Skocz do zawartości
Forum

Czy warto stosować botoks?


Gość aquara

Rekomendowane odpowiedzi

Botox jest dla ludzi tylko nie można z nim przesadzać. Minga faktycznie wygląda strasznie ale myślę, że to dlatego że ona przesadziła i to chyba bardziej z kwasem hialuronowym niż botoksie. Ja botox pierwszy raz zrobiłam 3 lata temu u dr. Bohdana Potockiego. Wyszło naturalnie i ładnie. I nie żałuję.

Odnośnik do komentarza

Ja spróbowałam i uważam, że warto. Jestem dość pogodną osobą, dlatego miałam dużo większy problem ze zmarszczami mimicznymi niż moi rówieśnicy. Polecono mi klinikę Art Medical Center i rzeczywiście korzystam z ich usług, a efekt jest niesamowicie naturalny.

Odnośnik do komentarza
Gość baribara

Niestety z powodu niewiedzy, w internecie powielanych jest sporo mitów na temat botoksu. Do najczęstszych należą: bolesne zastrzyki i brak bezpieczeństwa, granice wiekowe, efekt zamrożonej twarzy czy kości policzkowe jak u kosmity. Ale czym się kierować przy wyborze gabinetu medycyny estetycznej?

Odnośnik do komentarza
Gość Wanda z Krakowa

No najlepiej przed wizytą jakbyś sobie opinie w internecie poczytała. Ja sama botoks robiłam w Instytucie Bielenda w Krakowie, znajoma mi poleciła to miejsce. Botoks został prawidłowo wstrzyknięty w usta i teraz mam piękne i kształtne usta. Nie wyglądam karykaturalnie jak niektóre kobiety, także pamiętaj wszystko jest dla ludzi, ale rób to z głową ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem warto. Sama trochę się obawialam zabiegu bo jednak rózne rzeczy piszą na jego temat. Jednak aktualnie jestem bardzo zadowolona i chodzę na zabiegi co jakis czas. Drugi zabieg trzeba przeprowadzić w ciągu 4 miesięcy od pierwszego Kolejne mozna przeprowadzać od 6 miesięcy do 8 miesięcy tak wiec daje to naprawdę fajne efekty :)

To kiedy wybierzemy sie na pierwszy botoks zalezy w duzej mierze od tego kiedy pojawia się u nas pierwsze zmarszczki:
https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/kiedy-pierwszy-botox/

Poczytajcie sobie.

Odnośnik do komentarza
Gość paciorkowska

Już kilka razy robiłam w Magicznej Klinice, szybko jest efekt, ja się pozbyłam lwiej zmarsczki która dodawała mojej twarzy takiego ponurego i wnerwionego wyrazu, uważam to za świetny krok. Jeśli robić taki zabieg to tylko w sprawdzonym miejscu i u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Ja się wybrałam do kliniki dr legrand, tam przyjmuje fajna pani dermatolog. Ona rozwiała wszelkie moje wątpliwości dotyczące tego zabiegu, miałam zmarszczkę pomiędzy oczami i bałam się ze jak wstrzyknięty ten botoks to będę bardzo nienaturalnie wyglądać. Pani doktor mnie uspokoiła i faktycznie miałam podana malutka ilość preparatu. Efekty się fajnie utrzymują.

Odnośnik do komentarza

Czy warto? Moim zdaniem warto, wybrałam się na zabiegi i absolutnie nie żaluję bo miałam spore zmarszczki, aktualnie moja skóra wyglada o wiele lepiej oraz twarz jest młodsza. Najgorsze wrażenie w sumie robiła u mnie lwia zmarszczka, sprawiała,ze twarz wygladała o wiele gorzej i bardzo posępnie.

Przed zabiegiem polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/jak-dlugo-dziala-toksyna-botulinowa/

Na stronie jest opisane w jaki sposób działa toksyna botulinowa. Najlepiej przed zabiegiem zapisać się na konsutacje lekarską.

