Skocz do zawartości
Forum

Pęknięcie prezerwatywy podczas stosunku


Gość Kamila456

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila456

Witam,

Mam pytanie:

Mam 17 lat, miesiączki mam w miarę regularne. 07.06. kochałam się z chłopakiem, do wytrysku nie doszło, lecz pękła prezerwatywa (zabezpieczaliśmy się tylko prezerwatywą, zwykłą, klasyczną, bez żadnych środków plemnikobójczych). Chłopak natychmiast "wyszedł", członek był jakby suchy (wewnątrz prezerwatywy też było sucho, no chyba, że to, co mokre zostało we mnie, nie wiem). Okres mam zazwyczaj w połowie miesiąca, a w tym miesiącu jeszcze nie dostałam.

Mam takie objawy jak:
-bóle piersi (dokładnie to bóle sutków podczas ich dotykania, zawsze mam takie bóle przed okresem)
-mam ochotę na słodycze (zawsze mam tak przed okresem)
-wydzielanie śluzu
-jestem rozdrażniona
-stresuję się

W związku z powyższym, pytam się Was jakie jest ryzyko, że jestem w ciąży? Zrobić test? Jeśli zrobić, to po jakim czasie od stosunku można go wykonać? Czy takie testy się mylą? Pójść do ginekologa? Jeśli tak, to czy mogę sama (nie chcę iść z mamą)? Da się pójść samej, tak, aby lekarz nigdzie nie wpisywał, że u niego byłam, aby mama się o tym nie dowiedziała?

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie denerwuj się, Twoje objawy i złe samopoczucie jest spowodowane nerwami i stresem a nie ciążą. Prawdopodobieństwo że zaszłaś w ciąże jest naprawde minimalne, moim zdaniem bliskie zeru
Bardzo dobrze Cię rozumiem jednak że sie denerwujesz bo miałm podobną sytuację. Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie testu z krwi na B-hcg(hormon który wydziela zarodek). Można go wykonać w prawie każdej przychodni i szpitalu,bez wizyty u lekarza i zbędnych tłumaczeń, koszt ok30 zł. Od Waszego stosunku mineło już 10 dni wiec test zrobiony jutro bedzie wiarygodny(testy z krwi wykrywaja ciaze duzo szybciej niz domowe z moczu). Wynik B-hcg >5 wskazuje na prawopodobna ciaze, ponizej ja wyklucza. I nie denerwuj się wszytsko bedzie dobrze, a ten test tylko to potwierdzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Natomiast jeżeli jesteś już po terminie w którym powinnaś dostać okres to domowy test ciążowy z moczu także z pewnością "zadziała". Zrób rano ten test z pierwszego porannego moczu i mam nadzieję że napiszesz Nam jutro że wszytsko w porządku. :)

Odnośnik do komentarza

Problem z którym większość boryka się na co dzień :)
Spokojnie- musisz wyluzować bo pewnie przez stres spóźnia Ci się okres :)
Jak dobrze zrobiłaś test i wynik wyszedł negatywny to nie masz czego się obawiać.
Czekaj spokojnie na okres i przestań o tym myśleć.
Wszystko będzie w porządku!
A gumki kupujcie najlepiej w aptece i zawsze patrzcie na datę ważności.
Aha coś jeszcze- na takie rzeczy nie biadujcie i kupujcie durexy.
Może z jeden mi kiedyś się "rozleciał" ale to z tego powodu, że dziewczyna była dosyć sucha a tarcie zbyt duże;]
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila456

Dzięki za rady, zazwyczaj używamy Durex'ów, tylko parę razy eksperymentowaliśmy z innymi :D

mam nadzieję, że to przez ten stres okres mi się spóźnia (stres nie tylko związany z tą sytuacją, także inne, spore problemy)

poczekam parę dni i dam Wam znać co i jak :)!

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie,

Trudno mi gdybać, czy doszło do zapłodnienia w Twoim przypadku czy nie. Jeżeli doszło do pełnego stosunku, pęknięcia prezerwatywy, w trakcie dni płodnych to oczywiście prawdopodobieństwo zapłodnienia i zajścia w ciążę istnieje.
Najlepiej jak wykonasz test ciążowy 7-10 dni od możliwej daty zapłodnienia. Test należy wykonać rano, podczas pierwszego oddawania moczu, ponieważ zawiera on największe stężenie hormonu beta-hcg. Możesz też przeczytać ulotkę, zawiera ona wszystkie niezbędne informacje co do wykonania takiego testu oraz interpretacji jego wyniku.
Ja zalecam wykonywanie takiego test w dniu lub przeddzień spodziewanej miesiączki. W razie jakichkolwiek wątpliwości, powtórz test lub udaj się do ginekologa. Jeżeli będziesz miała jakieś problemy-pytaj:)
Pamiętaj, że stres, może także wpływać na opóźnienie się krwawienia menstruacyjnego.
Objawy prezentowane przez Ciebie, przypominają mi raczej normalne objawy, które ma większość kobiet przed wystąpieniem miesiączki;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila456

Do wytrysku nie doszło, zauważyliśmy pęknięcie prezerwatywy, więc natychmiast zakończyliśmy stosunek. Niestety nie wiem, czy miałam wtedy dni płodne, nie mam pojęcia (wiem, wiem jak to brzmi, nawet nie wiem w jaki sposób mogę ocenić które dni są płodne, a które nie, nie dbałam o to, miesiączki zapisuję też jak mi się o tym przypomni, wiem, że to źle, byłam nieodpowiedzialna, zmienię to, ta "przygoda" mnie wiele nauczyła). Dziś jest 11 dzień od tamtego stosunku, dokładnie przeczytałam całą ulotkę, robiłam wszystko zgodnie z instrukcją (pierwszy raz robiłam test ciążowy, myślę, że wykonałam go poprawnie). Dziś rano (podczas pierwszego oddawania moczu) wykonałam test- wynik wyszedł negatywny.

Teraz czekam na okres, mam nadzieję, że szybko się pojawi :). W związku z tym mam kolejne pytanie: o ile dni/jaki czas może mi się spóźnić okres? Wiem, że może być różnie i to trudne do ocenienia, ale czy da się jakoś mniej-więcej to ocenić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...