Skocz do zawartości
Forum

Tani niedzielny obiad dla rodziny


Gość natatalka

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najszybsze i najtańsze jest kupienie pałek z kurczaka. Wystarczy je posypać słodką papryką, majerankiem i sypka cebulką i wstawić do pieczenia. Do tego u mnie najczęściej albo ziemniaki albo nawet chleb. Do tego robię barszcz czerwony z buraków, a jak je wyłowię to robię z nich zasmażane buraczki. Dzięki temu za grosze mam dwa dania :) Majeranek najlepiej z Krajów Śródziemnomorskich od Knorr bo wtedy zarówno kurczak jak i barszcz są bardzo aromatyczne.

Odnośnik do komentarza

Tani obiad to u mnie też kurczak tylko poza majerankiem daje przyprawę do złotego kurczaka Knorr i trochę miodu. Idealnie się sprawdza, bo skórka jest chrupiąca, a kurczak bardzo smaczny i wyrazisty. Poza tym nie trzeba czasu tracić na marynowanie go. Wystarczy ułożyć na blasze i piec około godziny.

Odnośnik do komentarza

Za kilka złotych można samodzielnie przygotować zdrowy i sycący obiad... Wystarczy znaleźć dobry przepis, kupić niezbędne do jego przygotowania składniki i gotowe! Szukając niedrogich, sycących i zdrowych przepisów warto zajrzeć na stronę internetową http://galeriaprzepisow.pl/ - czy kiedykolwiek przygotowywaliście którykolwiek z opublikowanych przepisów?

Odnośnik do komentarza
Gość dominika333

Ja moge polecić też warzywa na patelnię z ziemniakami Go toveTo z PoloMarketu. To błyskawiczne danie wegetariańskie, które można przyrządzić zaledwie w kilka minut. Warzywa z ziemniakami świetnie komponują się z sosem serowym i śmietanowym. Mogą też być dodatkiem do makaronu lub składnikiem risotto

Odnośnik do komentarza

To ja chyba wpadłam na lepszy pomysł i zrobiłam spaghetti carbonara. Doodałam tylko żółtka. A prawidłowo skłócone żółtka wlewa się do garnka i do nich wrzuca ciepły makaron lubellii z boczkiem, miesza intensywnie i podaje.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio co Niedzielę w raz ze znajomymi robimy grilla na naszym podwórku lub na działce. Bardzo lubię grilowane kiełbaski, ziemniaki i warzywa. Często robię do tego różne sałatki. Całkiem niedawno kpiłem na tej stronie grilla ogrodowego. https://www.cookking.pl/16-grille-ogrodowe  I uwierzcie mi że się naprawdę opłaca, grille ogrodowe na tej stronie są najwyższej jakości.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika33

Moi domownicy uwielbiają zupy, więc najczęściej gotuję właśnie to danie. W sumie robi się samo, tylko trzeba wiedzieć co po kolei dodać i jak je doprawić. Ostatnio na specjalne życzenie moich smakoszy najczęściej gotuję żur, teraz korzystam z tego przepisu https://www.kaufland.pl/przepisy/wyszukiwarka-przepisow/przepis.zurek-stryszawski.r_id=PL_161.html i zawsze wychodzi idealnie! Ta zupa ma też ten plus, że można ją podać z różnymi dodatkami - ziemniakami, jajkami gotowanymi albo smażonymi, kiełbaską, kawałkiem mięsa, grzankami, więc przynajmniej mam pewność, że długo nam się nie znudzi :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...