Odnośnik do komentarza

~Danusia587
Ja się wybrałam do kliniki dr legrand, tam przyjmuje fajna pani dermatolog. Ona rozwiała wszelkie moje wątpliwości dotyczące tego zabiegu, miałam zmarszczkę pomiędzy oczami i bałam się ze jak wstrzyknięty ten botoks to będę bardzo nienaturalnie wyglądać. Pani doktor mnie uspokoiła i faktycznie miałam podana malutka ilość preparatu. Efekty się fajnie utrzymują.

Jeżeli jeszcze jesteś na tym forum to możesz powiedzieć czy nadal widzisz efekty zabiegu?

Odnośnik do komentarza

Na stronie jest sporo informacji, z którymi powinnaś się zapoznać zanim zdecydujesz się na zabieg przeprowadzenia botoksu
https://porady-zdrowie.pl/co-warto-wiedziec-o-botoksie/

Sama obawiałam sie bólu ale nie było tak źle :) Nie czułam nic ponad zwykłe pobieranie krwi w gabinecie, ukłuć miałam kilka ale nie potrzebowałam znieczulenia za pomoca kremu emla. Usunęlam za pomoca botoksu zmarszczkę poprzeczną czoła (sprawiała, ze wiecznie wygladałam jak jakaś zdenerwowana czy naburmuszona).

Odnośnik do komentarza

hmmm... wiesz jak to jest z gabinetami nie tylko medycyny estetycznej. Najlepiej zrobić wywiad środowiskowy o konkretnym lekarzu. Sam zabieg jest mało skomplikowany, ale ryzyko zawsze ... więc najlepiej lepiej wybrać sprawdzony gabinet. W Łodzi korzystałam usług z lek. med. Marzeny Majcherczyk - Specjalisty chirurgii ogólnej, która cieszy się dużym zaufaniem i mogę śmiało polecić jeśli chodzi o botox.

Odnośnik do komentarza

Jeśli twoja skóra potrzebuje takiego wypelniacza to myślę, że tak. Tylko to już powinien ocenić lekarz. Może jesteś w takim wieku, a twoja skóra w takiej kondycji, że wystarczy ci kwas hialuronowy? Ja na przykład chodzę na laser frakcyjny do Kliniki Melitus, żeby wygładzić cerę i pozbyć się plamek po kuracji antytrądzikowej. Jestem w takim wieku, że zmarszczek nie mam dużo, więc taki zabieg w zupelności mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza

Eh... Temat głęboka rzeka. Jeśli idzie o botox to bezapelacyjnie ma on swoje plusy i minusy. Z jednej strony pomaga wypełnić puste miejsca, z drugiej może rzeczywiście w twoim wypadku wystarczy kwas hialuronowy? No i dlatego najlepiej jest najpierw skontaktować się z lekarzem, aby stwierdzić, czy wspomniany botox jest niezbędny w twoim wypadku. No, ale i z drugiej strony w końcu nic co ludzkie... Chyba wiecie o co mi chodzi. Co do samego wstrzykiwania botoxu to ból jest chwilowy. Ryzyko? Nawet wyrywając zęba można umrzeć...

Odnośnik do komentarza
Gość alicjaaaa

jeśli chcesz wyglądać młodziej, bardziej świeżo i na taką wypoczętą to pewnie że warto. Tym bardziej że z roku na rok ten zabieg jest coraz bardziej popularny i ceny też już są całkiem przystępne. Ja akurat chodzę na botoks na tzw. lwią zmarszczkę i na kurze łapki wokół oczu do WellDerm na Pięknej w wawie i bardzo lubię ten efekt po. Twarz od razu lepiej wygląda choć oczywiście trzeba trafić na dobrego lekarza, który wie ile i gdzie wstrzyknąć. Co do tego ile trwa efekt to tutaj jest to bardzo indywidualna sprawa. Ja powtarzam zabieg tak średnio co 9-10 miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Gość halinka81

Ważne jest to, aby oddać się w ręce dobrego specjalisty. I to nie jakieś pani kosmetyczki z Pcimia Dolnego tylko zabieg musi wykonywać lekarz dermatolog i to najlepiej w klinice w dużym mieście. Ja Ci z doświadczenia mogę polecić Neonię w Krakowie. Robiłam tam botoks na czoło i wyszło naprawdę profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...