Skocz do zawartości
Forum

Tani niedzielny obiad dla rodziny


Gość natatalka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

może być makaron z sosem, kupic sos w sloiku np meksykanski czy pieczarkowy albo sos w proszku do rozrobienia z koncentratem, moze byc ryz albo kasza z warzywami na patelnie, zupy, np rosol - udko i warzywa + makaron a ugotujesz caly garnek:)

Odnośnik do komentarza

Na obiad moze zrobic kotlety mielone, sałate ze smietana i ziemniaczki z koprem - za miesko zaplacisz okolo 6zł za 0,5kg, salata okolo 2zł do tego ziemniaki okolo 3zł( za 2kg) razem da to 11zł, za 4zł możesz dokupić pieczarek i dodać do środka kotlecika. Mniam :) i życze smacznego!

Odnośnik do komentarza

Ja robie taka pieczen niby.daje miesko +jajko łyzeczka gałki muszkatolowej, zagniatam, wykladam na waska blaszk(taka do keksa), na paletni przesmazam pieczarki z cebula i papryka, Na dno mieska scieram zolty ser, wykladam farsz z pieczarek i znowu ser, przykrywam mieskiem i na 1h do pieca.aha, gore smaruje ketchupem, stworzy slodka skorke. danie pysznena cieplo do ziemniakow i na zimno na chlebek.
inny przepis to np klopsiki z pietruszka
Mieso plus malutkie jajko, pietruszka posiekana, zagniesc, zrobic kulki, zagotowac bulion z kostki, wrzucic klopsy, na koniec sos zaprawic maka(rozpuszczona w zimnej wodzie) i pyszny sosik wyjdzie do ziemniaczkow czy kluskow slaskich albo kopytek.

Odnośnik do komentarza

ja mam podobny przepis do tej pieczeni. Biorę mięso mielone, podsmażoną cebulkę, jajko i namoczony chleb albo bulke i zagniatam tak jak na mielone. Potem biore foremkę ( taką jednorazową, byle wąską) Układam mięsko tak na 1-2 cm grubości, potem wkladam ugotowane jajka i zakrywam mięśkiem. Na górę daje plasty boczku i do pieca na jakieś 45-60 mniut

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...