Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowe zażywanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość Kasia121212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia121212

Witam.
od 5 dni zażywam cilest,lekarz przekazał mi informacje ze po 5 mogę współżyc z mężem.
6tygodni temu urodziłam dziecko a jeszcze nie mam okresu,Moje pytania to:
Czy Tabletki Cilest trzeba zażywac o tej samej porze co do minuty?
Czy tabletki trzeba zażywac w takie dni jak jest na opakowaniu.
Bo tam zaczyna sie od poniedziałku a ja pierwsza wziełam od piatku i tak lece czy to jest ważne w zazywaniu tabletek?

Odnośnik do komentarza
Gość jaworzyca

Mysle, ze to nie ma znaczenie, w ktorym dniu rozpoczelas te tabletki, najwazniejsze, by konsekwentnie je zazywalas, bo jesli zrobisz przerwe czy zapomnisz, to potem bedzie ciezko wrocic do poczatku i trzeb bedzie sie konsultowac z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

sylwia202
Witam. W lutym , po 7 dniowej przerwie zaczęłam brać kolejny blister tak jak było napisane na ulotce - 8 dnia. Lecz wzięłam je o godzinie 23 na wieczór (8 dnia) i teraz nie jestem pewna, czy stosunek , który odbył się 4 dni później (bez wytrysku) mógł doprowadzić do ciąży?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ochrona antykoncepcyjna była zachowana. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - ryzyko ciąży jest znikome.

Odnośnik do komentarza

Zażyłam już całe pierwsze opakowanie tabletek , aktualnie jestem w 7 dniowej przerwie a moje pytanie brzmi ,czy pierwszą tabletke z drugiego opakowania mam wziąć w ósmym dniu ? czy w siódmym ; moja sytuacja , ostatnią tabletke wzięłam w poniedziałek o 21, pierwszą z drugiego opakowania mam wziąć w poniedziałek czy wtorek o 21 ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...