Skocz do zawartości
Forum

Refundacja zmniejszenia biustu


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Dowiedziałam się, że jest możliwość zmniejszenia biustu na NFZ czy ktoś wie jakie trzeba spełniać wymogi? Marzę o tym, żeby zmniejszyć biust musze wiedzieć czy mam taką możliwość. Mam miseczkę G!!! Mam w biuście 112 cm :((

Odnośnik do komentarza

jak nie masz problemów z kręgosłupem, to po co masz zmniejszać?
A jesteś szczupła czy raczej krągła? Jak krągła, to schudnij, wtedy i biust ci maleje. Nie ma opcji żeby okrąglutka dziewczyna nie miała dużego biustu, bo piersi to po części tkanka tłuszczowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

jestem krągła ale tez nie do przesady i niestety nie wiem czy schudne bo jestem na hormonach w zwiazku z problemami z tarczyca i biust tez moze rosnac od hormonow ale ja go nie chce...poza tym mnie boli, nie wiem moze gniote go jak spie, bo badalam sie ginekologicznie i jest ok

Odnośnik do komentarza

Jak sie nie ma to sie nie rozumie, ja tez mam duze piersi, mam rozmiar F. i nie to ze praktycznie sie nie da kupic stanik ani stroj kapielowy to jeszcze to boli i plecy tez bola, jak kupuje sukienke to tez mam problem bo zapina sie tylko do polowy a dalej juz nie bo cycki sie nie mieszcza, same problemy

Odnośnik do komentarza

Ale wlasnie zazdroszca bo nie wiedza jak to jest chodzic z takim ciezarem:/ jesli chodzi o facetow, no to faktycznie czesto zwracaja uwage, ale to tez zaczyna mnie juz denerwowac jak ide i sie gapia na mnie albo jeszcze gorzej facet ktory widzial cie raz i nie zapamietal imienia to potem mowi ze na przyklad to ta, taka z duzymi... :/:/:/ juz mam tego dosyc

Odnośnik do komentarza
Gość bez rewelacji

rozumiem, o co Ci chodzi, chociaż na szczęście nie mam aż tak dużego biustu tylko powiedzmy taki trochę większy niż normalny (większa mis. D)
niby nie mam problemów z kręgosłupem, znaczy się, mam, ale z innego powodu, ale z tymi facetami to faktycznie. jak się tak gapią to aż wkurza, a jeszcze jak sie zaczynają głupie żarty to to w ogóle.
no i problem "gdzie kupić normalny stanik/sukienkę/koszulkę/etc" - ehh :/
nie mogę jednak nic doradzić w zakresie operacji, bo sie na tym nie znam: (

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Gigantomastia lub makromastia są stanem, który może nieść za sobą różne problemy zdrowotne. Tak duży rozmiar piersi może powodować problemy z kręgosłupem i przez to także ból odczuwany, podczas codziennych normalnych czynności, już u młodych kobiet.
Za redukcyjną mastoplastykę, możemy uznać taką operację, podczas której usunięto 500 g tkanki.
Aby mogła się Pani ubiegać o zwrot operacji kosztów do NFZ, placówka w której będzie Pani wykonywać zabieg musi mieć podpisaną umowę z NFZ. Kasa chorych refunduje koszty zabiegu, jeżeli są wskazania od ortopedy, neurologa, psychiatry. Czy występuje u Pani gigantomastia musi ocenić chirurg plastyczny. Jeżeli na podstawie badania została stwierdzona gigantomastia, wystąpi on z wnioskiem do NFZ o zwrot kosztów.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość klaudia080493

Czy może jakiś CHIRURG wyjaśnić jak to jest z tą operacją? Robi się jedną na raz? Co to za przepisy?! Przecież to sensu nie ma wcale!
I jeszcze jedno. Jeśli jedna z moich piersi ma rozmiar C, a druga F i robi mi się przez to lekki garb/boli kręgosłup/nie mogę się wyprostować, schudłam 15 kg i nic to nie dało, różnica jest bardziej widoczna... To oczywiście wpływa na moje zdrowie fizyczne i psychiczne. Już mnie szlag jasny trafia, zostawiłam faceta zanim zaczęliśmy się kochać, mimo, że go kocham, ale mam zbyt dużą blokadę psychiczną. Nie wychodzę z domu, bo wstydzę się biustu, przestałam nosić biustonosz, bo żaden nie pasuje. Pierś sięga mi do pępka. Co to ma być?
Czy zostałabym odrzucona przez chirurga tylko dlatego, że nie stać mnie na taki zabieg?... Proszę, niech ktoś mi napisze, bo już nie wytrzymuję. Mam tego dość. Na stronie NFZ nie ma ani słowa na temat refundacji operacji plastycznych.

Odnośnik do komentarza

Operację zmniejszenia piersi można wykonać nieodpłatnie (na NFZ) np. w Oddziale Chirurgii Plastycznej Szp.Rydygiera w Krakowie. Koniczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego. Przy korekcie olbrzymich piersi warto pamiętać o konsekwencji zabiegu, czyli braku możliwości karmienia piersią. Wszystkie zalety i wady związane z operacją omawia się na wizycie konsultacyjnej przed zabiegiem.

Joanna Jędrys

Odnośnik do komentarza
Gość kobietqa24

Witam
Ja poddałam się operacji zmniejszenia biustu rok temu i moje życie zmieniło się na lepsze, nie żałuje tej decyzji!!
Chociaż miałam obawy i bardzo się bałam.
Operacja przebiegła bez komplikacji i blizny jaśnieją.
Operacja kosztowała mnie na PLN ok 7.000 zł
została przeprowadzona w Czechach. Miałam rozmiar 80H obecnie jest to 75G lekarz zredukował ich mase o 1,5 kg to sporo, sam powiedział że są na prawdę duże.
Moje pytanie brzmi:
Czy mogę starac sie od NFZ zwrotu pieniędzy za operację chociaż jakiegoś procentu? jak to zrobic i czy nie minęło dużo czasu od operacji?
PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE :)
chodziłam do lekarza pierwszego kontaktu mówiłam ze bolą mnie plecy ,mam napięte mięśnie karku i szyi, boli mnie czesto głowa. Lekarz odradził operację i pordził cwiczenia na szyję! tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...