Skocz do zawartości
Forum

Terminacja ciąży z powodu wodogłowia dziecka


Gość cl...96

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cl...96

witam .mam 19 lat 14 lutego 2011 poronilam w 12 tyg ale zarodek byl rozwiniety tylko do 6 tyg. badanie hispatologiczne wynik residua deciduae et ovi in statu inflammationis [M-28000] empty sac . (1 bl. ) niestety nie wiem co oznacza :( a moj lekarz powiedzial tylko ze zapalenie . rok pozniej czyli 18.12.2011 mialam ostatnia miesiaczke dzis jestem w 20 tyg ciazy do b13 tyg moj lekarz zapewnial mnie ze wszystko jest w jak najlepszym pozadku miesiac pozniej na wizycie zawalil sie caly moj swiat pani doktor powiedziala ze moja coreczka ma przepukline pepkowa rozszczep wargi i ze w ukladzie nerwowym tez cos sie dzieje i ze moze to byc wodoglowie skierowala nas do prodfesora do warszawy on stwierdzil wodoglowie zaawansowane i zle uksztaltowane galki oczne powiedzial ze to wada letalna i ze dziecko i tak umrze zapytal czy chce terminacji ciazy na poczatku sie zdecydowalam ale bedac juz w szpitalu nie moglam wypisalam sie .. nie wiem czy dobrze zrobilam? nie wiem na co licze :( mam jeszcze 4 tyg na decyzje , moim pytaniem jest czy to dziecko naprawde nie ma zadnych szans na zycie? czy to moja wina ze moja coreczka ma to wodoglowie moze powinnam inaczej sie odzywiac?i czy po takiej terminacji szybko zajde w ciaze czy wogole mam szanse na zdrowe dziecko?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany wynik residua deciduae et ovi in statu inflammationis, empty sac oznacza - pozostałości doczesnej i jaja plodowego w stanie zapalenia, puste jajo płodowe.
Niestety nie jestem jednak w stanie odpowiedzieć na drugie Pani pytanie, czyli czy dziecko ma szanse przeżyć. Trudno także określić przyczynę powstania wymienionych wad. Jest jednak taka szansa, że dokładny wywiad pozwoliłby przynajmniej w przybliżeniu odpowiedzieć na to pytanie. Nawet jeżeli zdecyduje się się Pani na zakończenie ciąży oczywiście jak najbardziej nie powinna mieć Pani problemu z zajściem w kolejną ciążę i donoszenia jej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...