...