Skocz do zawartości
Forum

Czy warto stosować botoks?


Gość aquara

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ktoś ma głębokie zmarszczki czy bardzo wąskie usta, to czemu nie? Efekt "nieruchomej twarzy" i "kaczych ust" zyskuje się gdy botoksu wstrzykuje się za dużo i zbyt często. Też jestem przeciwna zbędnym operacjom np nie rozumiem po co swoją buzię (nos chyba z tego co wiem) poprawiała Megan Fox, wcześniej też był śliczny.

Odnośnik do komentarza

ja jestem na nie, zeby dobrze wygladac nie trzeba robic zadnych zastrzykow ani operacji, wystarczy zdrowo sie odzywiac cwiczyc chodzic do kosmetyczki, oczywiscie, skora moze nie bedzie az tak rowna i gladka jak po botoksie, ale bedzie to wygladalo naturalnie

Odnośnik do komentarza

a co ci dadzą ćwiczenia i zdrowe odżywianie itp gdy np masz wąsie usta lub z biegiem czasu robią ci się zmarszczki. Jak kobieta chce poprawić swój wygląd, to niech to robi, ale z umiarem. Jakbym miała węziutie usta (swoją drogą, to brzydko to wygląda), to może i bym zdecydowała się na botoks. Wcale tak nie jest, że zaraz masz efekt maski. Botoks ma za zadanie np wypełniać bruzdy, aby nie było zmarszczek. Jeśli nie przesadzisz, to wyglądasz normalnie. W TV najczęściej pokazują skrajne przypadki. I jeśli mam być szczera, to lepiej wyglądać jak Ewa Minge niż jak jakaś pomarszczona baba, bo nie każda z nas ma w genach młody wygląd.

Odnośnik do komentarza

Toksyna botulinowa odnalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Stosuje się ją nie tylko w celu redukcji zmarszczek, ale również w leczeniu zeza, kurczu powiek, dystonii szyjnej oraz nadmiernej potliwości.

W celu redukcji zmarczek wstrzykuje się niewielką ilość preparatu zawierającego tę neurotoksynę w kilka miejsc na twarzy. Dzięki temu dochodzi do wygładzenia zmarszczek i ograniczenia ruchomości mięśni je pogłębiających. Prawidłowo podany preparat nie powoduje efektu "braku mimiki", a jedynie redukuje zbyt "ekspresyjną mimikę", tj. marszczenie czoła (bruzdy poziome) oraz brwi (lwia zmarszczka), nadmierne zaciskanie powiek (kurze łapki, zmarszczki pod oczami).

Pełne efekty zabiegu są widoczne po upływie dwóch tygodni i utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny i niesie za sobą ryzyko wystąpienia głównie łagodnych skutków ubocznych (np. tymczasowy ból głowy, pokrzywka). Przed zabiegiem warto się upewnić czy lekarz wykonujący zabieg posiada odpowiednie dokumenty. Źle wykonany zabieg może spowodować m.in. niedowład mięśni twarzy.

Odnośnik do komentarza

~girl with a tatoo
oczywisie ze nie warto!! po co on jest, ten wypychacz ust i czego tam jeszcze? osobiscie jestem przeciwna jakimkolwiek operacjom plastycznym czy zabiegom kosmetycznym. Po ci ten botoks?

Toksyna botulinowa nie jest stosowana do wypełniania ust. Za pomocą tej substancji można między innymi wygładzić zmarszczki. W celu modelowania kształtu ust stosuje się wypełniacze, np. kwas hialuronowy o odpowiedniej masie cząsteczkowej.

Odnośnik do komentarza
Gość religabeata

Ja uważam, że warto. Moja mama sprezentowała sobie botoks i ... jestem w szoku. Odmłodniała, żadnych efektów ubocznych (siniaki, zaczerwienienia) i co najważniejsze nastawienie do życia się odmieniło. Ponieważ bałam się za nią (żeby nikt nie namówił jej na jakiegoś szarlatana), wyszukałam jej profesjonalny gabinet. Trafiła do Bella Derm w Warszawie i nie zawiodła się. Sama się zastanawiam nad skorzystaniem z takiego zabiegu za parę lat.

Odnośnik do komentarza

~religabeata
Ja uważam, że warto. Moja mama sprezentowała sobie botoks i ... jestem w szoku. Odmłodniała, żadnych efektów ubocznych (siniaki, zaczerwienienia) i co najważniejsze nastawienie do życia się odmieniło. Ponieważ bałam się za nią (żeby nikt nie namówił jej na jakiegoś szarlatana), wyszukałam jej profesjonalny gabinet. Trafiła do Bella Derm w Warszawie i nie zawiodła się. Sama się zastanawiam nad skorzystaniem z takiego zabiegu za parę lat.

Prawidłowo wykonany zabieg z użyciem toksyny botulinowej powinien dawać dokładnie taki efekt :-). Czyli odmłodzenie twarzy, ale bez efektu "sztucznej maski" nałożonej na twarz. Szukając opinii na temat lekarzy medycyny estetycznej z pewnością będzie pomocne w wyborze odpowiedniego specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Ja dokładnie tego samego oczekiwałam, przede wszystkim zabieg dawał komfort psychiczny :) zrobiłam zabieg botoksem aby zniwelować lwią zmarszczkę i kurze łapki w denique i bardzo sobie chwalę. Warte jak najbardziej skorzystania imho.

Odnośnik do komentarza
Gość sonia222

ja myślę, że botoksu można spróbować, wszystko z umiarem i jest ok, tylko trzeba dobrze wybrać gabinet - nie ma nic gorszego jak spaprany botox. Ja robiłam sobie lwie zmarszczki w bytomskiej klinice Amaryllis - polecam, teraz czuje się o wiele lepiej ze swoja twarzą uśmiech :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...