Skocz do zawartości
Forum

Odkładanie niedokończonych spraw


Gość anonim231

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonim231

Witam,
Jak się z tym problemem poradzić. Mam tendencje do tego że coś robię, przerywam pracę a potem nie wracam do niej lub odkładam na później. Mam w domu przez to problem ponieważ rodzice krzyczą na mnie że jestem leniem, a ja pracuję tylko moja mama ma zawsze zdanie że ona by to już dawno zrobiła. Jak się z moim problemem poradzić. Nie chcę taki być w przyszłości. Czytałem t różne tematy i nie chce mieć problemów rodzinnych przez to. Skończyłem szkołę, po egzaminie zawodowym chce iść do pracy, ale mam obawy. Chcę mieć rodzinę w przyszłości i nie chcę by moja przyszła małżonka miała mnie za lenia. Mam ambicje duże!!! Chciałbym mieć własną działalność gosp., firmę transportową ale wiem że nie dojdę do tego bo jak już wspomniałem ja wszystko odkładam, potem zapominam. Co robić????

Odnośnik do komentarza

codziennie rób sobie listę spraw które masz dokończyć, numerem jeden oznaczając tą która jest wg ciebie najważniejsza. Po zrobieniu jej postaw przy numerku krzyżyk.

Traktuj to, co masz zrobić zadaniowo. Pewnie w dużej mierze to jest z lenistwa. Dlatego zamiast myśleć o tym, jakie to ciężkie i nie do zrobienia, po prostu zacznij robić. Miną ci długie godziny na robieniu tego,ale potem jest wielka satysfakcja i spokojny sen.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie jest to problem nie tylko w życiu prywatnym ale i zawodowym zwłaszcza, że chciałbyś mieć firmę i bieżące sprawy są priorytetowe. Myślę, że kartka z listą, co jest ważne jest dobrym pomyslem. Ja tak robię jak mam dużo sprzątania. Robę listę co mam zrobić. Na czerwono zazaczam coś co muszę zrobić dzisiaj. Na zielono coś co jutro, a na niebiesko coś co na dniach ale bez konkretnej daty, coś co mi nie jest pilno. I starasz sie w tym dni uzrealizowac czerwone punkty. Jak ktoregos nie zrealizujesz, robisz go jako pierwszy punkt kolejnego dnia. Wazne aby racjonalnie sobie segregowac obowiazki. Jak nawalisz jednego dnia sto rzeczy nie zrobisz ich a tylko sie zniechecisz. Rób zdrową liste i oszacuj czas ile pojdzie Ci na co - bedziesz wiedzial co jeszcze mozesz dodac do tej listy na ten dzien.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałeś, że gdy pracujesz robisz przerwy, a potem już nie wracasz do rozpoczętej pracy. A z czego wynikają te przerwy w pracy? Ze zmęczenia, czy tracisz do niej zapał, czy może coś innego odciąga Twoją uwagę?
Postaraj się wykorzystać rady Przedmówczyń. Warto także, żebyś w jakiś sposób nagradzał siebie, gdy uda Ci się wykonać wszystkie zadania przeznaczone na konkretny dzień.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość girl with a tatoo

Oj tez tak mialam, ze mi sie po prostu nie chcialo robic bo to nie interesowalo albo potrzebowalam na to wiecej czasu po prostu. NIe jestes leniem, i widac, ze masz wysokie ambicje, wiec wszystko w porzadku. Staraj sie pracowac nad soba, nad swoja wola - kiedy masz cos do zrobienia, wyznacz sobie termin, w ktorym to skonczysz. Miej nad soba kontrole, ale nie pozwol, zeby ktos cie kontrolowal;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...