Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość natatalka

Tani niedzielny obiad dla rodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natatalka

prosze o przepisy na niedzielny obiad dla 4osob w granicach15zl. Nie wiem czy to mozliwe ale bede wdzieczna za propozycje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Daria to ja

może być makaron z sosem, kupic sos w sloiku np meksykanski czy pieczarkowy albo sos w proszku do rozrobienia z koncentratem, moze byc ryz albo kasza z warzywami na patelnie, zupy, np rosol - udko i warzywa + makaron a ugotujesz caly garnek:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natatalka

myslalam wlasnie o daniach ktore podala Daria. A piers z kurczaka raczej nie kosztuje 2-3zl bo 1kg to ok 15zl a dla 4osob trzeba ok0,5kg tak mi sie wydaje. A co mozna zrobic z tej piersi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anetowa

Na obiad moze zrobic kotlety mielone, sałate ze smietana i ziemniaczki z koprem - za miesko zaplacisz okolo 6zł za 0,5kg, salata okolo 2zł do tego ziemniaki okolo 3zł( za 2kg) razem da to 11zł, za 4zł możesz dokupić pieczarek i dodać do środka kotlecika. Mniam :) i życze smacznego!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natatalka

Właśnie się zastanowiłam i kupiłam mięso mielone. A co oprócz kotletów można zrobić z mielonego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anetowa

Ja robie taka pieczen niby.daje miesko +jajko łyzeczka gałki muszkatolowej, zagniatam, wykladam na waska blaszk(taka do keksa), na paletni przesmazam pieczarki z cebula i papryka, Na dno mieska scieram zolty ser, wykladam farsz z pieczarek i znowu ser, przykrywam mieskiem i na 1h do pieca.aha, gore smaruje ketchupem, stworzy slodka skorke. danie pysznena cieplo do ziemniakow i na zimno na chlebek.
inny przepis to np klopsiki z pietruszka
Mieso plus malutkie jajko, pietruszka posiekana, zagniesc, zrobic kulki, zagotowac bulion z kostki, wrzucic klopsy, na koniec sos zaprawic maka(rozpuszczona w zimnej wodzie) i pyszny sosik wyjdzie do ziemniaczkow czy kluskow slaskich albo kopytek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mozesz zrobic ala gulasz mozesz zrobic cos ala pyzy, mozesz zrobic takie gulki w sosie pomidorowym nie wiem jak to sie nazywa ale bardzo dobre np z kasza

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba pulpety masz na na mysli :)
jeszcze zapiekanki sprobuj: makaron, do tego kukurydza, czerwona fasola podsmazona piers z kurczaka i majonez + parmezan opeic w piekarniku i gotowe. mysle 15-20 zl max

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak to moja babacia mówiła: na jedzeniu sie nie oszczedza bo zniszczysz sobie zoladek i to co zaoszczedziles wydasz na leki

Nothing compares, no worries or cares
Regrets and mistakes they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość natatalka

Niestety jak się ma mało pieniędzy a dużo wydatków trzeba oszczędzać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Komecha

ja mam podobny przepis do tej pieczeni. Biorę mięso mielone, podsmażoną cebulkę, jajko i namoczony chleb albo bulke i zagniatam tak jak na mielone. Potem biore foremkę ( taką jednorazową, byle wąską) Układam mięsko tak na 1-2 cm grubości, potem wkladam ugotowane jajka i zakrywam mięśkiem. Na górę daje plasty boczku i do pieca na jakieś 45-60 mniut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Deszczowa Piosenka

co do piersi z kurczaka, jak kupujesz jedną pojedynczą to moze to się oplacać ale jak kupujesz dla rodziny to już nie wyniesie cię to 3 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zupa? Jesli lubicie zupy to naprawdę można zrobić ją po kosztach. Kupujecie jedno udko albo korpus i gotujecie na niej rosół, wiadomo jakieś warzywa do bulizonu i w zalezności od tego co chcecie to mozecie dodać koncentrat pomidorowy - to wyjdzie pomidorowa, paczekę mrożonych warzyw to wyjdzie warzywna...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak ale jak kupisz np udko do rosolu na duzy garnek czy tani koncentrat bez smaku to i niedobra moze wyjsc smietana moze sie zwazyc czy cos

Dopiero późn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...