Skocz do zawartości
Forum

Ziarniki w wyniku cytologii


Gość Nadieżna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nadieżna

Witam,
Moje pytanie i wątpliwości dotyczą wyniku cytologicznego. Wyniki odebralam wczoraj i chciałam się udać do mojej pani doktor ale ta wyjechała na urlop i bedzie dopeiro za 2 tygodnie. Oto wyniki:
Reakcja nablonka - slaba,
Ocena rozmazu - nieprawidlowy dotyczacy nablonka wielowarstwowego plaskiego, obecne psudokoilocyty, ziarniaki i liczne erytrocyty.
Leukocyty - liczne
Ocena onkologiczna - ASC-US- zmiany niejednoznaczne,ale raczej łagodne ( typu CIN I ), brak atypowych komórek nabłonka endocerwikalnego
Metaplazja plaskonablonkowa - dojrzala z dyskarioza i degeneracja
Grupa wg Papanicolau - III

Czystosc pochwy:
nabłonki wielokątne 20 - 25 wpw
nabłonki okrągłe 13 - 15 wpw
Leukocyty 30- 35 wpw
erytrocyty liczne świeże obecne w preparacie
ziarniaki dość liczne w polu widzenia
wg Mann of Huerlina (I - IV) - II
niepokoją mnie te ziarniki i ta 3 grupa wg PApanicolau ( nie wiem co ona oznacza) Czy te wyniki są bardzo złe?

Odnośnik do komentarza

grupa 3 oznacza, że warto przyjrzeć się temu bliżej że te ziarniki mogą być nowotworowe, ale nie muszą, to jest rozmaz pod znakiem zapytania i trzeba dokładniej przebadać pacjentke

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wyzej zostalo napisane: grupa 3 jest podejrzana, ale patrzac na reszte wynikow, to sa to zmiany małego stopnia i bardzo czesto takie zmiany sa wynikiem silnego odczynu zapalnego i mogą się cofnąć po leczeniu. A stan zapalny masz na 100%, bo swiadczy o tym i ilosc leukocytow i ziarniaki. Wedlug mnie powinnas teraz zrobic posiew, zeby dokladnie okreslic bakterie, wyleczyc sie lekami celowanymi i powtorzyc cytologie. Jezeli po wyleczeniu stanu zapalnego, dalej bedzie grupa 3 trzeba bedzie zrobic kolposkopie lub biopsje. Ale tez nie wszystkie ziarniaki sa patogenne, tzn. wiele bytuje jako flora fizjologiczna w pochwie i szyjce ale nie wywoluja stanu zapalnego gdy jest zachowana rownowaga pomiedzy dobrymi bakteriami i nimi. Tutaj nie masz wymienionych bakterii Lactobacillus ale na Twoim miejscu bym zakupila probiotyk dla kobiet (Lacibios femina jest jednym z lepszych) i dostarczyla troche, nie zaszkodzi a w takich przypadkach moze zdzialac cuda. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam mój wynik cytologiczny to :
Wartość techniczna badania : Odpowiedni do oceny
Ocena ogólna badania : Prawidłowy
Reakcja Cytohormonalna : Estrogenna
Lactobacillus : Liczne
Zmiany odczynowe charakterystyczne dla : Ziarniaki
Flora bakteryjna : Obecna
Leukocyty : Grupy
Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego : prawidłowe
Komórki gruczołowe : prawidłowe
Grupa cytologiczna wg papanicolaou : II

Martwią mnie te ziarniaki , ale mój ginekolog przepisał mi globulki dopochwowe , czy to mi pomoże ?? Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza

dominika dostalam maila ze napisalas mi pw odpisała Ci ale i tu odpisze moze komus sie przyda.
Pisze na moje oko, na moje babskie oko ;)
wszystko jest ok masz 2 grupę cytologii czyli jest w miare ok podejrzewam że masz jakąś infekcję albo nadżerkę. Nic się nie martw wszystko jest ok komórki gruczołowe masz prawidłowe flore naturalną masz ok - nie masz się co martwic globulki pewnie pomogą, bo ziarniaki to jakies kolonie bakterii, rozgonisz lekami nie martw to pewnie jakas infekcja

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Moje wyniki badań cytologicznych:
Wyniki: nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka.
Inne zmieny nienowotworowe: zminy odczynowe związane z : zapaleniem (łącznie z typowymi zaminami reparacyjnymi)
Klasyfikacja wg. Papanicolau : II
Opis: zapalenie bakteryjne

Jak dzwoniłam żeby dowiedzieć się jakie są wyniki to powiedziano mi że dobre, a wczoraj je odebrałam i widze że miałam jakieś zapaleniem. Ginekolog wytłumaczył mi że każdy tak ma jak współżyje( ja współżyje niemalże codziennie) i nie przepisał mi żadnego leku ani nic. Mnie tez nic nie piekło, no może na następny dzień po stosunku troszke piekło ale zawsze przechodzi.
To jak to jest?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...